Kibice zaatakowali hokeistów. Látal: Baliśmy się o swoje bezpieczeństwo

27 listopada 2023, 17:24 • 2 min czytania 0 komentarzy

We wczorajszym spotkaniu Tauron Hokej Ligi pomiędzy GKS-em Katowice i Comarch Cracovią doszło do niecodziennego starcia poza lodem. Po bramce na 4:0 dla gospodarzy, miejscowi kibice próbowali wtargnąć do boksu drużyny przyjezdnej. Oberwało się kierownikowi Pasów, a mecz został przerwany. Krakowianie nie chcieli kontynuować gry. Nie mieli też jednak zamiaru oddać rywalom walkowera. Ostatecznie mecz dokończono, ale włodarze Cracovii nie mają zamiaru odpuszczać.

Poszkodowani zwrócili się już z apelem do Komisarz Ligi, Marty Zawadzkiej:

W dzisiejszym wywiadzie dla klubowych mediów Cracovii do sytuacji odniósł się napastnik Pasów, Martin Látal — To kwestia dla organizatorów. Było spore zamieszanie, mieliśmy też obawy o swoje bezpieczeństwo. Nie zmienia to jednak faktu, że to spotkanie przegraliśmy już w pierwszej tercji — powiedział.

Władze THL nadal czekają na pełną dokumentację wydarzenia, czyli kompletne sprawozdanie sędziów i nagranie z zajścia w Katowicach. Wkrótce poznamy rozstrzygnięcie — nie można wykluczyć, że mecz GKS z Cracovią zostanie powtórzony.