Ruszyła Liga Mistrzów siatkarzy. ZAKSA i Jastrzębski wygrali swoje mecze

redakcja

Autor:redakcja

22 listopada 2023, 22:34 • 2 min czytania

Reklama
Ruszyła Liga Mistrzów siatkarzy. ZAKSA i Jastrzębski wygrali swoje mecze

W środowy wieczór tegoroczne rozgrywki zainaugurowała siatkarska Liga Mistrzów. Jako pierwsi spotkanie rozpoczęli obrońcy tytułu – Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – a nieco później na parkiet wyszli też zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Obie polskie drużyny wygrały swoje spotkania. 

Reklama

Na papierze ZAKSA – triumfator ostatnich trzech edycji Ligi Mistrzów – powinna poradzić sobie we własnej hali stosunkowo łatwo z greckim Olympiakosem. Grecy mają jednak w składzie kilku niezłych siatkarzy i dobrze nam znanego, uznanego trenera w osobie Daniela Castellaniego, a w poprzednim sezonie wygrali Puchar Challenge (trzecie co do ważności europejskie rozgrywki). Innymi słowy: mogą pokusić się o sprawienie kilku niespodzianek.

I faktycznie, ZAKS-ie, zdziesiątkowanej zresztą przez kontuzje, łatwo nie było. Gospodarze przegrali pierwszego seta do 23, a liderzy kędzierzynian popełniali w tym okresie sporo błędów. W drugiej partii gra ZAKSY stopniowo się jednak poprawiała i ostatecznie to polska drużyna wygrała seta do 20. Nie poszła jednak za ciosem, przynajmniej do czasu.

SPRAWDŹ: PROMOCJA W FUKSIARZ.PL DLA NOWYCH GRACZY. 100% BEZ RYZYKA DO 300 ZŁ

ZAKSA w trzeciej partii prowadziła bowiem już 23:16, a potem… straciła siedem punktów z rzędu. Ostatecznie seta udało się wygrać na przewagi, do 26, a kluczowy okazał się as Aleksandra Śliwki w ostatnim punkcie. Decydująca partia była jeszcze bardziej zacięta, a końcówka szalona. Ostatecznie punkt na wagę wygranej zdobył David Smith, a gospodarze triumfowali w tym secie 31:29 (w całym meczu 3:1).

Reklama

W grupie ZAKSA zmierzy się jeszcze z Ziraatem Bankasi Ankara i Knackiem Roeselare.

Tuż po tym, jak swój mecz skończyli kędzierzynianie, do rywalizacji w tegorocznej Lidze Mistrzów przystąpiła ekipa Jastrzębskiego Węgla, finalista poprzednich rozgrywek i aktualny mistrz Polski. Jastrzębianie mieli nieco łatwiejsze zadanie – w spotkaniu na własnym terenie podejmowali hiszpański Guaguas Las Palmas, który do fazy grupowej dotarł przez eliminacje.

Hiszpanie jednak dobrze weszli w spotkanie, świetnie grali na przyjęciu i w pierwszym secie stanowili zagrożenie dla gospodarzy. Cała partia zakończyła się dopiero po grze na przewagi, a polski zespół wygrał 30:28, wykorzystując czwartą piłkę setową. W drugim secie Jastrzębski nie dał już rywalom szans i zaczął partię od prowadzenia… 8:1. Na przestrzeni partii jeszcze minimalnie je powiększył, ostatecznie triumfując 25:16. Trzeci set znów należał do bardziej zaciętych, w dodatku to jastrzębianie musieli odrabiać straty (zaczęło się od 0:5). Zrobili to skutecznie i w samej końcówce wygrali seta do 24, a całe spotkanie w trzech partiach.

W grupie na siatkarzy Jastrzębskiego Węgla czekają jeszcze SVG Luneburg i Jihostroj Czeskie Budziejowice.

Reklama

Jutro w Lidze Mistrzów wystąpi trzeci z polskich zespołów, Asseco Resovia. Rzeszowianie zmierzą się u siebie z francuskim Tours.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Olympiakos Pireus 3:1 (23:25, 25:20, 28:26, 31:29)

Jastrzębski Węgiel – Guaguas Las Palmas 3:0 (30:28, 25:16, 26:24)

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank