Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego z Mariborem [WIDEO]

10 sierpnia 2023, 22:12 • 1 min czytania 10 komentarzy

Sebastian Szymański zaliczył dwie asysty dla Fenerbahce w wygranym 3:1 meczu ze słoweńskim NK Maribor w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji.

Polak to spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Do przerwy Fenerbahce bezbramkowo remisował z Mariborem. Po zmianie stron na boisku pojawił się Sebastian Szymański, który odmienił losy tego meczu. Najpierw w 58. minucie dośrodkował z rzutu rożnego do Becao, który dał prowadzenie tureckiej drużynie.

Kilka minut później Szymański ruszył lewą stroną boiska, wszedł w pole karne i posłał precyzyjne podanie do wchodzącego Irfana Kahveciego.

Szymański przyszedł do tureckiego Fenerbahce w tym okienku transferowym. Klub ze Stambułu zapłacił za niego blisko 10 milionów euro. 24-letni pomocnik w ubiegłym sezonie występował w Feyenoordzie Rotterdam, gdzie był wypożyczony z rosyjskiego Dynama Moskwa. Z holenderskim klubem zdobył mistrzostwo kraju. W Eredivisie rozegrał 29 meczów, strzelił 9 goli i zaliczył 4 asysty.