Asysta Puchacza w Pucharze Niemiec. Z próby strzału wyszło dobre podanie [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

31 stycznia 2024, 21:33 • 2 min czytania 11 komentarzy

Tymoteusz Puchacz zaliczył asystę przy golu Jana Elvediego dla FC Kaiserslautern w starciu z Herthą (3:1) w Pucharze Niemiec. Z próby strzału wyszło Polakowi świetne podanie.

Jan Elvedi wpisał się na listę strzelców już w 5. minucie ćwierćfinału Pucharu Niemiec. FC Kaiserslautern rozpoczęło akcję bramkową od rzutu wolnego z okolic czterdziestego metra. Ritter głęboko wrzucił piłkę w pole karne, ale obrońcy Herthy bardzo szybko wybili ją z „szesnastki”, a ta wpadła pod nogi Tymoteusza Puchacza.

Polak najprawdopodobniej chciał oddać strzał zza pola karnego, ale wyszło z tego finalnie bardzo dobre podanie. W punkt do Elvediego, który pokonał bramkarza Herthy płaskim uderzeniem.

Tymoteusz Puchacz jest zawodnikiem FC Kaiserslautern od lata 2023 roku. Trafił tam na zasadzie wypożyczenia z Unionu Berlin. W barwach „Czerwonych Diabłów” 25-latek strzelił gola i zaliczył już 6 asyst (2. Bundesliga i Puchar Niemiec) w 20 spotkaniach.

FC Kaiserslautern pokonało na wyjeździe Herthę 3:1 i awansowało do półfinału Pucharu Niemiec. Puchacz rozegrał całe spotkanie.

Hertha BSC – FC Kaiserslautern 1:3 (0:2)

F. Reese 90+1′ – J. Elvedi 5′, R. Tachie 38′, F. Kaloc 69′

WIĘCEJ O NIEMIECKIM FUTBOLU:

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.