Bach, bach, bach, bach! Młodzi Polacy sprali Portugalię na kwaśne jabłko 4:0

08 września 2023, 18:56 • 1 min czytania 30 komentarzy

Reprezentacja Polski U-20 zafundowała solidne lanie rówieśnikom z Portugalii w ramach Elite League. Biało-czerwoni wygrali w Łomży 4:0.

Celem drużyny prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego jest ogrywanie zawodników, którzy jeszcze nie są gotowi na występy w reprezentacji U-21 Michała Probierza, czego nie ukrywa sam selekcjoner, ale warto odnotować tak spektakularny występ.

Młodzi Polacy ruszyli na rywali jak wściekłe psy i już do przerwy prowadzili 3:0 po golach Cezarego Polaka z Kotwicy Kołobrzeg, Marcela Błachewicza z GKS-u Tychy oraz Dominika Marczuka z Jagiellonii Białystok. W drugiej połowie bramkę dołożył Tomasz Pieńko z Zagłębia Lubin.

Polska – Portugalia 4:0

Polak (33), Błachewicz (35), Marczuk (38), Pieńko (47)

Polska: Zych – Misiak (76 Kowalczyk), Smolarczyk, Polak (76 Sochań), Marczuk (55 Kirejczyk), Kozubal (76 Kowalczyk), Neugebauer (55 Branecki), Błachewicz (46 Fornalczyk), Kaczmarski (46 Biedrzycki), Majchrzak (55 Borowski), Pieńko (55 Duda)