LIVE: Zwycięstwo i porażka, ale najważniejsze, że wciąż możemy mieć dwa zespoły w Europie na wiosnę

30 listopada 2023, 18:12 • 1 min czytania 27 komentarzy

Czas na kolejny wieczór z polskimi klubami w europejskich pucharach. O godz. 18:45 Raków Częstochowa zmierzy się ze Sturmem Graz, natomiast dwie godziny później na boisko w Birmingham wybiegną piłkarze Legii Warszawa i Aston Villi. Zapraszamy na relację LIVE z tych dwóch spotkań!

Transmisja Live

22:55
RAKÓW Z PREMIEROWYMI TRZEMA PUNKTAMI, LEGIA Z PORAŻKĄ. OBA ZESPOŁY W 6. KOLEJCE ZAGRAJĄ O AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ. A MY DZIĘKUJEMY ZA DZIŚ!
22:53
KONIEC MECZU. LEGIA PRZEGRYWA 1:2 Z ASTON VILLĄ, ALE WCIĄŻ MOŻE AWANSOWAĆ DALEJ - DRUŻYNIE Z WARSZAWY WYSTARCZY PUNKT W STARCIU Z AZ ALKMAAR.
22:51
Mogło być 3:1, ale ofensywni gracze Aston Villi nie zamknęli dośrodkowania z bocznego sektora boiska.
22:48
Pięć minut doliczonych do drugiej połowy spotkania.
22:46
Co tu się wydarzyło?! Olsen zagrał piłkę przez całe boisko do Bailey'a, Jamajczyk przelobował Tobiasza, futbolówka odbiła się od poprzeczki, ale na szczęście nie przekroczyła linii bramkowej.
22:40
Maciej Rosołek zastąpił na placu gry Pawła Wszołka.
22:40
Lepszy fragment Legii, ale wynik wciąż ten sam - 2:1 dla Aston Villi.
22:35
76. minuta, Kosta Runjaić dokonał dwóch zmian w składzie. Bartosz Kapustka zastąpił Josué, a Jurgen Çelhaka - Bartosza Slisza.
22:26
Moussa Diaby z premedytacją wszedł przed Kramera. "Żółtko" dla słoweńskiego napastnika.
22:23
Piłkarze Legii Warszawa w drugiej połowie wyglądają słabiej niż przed przerwą. To sprawia, że Anglicy częściej atakują bramkę strzeżoną przez Kacpra Tobiasza.
22:19
Zostało około pół godziny do końca regulaminowego czasu gry. "Legioniści" już raz podnieśli się po straconym golu. Czy uda im się to po raz drugi?
22:17
Piłkę dośrodkował Douglas Luiz, a Alex Moreno zapakował z woleja pod poprzeczkę.
22:16
2:1 DLA ASTON VILLI.
22:12
Patryk Kun i Blaž Kramer wchodzą na boisko. Mecz kończą Gil Dias i Marc Gual.
22:08
Kacper Tobiasz broni strzał Diaby'ego! Już widzieliśmy tę piłkę w siatce...
22:07
Gil Dias w poprzeczkę! Bardzo, ale to bardzo mało brakowało, żeby "Legioniści" wyszli na prowadzenie. Zabrakło kilku centymetrów.
22:03
RUSZA DRUGA POŁOWA. ŻYCZYMY SOBIE, ŻEBY BYŁA RÓWNIE UDANA, CO PIERWSZA.
21:49
21:47
1:1 DO PRZERWY! LEGIA NAPRAWDĘ MOŻE SIĘ PODOBAĆ, ALE MUSI UWAŻAĆ, BO ASTON VILLA NIE ZADOWOLI SIĘ REMISEM.
21:42
Spięcie Pawła Wszołka z Douglasem Luizem. Obaj ukarani żółtą kartką. Polak zaczął, a Brazylijczyk nie pozostał mu dłużny.
21:40
Marc Gual też z kartką. Absolutnie zasłużoną.
21:37
Moussa Diaby z żółtą kartką za przewinienie na Sliszu.
21:32
Wszołek dośrodkował, Gual uderzył, Olsen bez problemu złapał piłkę.
21:30
21:28
Clément Lenglet zatrzymany przez Artura Jędrzejczyka. Rzut rożny dla gospodarzy.
21:24
Dublet przy ul. Łazienkowskiej, gol w rewanżu - Ernest Muçi coś sobie upodobał tę Aston Villę.
21:22
Albańczyk wykorzystał ogromny błąd Kamary i świetnie przylutował pod poprzeczkę. Mecz zaczyna się od nowa.
21:20
1:1! ERNEST MUCI!!!
21:18
Aston Villa nie śpieszy się z atakami. Bo i też po co?
21:12
21:09
Wniosek z 8. minuty - Kacper Tobiasz nie będzie się dziś nudził.
21:08
Paweł Wszołek spróbował uderzyć zza pola karnego, ale bardziej po to, żeby po prostu nie dopuścić do kontrataku Anglików.
21:05
Diaby dostał prostopadłą piłkę, wszedł w pole karne i pokonał Kacpra Tobiasza.
21:04
3. MINUTA, 1:0 DLA ASTON VILLI...
21:01
ZACZĘŁO SIĘ!
20:54
"Nic dwa razy się nie zdarza" - pisała śp. Wisława Szymborska. A może jednak? Faworytem będzie Aston Villa, natomiast w Warszawie też była, a ostatecznie przegrała 2:3.
20:51
Skład Legii Warszawa na mecz z Aston Villą: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Elitim, Dias – Josué, Muci – Gual.
20:49
AZ Alkmaar pokonało 1:0 ekipę z Bośni, co oznacza, że "Legioniści" wciąż potrzebują łącznie punktu w dwóch meczach, żeby zakwalifikować się do fazy pucharowej.
20:47
20:47
Są awantury pod stadionem Aston Villi.
20:44
20:42
Przenosimy się do Birmingham, gdzie Legia Warszawa zmierzy się z Aston Villą. W Anglii również mamy swoich ludzi, a konkretnie Szymona Janczyka.
20:40
20:39
Raków Częstochowa był w tym meczu lepszym zespołem i zasłużenie wygrał. W pierwszej połowie brakowało skuteczności, ale najważniejsze są trzy punkty i zachowanie szans na grę w Europie na wiosnę.
20:37
KONIEC! RAKÓW WYGRYWA 1:0! TO PIERWSZE ZWYCIĘSTWO "MEDALIKÓW" W FAZIE GRUPOWEJ LIGI EUROPY!
20:35
Matko Boska, ale Koczerhin teraz przymierzył zza pola karnego. Szkoda, że odrobinę za wysoko.
20:33
Deian Sorescu opuszcza murawę, w jego miejsce Plavsić. Naprawdę udany występ Rumuna, mógł się podobać.
20:32
Słowacki arbiter zdecydował się doliczyć pięć minut do regulaminowego czasu gry.
20:31
Kittel celnie uderzył z rzutu wolnego, ale w sam środek bramki. Rzut rożny dla Rakowa.
20:23
Jean Carlos w 81. minucie wyłożył piłkę do Yeboaha, a ten wpisał się na listę strzelców! W końcu!
20:22
1:0 DLA RAKOWA!
20:18
20:16
Dawid Szwarga czekał ze zmianami do 74. minuty, ale jak już zaczął zmieniać, to od razu czterech piłkarzy. Wchodzą: Yeboah, Kittel, Piasecki i Lederman, schodzą: Adnan Kovacević, Nowak, Crnac i Cebula.
20:15
Sędzia techniczny nie pozwala na zmiany Rakowa Częstochowa. Co ten gościu robi?! Absurd.
20:11
Adnan Kovacević leży na boisku. Problem w tym, że za bardzo nie ma kim go zastąpić...
20:08
VLADAN, VLADAN, VLADAN! Kovacević znów uratował swoją drużynę.
20:03
60. minuta, Szymon Włodarczyk schodzi z boiska. Jak zagrał? Miał niezły początek meczu, potem trochę mniej widoczny. Przeciętny występ.
19:56
Jest i drugi celny zespołu Dawida Szwargi. To co, może teraz czas na gola?
19:52
Jest pierwszy celny strzał Rakowa! Uderzał Cebula, bramkarz Sturmu odbił piłkę do boku.
19:48
CZAS ZACZĄĆ DRUGĄ POŁOWĘ. W OBU ZESPOŁACH BEZ ZMIAN.
19:47
19:42
19:40
Zaglądamy do Bergamo i Alkmaaru. Atalanta prowadzi 1:0 ze Sportingiem, natomiast AZ bezbramkowo remisuje ze Zrinjskim. To dobra wiadomość dla Legii Warszawa.
19:36
19:32
Wnioski z pierwszej połowy? Świat byłby lepszym miejscem, gdyby piłkarze Rakowa Częstochowa poprawili skuteczność.
19:31
DO PRZERWY 0:0.
19:30
Szymon Włodarczyk chciał zaskoczyć z połowy boiska Kovacevicia. Nie udało mu się.
19:27
"Medaliki" wciąż bez celnego strzału, natomiast to nie oznacza, że nie tworzą zagrożenia pod bramką gospodarzy.
19:22
36. minuta meczu. Dalej 0:0, mimo że oba zespoły miały swoje okazje.
19:12
Crnacowi właśnie trochę odskoczyła piłka. Trochę, czyli na kilkadziesiąt metrów.
19:10
Raków nie wygląda na razie źle w tym meczu. Szkoda tych dwóch zmarnowanych sytuacji.
19:06
Przecież tu powinno być 2:0. Wystarczyło, żeby Marcin Cebula uderzył trochę celniej...
19:02
19:01
Ależ szansa Rakowa! Ante Crnac nie może marnować takich sytuacji... Chorwat otrzymał bardzo dobrą piłkę od Sorescu, który powinien mieć asystę.
18:54
Włodarczyk z pierwszym celnym strzałem w tym spotkaniu, ale z jego uderzeniem bez większych problemów poradził sobie Vladan Kovacević.
18:52
Włodarczyk dogrywał w szesnastkę, defensor Rakowa wybił na rzut rożny.
18:49
Na razie trochę kopaniny - nic godnego uwagi.
18:45
Ruszyli. Liczymy na emocjonujące spotkanie!
18:39
Kilka minut do pierwszego gwizdka. Remis lub porażka sprawi, że częstochowianie stracą szansę na zajęcie 3. miejsca w grupie i tym samym na przejście do fazy pucharowej Ligi Konferencji.
18:35
18:28
Tak się składa, że czwartkowy mecz będzie dla Dawida Szwargi 30. w roli pierwszego trenera mistrzów Polski.
18:26
Trener Szwarga zdecydował się w ataku m.in. na Marcina Cebulę i Bartosza Nowaka, za to w wyjściowym składzie Sturmu znalazł się Szymon Włodarczyk.
18:18
Przed pierwszym gwizdkiem polecamy tekst Maćka Wąsowskiego, który aktualnie jest w Austrii. "Zespół Dawida Szwargi nadal ma do podniesienia sporą kasę, bo wygrana w pojedynczym meczu fazy grupowej LE to 630 tys. euro, a remis 210 tys. Jeśli ekipa spod Jasnej Góry zajmie na koniec zmagań grupowych trzecie miejsce, to na konto klubu wpadnie kolejne 300 tys. euro. Z tego punktu widzenia jest o co walczyć i grać. Problem w tym, że Raków w Lidze Europie na razie zawodzi po całości" - czytamy w reportażu.
18:13
Poznaliśmy skład Rakowa Częstochowa na mecz z austriackim Sturmem. Tak przedstawia się jedenastka, którą desygnował do gry Dawid Szwarga: Vladan Kovačević, Milan Rundić, Adnan Kovačević, Fran Tudor, Jean Carlos, Vladyslav Kochergin, Gustav Berggren, Deian Sorescu, Marcin Cebula, Bartosz Nowak, Ante Crnac.