Hiszpania wygrała z Cyprem. Wynik otworzył Lamine Yamal [WIDEO]

16 listopada 2023, 21:28 • 2 min czytania 0 komentarzy

Reprezentacja Hiszpanii zmierzyła się na wyjeździe z Cyprem w przedostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy. Zwyciężyła 3:1, a bramkę już w piątej minucie strzelił 16-letni Lamine Yamal.

Podopieczni Luisa de la Fuenty potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję. Prowadzenie objęli już w 5. minucie po golu zawodnika Barcelony, Lamine Yamala. Zawodnik popisał się opanowaniem i przełożył bramkarza, posyłając piłkę, która minęła jeszcze kilku obrońców i znalazła się w siatce. To jego drugie trafienie w reprezentacji.

Kolejnego gola mogliśmy zobaczyć w 22. minucie, tym razem cypryjskiego bramkarza pokonał Mikel Oyarzabala. Nie czekaliśmy długo na kolejne podwyższenie wyniku, bowiem już w 28. minucie Joselu pewnie uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie Hiszpania grała już znacznie spokojniej, co wpłynęło na poziom widowiska. Trafienie honorowe dla gospodarzy zapewnił w 75. minucie Kostas Pileas, lecz nie zmieniło to już obrazu gry i to Hiszpania wyszła z tej konfrontacji zwycięsko.

Po meczu głos zabrał najmłodszy na boisku Lamine Yamal:

Bardzo się cieszę. Zarówno ze zwycięstwa, jak i z tego, że mogłem pomóc drużynie swoim golem. Czuję się bardzo dobrze dzięki moim kolegom, którzy pomagają mi na boisku – powiedział.

Piłkarz odniósł się również do sytuacji z Robertem Lewandowskim, w której Polak miał mu ostatnio nie podać ręki podczas meczu:

To rzeczy, które po prostu dzieją się podczas gry. Mamy dobre relacje.

Hiszpania w następnym meczu zmierzy się z Gruzją. Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 20:45.