Zrobiła to! Natalia Kaczmarek wicemistrzynią świata

23 sierpnia 2023, 21:49 • 2 min czytania 15 komentarzy

W 2021 roku zdobyła dwa medale olimpijskie w sztafetach. W 2022 roku znalazła się na podium mistrzostw Europy w biegu indywidualnym. A teraz zabłysła na największej globalnej scenie! Natalia Kaczmarek została wicemistrzynią świata na 400 metrów.

Spodziewaliśmy się znakomitego biegu Natalii. Nasza lekkoatletka moc pokazywała praktycznie cały sezon, ale do Budapesztu przyjechała w kapitalnej formie. Błyszczała w eliminacjach, błyszczała w półfinale. W związku z nieobecnością kontuzjowanej Sydney McLaughlin zastanawialiśmy się jednak: czy w grę wchodzi nawet złoty medal?

Okazało się, że nie. Bo Marileidy Paulino z Dominikany była – tym razem – poza zasięgiem. 26-letnia sprinterka zdominowała finał mistrzostw świata, zanotowała kapitalną życiówkę – 48.76. Kaczmarek natomiast przez długi czas znajdowała się w środku stawki. Goniła Lieke Klaver, która tradycyjnie była niezwykle mocna w pierwszej części dystansu. Gdy jednak zawodniczki zbliżały się do finiszu, Natalia wybiegła na drugie miejsce. I zdobyła srebro, a brąz trafił w ręce Sady Williams.

Wynik Polki? 49.57. To jeszcze nie jest rekord Polski, ale to kolejny znakomity czas 25-latki. A srebrny medal, który zdobyła… jest pierwszym krążkiem w historii występów Polaków na imprezie tej rangi na dystansie 400 metrów! Natalia, czapki z głów.