Cristiano Ronaldo z kolejnymi golami. To jego 52. i 53. trafienie w 2023 roku [WIDEO]

26 grudnia 2023, 20:37 • 2 min czytania 4 komentarze

Portugalczyk w lutym skończy 39 lat, ale cały czas jest w formie. Właśnie ustrzelił dublet w Arabii Saudyjskiej. Ronaldo wykorzystał rzut karny w meczu z Al-Ittihad – Al-Nassr. W drugiej połowie ponownie skutecznie wykonał jedenastkę. Dzięki temu piąty raz w karierze został najskuteczniejszym zawodnikiem na świecie w roku kalendarzowym.

Pierwsze trafienie było wyrównujące. Wcześniej gospodarze objęli prowadzanie za sprawą Abderrazaka Hamdallaha. Marokańczyk w drugiej połowie strzelił też drugiego gola. Wcześniej bramkę dla Al-Nassr zdobył Anderson Talisca.

Mecz 18. kolejki Saudi Pro League cały czas trwa i jest 5:2 dla gości. Po przerwie oprócz Ronaldo na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Sadio Mane. Al-Nassr w wirtualnej tabeli jest wiceliderem (43 pkt) ze stratą siedmiu „oczek” do pierwszego Al-Hilal. Al-Ittihad (28 pkt) plasuje się na szóstej lokacie.

W drużynie dzisiejszych gospodarzy występuje Karim Benzema, który przez lata był klubowym kolegą Ronaldo w Realu Madryt.

Dla CR7 było to już 52. trafienie w 2023 roku i 871. gol w seniorskiej karierze.

To już pewne, że Ronaldo będzie miał najwięcej strzelonych goli w 2023 roku.