Arka z pierwszym kompletem punktów w tym sezonie

13 sierpnia 2023, 18:47 • 2 min czytania 6 komentarzy

Powoli kończy się już czwarta kolejka na zapleczu Ekstraklasy i za nami kolejne spotkanie Arki Gdynia w tym sezonie. Kibice trójmiejskiego klubu doczekali się pierwszej wygranej swoich ulubieńców.

Arkowcy zaliczyli kiepskie wejście w ten sezon. Zremisowali z Bruk-Betem i Górnikiem Łęczna. A następnie przegrali u siebie z Polonią Warszawa. Dziś jednak nareszcie kibice Arki Gdynia doczekali się zwycięstwa podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego.

Kołakowscy kontra Gdynia. Kto wygra wojnę o Arkę?

Arka Gdynia udała się na wyjazd do Rzeszowa. W meczu ze Stalą jako pierwsza zdobyła bramkę. Już w dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Hubert Adamczyk. Na początku trzeciego kwadransa meczu rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Poczobut i zrobiło się 1:1. Osiem minut później znów Arka prowadziła. Jakuba Wrąbla pokonał Karol Czubak. W Rzeszowie działo się naprawdę dużo. Kolejne gole były kwestią czasu. W 45. minucie ponownie rzut karny wykorzystał Poczobut, ale nie był to koniec emocji w pierwszej części spotkania. W szóstej minucie czasu doliczonego Olaf Kobacki wykorzystał podanie Huberta Adamczyka i znów prowadzili goście.

Pierwsza połowa rozbudziła nadzieje na kolejne trafienia i zwroty akcji, ale w drugiej kibice nie zobaczyli już bramek. Zatem mecz zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia 3:2.

Stal Rzeszów – Arka Gdynia 2:3