„Czekamy na transfery i na powrót kontuzjowanych piłkarzy. Wtedy będzie rywalizacja, a na razie jej brakuje”

redakcja

Autor:redakcja

30 lipca 2023, 09:19 • 2 min czytania

Reklama
„Czekamy na transfery i na powrót kontuzjowanych piłkarzy. Wtedy będzie rywalizacja, a na razie jej brakuje”

Górnik Zabrze na początku tego sezonu jest jedną z najsłabszych drużyn Ekstraklasy. Tydzień temu zespół Jana Urbana przegrał z Radomiakiem, wczoraj poniósł porażkę w meczu z Wartą Poznań.

Reklama

Nie tak kibice Górnika wyobrażali sobie początek rozgrywek. Dwa mecze, zero punktów i zero bramek strzelonych. Po wczorajszej porażce z Wartą głos zabrał Jan Urban, który problem widzi przede wszystkim w niewystarczającej liczbie transferów. Na konferencji pomeczowej doświadczony szkoleniowiec powiedział:

– Wprowadzamy nowych zawodników, ale nie mamy szczęścia, bowiem dwóch jest kontuzjowanych, a Sebastian Musiolik nie trenował przez dwa i pół miesiąca. Lawrence Ennali dziś nie pokazał tej gry, na jaką go stać. Jeśli taka jest sytuacja, to wychodzi na to, że gramy z zawodnikami z tamtego sezonu, a przecież wielu piłkarzy od nas odeszło. Czekamy na transfery i na powrót kontuzjowanych piłkarzy. Wtedy będzie rywalizacja, a na razie jej brakuje.

Trener Górnika przyznał też, że nie był zaskoczony przebiegiem spotkania z Wartą:

– Wiedzieliśmy, że tak ten mecz będzie wyglądał, przekazaliśmy to zawodnikom i generalnie wszystko się sprawdziło. Warta gra zupełnie inaczej niż w tamtym roku, szuka bezpośredniej drogi do bramki, gra długimi piłkami, mocną stroną są stałe fragmenty gry i wyrzuty z autu. Poznaniacy w pierwszej połowie nie stworzyli sytuacji i gdyby nie ten rzut karny, do przerwy byłoby 0:0. Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, długo rozgrywaliśmy, przenosiliśmy akcje z jednej strony na drugą. W drugiej połowie spotkanie wyglądało podobnie. Trudno było rozmontować defensywę Wartę atakiem pozycyjnym. Brakuje nam jakości w ofensywie, musimy więcej stwarzać sytuacji bramkowych, a dziś mieliśmy dwie, może trzy okazje.

Reklama

Kolejny mecz zespół z Zabrza rozegra u siebie. Rywalem Górnika będzie Piast Gliwice. Spotkanie odbędzie się w sobotę i jego start zaplanowano na godzinę 17:30.

CZYTAJ WIĘCEJ O POLSKIM FUTBOLU:

Fot. Newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank