Hat-trick asyst Marczuka. Przywrócił Jagiellonię do gry [WIDEO]

17 września 2023, 14:13 • 2 min czytania 8 komentarzy

Już po dwunastu minutach Radomiak prowadził z Jagiellonią w Białymstoku 2:0. Duma Podlasia błyskawicznie wróciła do gry i na początku drugiej połowy wynik był na jej korzyść. Bohaterem gospodarzy został Dominik Marczuk, który zanotował trzy asysty.

Pomimo że spotkanie w Białymstoku rozpoczęło się o 12:30, w pełnym słońcu, to zawodnicy obu drużyn wykazują się dużą aktywnością i chęcią przekraczania swoich granic. Najpierw Pedro Henrique popisał się dubletem i bramką z połowy boiska. Jagiellonia nie podłamała się błyskawiczną stratą dwóch goli i już na początku drugiej części gry prowadziła 3:2. Gole dla Dumy Podlasia strzelili trzej różni zawodnicy: Jesus Imaz, Jose Naranjo i Afimico Pululu. Asystent pozostawał bez zmian. Był nim za każdym razem 19-letni Dominik Marczuk, który na ostatnią z asyst potrzebował zaledwie kilkunastu sekund po rozpoczęciu drugiej połowy.

Dla Marczuka były to pierwsze asysty w Ekstraklasie po transferze ze Stali Rzeszów. Swojego debiutanckiego gola strzelił już wcześniej.