Fatalna gra w obronie Chrobrego przesądziła o pierwszej wygranej Gieksy

31 lipca 2023, 20:05 • 2 min czytania 7 komentarzy

GKS Katowice wygrał pierwszy mecz w sezonie 2023/24. Gieksa pokonała Chrobrego Głogów 3:1, a bohaterem miejscowych został Mateusz Mak, strzelec dwóch goli. Choć odpowiedniejszym określeniem byłoby wskazanie antybohaterów, którymi byli defensorzy ekipy z Dolnego Śląska.

Po meczu GKS Katowice – Chrobry Głogów jedno jest pewne. Żaden z tria obrońców z Dolnego Śląska, czyli Mavroudis Bougaidis, Albert Zarówny i Gabriel Estigarribia nie mają przyszłości w roli saperów. Gdyby się podjęli tej pracy, momentalnie mogliby się pożegnać z życiem, a przy okazji narazić na niebezpieczeństwo kolegów. Miny, które podkładali całemu zespołowi przez cały mecz, sprawiły, że Chrobry wraca z Katowic na tarczy.

Już w dwudziestej minucie tak skupili się na kryciu Sebastiana Bergiera, że nawet jego złe przyjęcie piłki poskutkowało stratą bramki. Obrońcy zapomnieli bowiem upilnować w polu karnym filigranowego Adriana Błąda. W zasadzie to nazwisko mógłby przyjąć każdy z obrońców Chrobrego, bo w drugiej połowie każdy z nich go popełniał. Drugi stracony gol to pokaz prawdziwej indolencji w grze obronnej całego tria. Zaczęło się złego wybicia piłki przez Bougaidisa, później Zarówny przegrał pojedynek powietrzny sam ze sobą i futbolówka przeleciała nad jego głową, a próbujący go asekurować Estigarribia również się obciął. W wyniku tego Jakub Arak wyłożył piłkę Mateuszowi Makowi, a ten wpakował ją do siatki. Chwilę później były zawodnik Stali Mielec znów miał powody do radości bowiem Błąd, który wygrał pojedynek powietrzny, wyłożył piłkę pomocnikowi do pustej bramki.

Jedynego gola Chrobry zdobył w pierwszej połowie. Rafał Wolsztyński wykorzystał piękne dośrodkowanie Pawła Tupaja i strzelił gola głową. Nie pomogło to głogowianom, którzy ponieśli drugą porażkę w tym sezonie. Dla Gieksy było to natomiast pierwsze zwycięstwo.

GKS Katowice – Chrobry Głogów 3:1 (1:1)

Bramki: Błąd 20′, Mak 69′ i 72′ – Wolsztyński 22′