Wszystkie wyniki środowych spotkań 1. kolejki Ligi Mistrzów. Błędy, niespodzianki, piękne bramki [WIDEO]

20 września 2023, 23:19 • 5 min czytania 8 komentarzy

Za nami drugi wieczór z Ligą Mistrzów w sezonie 2023/24. Nie brakowało wielkich emocji, niespodzianek, kuriozalnych sytuacji i pięknych bramek. Napoli wyszarpało zwycięstwo w końcówce po kuriozalnej asyście Zielińskiego, finalista poprzedniej edycji LM tylko zremisował z Realem Sociedad, a Lens z Frankowskim w składzie podzielił się punktami z Sevillą.

Na przystawkę Champions League zaserwowała nam dwa spotkania o 18:45. Galatasaray mierzył się z FC Kopenhagą, Real Madryt podejmował u siebie Union Berlin. Niemiecka ekipa debiutowała dziś w tych rozgrywkach, ale nie było widać po niej, żeby ją to wszystko przytłoczyło – cała otoczka i silny rywal. Podopieczni Ursa Fischera postawili naprawdę ciężkie warunki „Królewskim”.

Dzielnie się bronili. Mieli też sporo szczęście – Real dwa razy obił słupki ich bramki. Berlińczycy byli bardzo blisko wywiezienie jednego punktu ze Santiago Bernabeu, ale na ich nieszczęście madrytczycy ma w swojej ekipie zawodnika od zadań specjalnych – Jude’a Bellinghama, który strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Z kolei w Stambule też pachniało niemałą niespodzianką. Mistrzowie Turcji w pewnym momencie przegrywali już 0:2 z FC Kopenhagą i nie mogli znaleźć żadnego sposobu na pokonanie Kamila Grabary. Na szczególną uwagę zasługuje interwencja Polaka z pierwszej połowy, kiedy to instynktownie obronił groźny strzał Icardiego.

W taki sposób padały bramki dla Kopenhagi. Jako pierwszy do siatki trafił Elyounoussi, a gola na 2:0 zdobył Diogo Goncalves.

Od 73. minuty FC Kopenhaga grała o jednego zawodnika mniej. 20-letni obrońca Elias Jelert zobaczył wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścił boisko. Galata grała do końca i w końcowych minutach zdołała wyciągnąć remis. Czy przy tych uderzeniach Boey’a i Tete Grabara mógł zrobić więcej? Dwukrotnie piłkarze gospodarzy zmieścili mu piłkę w bramce po uderzeniach przy bliższym słupku.

Real Sociedad świetnie wszedł w mecz z Interem Mediolan za sprawą… Alessandro Bastoniego. Włoski obrońca popełnił katastrofalny błąd w defensywie i sprawił, że drużyna z kraju Basków mogła cieszyć się z prowadzenia. Inter Mediolan naciskał na rywali przez większość spotkania i doprowadził do wyrównania dopiero w 87. minucie. Lautaro Martinez zdobył gola na wagę jednego punktu.

Przemysław Frankowski zadebiutował dziś w Lidze Mistrzów, a jego Lens zremisowała na wyjeździe z Sevillą (1:1). Polak mógł mieć asystę, gdyby lepiej w polu karnym zachowałby się Guilavogui, który otrzymał kapitalne dośrodkowanie na piąty metr przed bramką Dmitrovicia. Serb w tej sytuacji wyszedł zwycięską ręką. Ozdobą tego spotkania był gol Angelo Fulginiego z rzutu wolnego.

Szalony początek spotkania miał miejsce w Lizbonie. Salzburg mógł już prowadzić z Benfiką w 3. minucie, ale karnego zmarnował Konate. Kilka minut później Antonio Silva otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką. Kuriozalna sytuacja. Portugalczyk wybijał piłkę z linii bramkowej i gdy już wydawało się, że opanował futbolówkę i uchroni drużynę przed utratą gola, zagrał ręką. Osłabił drużynę i sprokurował kolejną jedenastkę. Tym razem Salzburg ją wykorzystał. Finalnie drużyna z Austrii wygrała to spotkanie 2:0.

Napoli wygrało z Bragą 2:1, a gola w doliczonym czasie gry na wagę zwycięstwa zdobył… obrońca Bragi, który fenomenalnym uderzeniem po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego pokonał swojego bramkarza.