04 lutego 2024, 17:04 • 2 min czytania 9 komentarzy

Karol Świderski od dłuższego czasu pragnął wrócić do europejskiego futbolu. Ostatecznie drogę znalazł przez wypożyczenie z Charlotte FC do Hellasu Werona. Dziś przyszło mu zadebiutować w nowej drużynie.

Świderski w pogoni za ambicjami, by grać większy futbol

I to na naprawdę porządnym tle. Hellas mierzył się bowiem w niedzielę z Napoli. Co prawda reprezentant Polski nie wyszedł w podstawowej jedenastce, ale nie ma się co temu dziwić. W końcu w klubie jest dopiero od kilku dni.

Nie zmienia to faktu, że już w pierwszym spotkaniu otrzymał od swojego szkoleniowca, Marco Baroniego, szansę na pokazanie się w arcytrudnym meczu. Na plac gry napastnik wybiegł w 60. minucie spotkania przy wyniku 0:0.

„Świder” niestety nie był w stanie otworzyć strzeleckiego konta w nowej drużynie. Dziś wyręczył go w zdobywaniu bramek kolega z zespołu, Diego Coppola. Włoch dał gościom prowadzenie w 72. minucie. Napoli odpowiedziało ledwie siedem minut później za sprawą Cyrila Ngonge, a w samej końcówce do głosu doszedł Chwicza Kwaracchelia, który ustalił wynik meczu na 2:1.

Przypomnijmy, że to mogło być polskie spotkanie. Piotr Zieliński znalazł się jednak na celowniku Aurelio De Laurentiisa, właściciela klubu spod Wezuwiusza, który najwyraźniej nie ma w planach stawiać na Polaka już do końca sezonu.

WIĘCEJ O LIDZE WŁOSKIEJ:

Z wykształcenia dziennikarz, a z zawodu ekspert od marketingu internetowego. Na weszło.com dbam o merytorykę treści dotyczącej zakładów bukmacherskich i obstawiania wydarzeń sportowych. Wszystko po to, byś otrzymywał wiarygodne informacje, prosto podane.