Świetny występ Karola Świderskiego. Miał bezpośredni udział przy trzech golach [WIDEO]

30 lipca 2023, 12:32 • 2 min czytania 7 komentarzy

Karol Świderski od dawna jest ważną postacią w Charlotte FC. Polak po raz kolejny to udowodnił i zaliczył bardzo dobry występ okraszony golem.

77 minut wystarczyło polskiemu napastnikowi, żeby mieć udział przy trzech trafieniach dla swojego zespołu w spotkaniu z Necaxą (4:1) (Leagues Cup). Bardzo szybko zaliczył pierwszą asystę w tym meczu. Karol Świderski już w szóstej minucie popisał się podaniem prostopadłym, które na bramkę zamienił Brandt Bronico.

Ale na tym 26-latek nie poprzestał. Pod koniec podstawowego czasu pierwszej połowy wykorzystał podanie Kamila Jóźwiaka – ten rozegrał cały mecz – i podwyższył na 2:0.

Do pierwszej części spotkania arbiter doliczył aż dziewięć minut, a Charlotte FC nie ściągało nogi z gazu. To sprawiało, że pachniało trzecim golem dla tej drużyny, który szybko stał się faktem. Znów asystę zaliczył Karol Świderski. Tym razem podawał do Scotta Arfielda.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Charlotte FC, który dał zespołowi, w którym grają Jóźwiak i Świderski (Sobociński przesiedział mecz na ławce rezerwowych) awans do 1/16 finału. Tam Charlotte FC zmierzy się z meksykańskim Cruz Azul.