Runjaić przed Molde: Nie trenowaliśmy rzutów karnych. Interesuje nas pełna pula

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

21 lutego 2024, 23:38 • 3 min czytania 20 komentarzy

Legię Warszawa w czwartkowy wieczór czeka walka o być albo nie być w europejskich pucharach. Po blamażu w pierwszych 45 minutach meczu w Molde, w drugiej połowie Wojskowi niemal wyrównali i ostatecznie na własnym stadionie będą musieli odrobić jednobramkową stratę do norweskiego zespołu. Planem na to spotkanie podczas przedmeczowej konferencji prasowej podzielił się szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić.

Przypomnijmy, że Legia pokazała w pierwszym meczu z Molde swoje dwie twarze, tę najbrzydszą i tę całkiem pogodną. Wynik 2:3 po katastrofalnej pierwszej połowie spotkania w Norwegii jawi się jako niezły rezultat. W rewanżu jednak kluczowe będzie utrzymanie koncentracji przez cały mecz, a z tym drużyna ze stolicy ma problem od początku tego sezonu.

Plan jest taki, żeby od pierwszego gwizdka sędziego grać z pełnym zaangażowaniem. Musimy pamiętać, że nie rozstrzygniemy wszystkiego w pierwszej połowie. Kluczowy jest balans i dobra dyspozycja przez cały mecz, a nie tylko przez jego część. Nie chcemy chwiejności i zmienności, które mogłyby przysporzyć nam kłopotów – mówił na konferencji prasowej przed meczem rewanżowym z Molde FK, trener Legii Kosta Runjaić.

Do straty gola prezentowaliśmy się w Molde podobnie do rywali. Przeciwnicy wypracowali ładną akcję, ale popełniliśmy błędy, które nie powinny mieć miejsca. Molde nas nie zaskoczyło. W Norwegii bardziej zadziwiała nasza postawa w niektórych boiskowych sytuacjach – dodał szkoleniowiec Wojskowych.

Oprócz utrzymania koncentracji w defensywie do awansu będzie potrzebny gol, co najmniej jeden więcej od rywali. Na to też zwracał uwagę Kosta Runjaić. – Mamy pewien pomysł na wyjściową jedenastkę. Najważniejsze, byśmy pamiętali o tym, że musimy możliwie szybko strzelić gola i jak najlepiej zaprezentować się w defensywie. Chcemy być wyrachowani i nie pozwalać sobie na zbyt pochopne zapędy do przodu. Nie możemy zapomnieć o atutach Molde, które postaramy się zniwelować – ostrzegał niemiecki szkoleniowiec.

Nie mogło zabraknąć też pytania o potencjalną serię rzutów karnych, co w ostatnich miesiącach wydaje się mocną stroną warszawskiego zespołu. – Nie trenowaliśmy rzutów karnych. Mamy swoje umiejętności w tym zakresie i potrafimy przesądzać losy rozgrywek w ten sposób. Ale interesuje nas pełna pula. Chcę, by kibice od pierwszej sekundy czuli nasze zaangażowanie. Skupiam się na swojej pracy i chcę awansować – zapewniał Runjaić.

W meczu rewanżowym o awans do 1/8 Ligi Konferencji Europy, Legia zagra z Molde na własnym stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 21:00.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.