Szalony mecz w Siedlcach. Został przerwany, a Pogoń wygrała w dziewiątkę

29 lipca 2023, 22:13 • 1 min czytania 15 komentarzy

W drugiej kolejce II ligi Pogoń Siedlce pokonała Stal Stalową Wolę 2:0, pomimo tego, że grała w dziewiątkę, a oba gole strzeliła w osłabieniu.

Cały mecz w Siedlcach miał niesamowity przebieg. Został przerwany z powodu ściany deszczu, która spłynęła nad boiskiem stadionu ROSRRiT. Już w 41. minucie miejscowa Pogoń grała w osłabieniu dwóch zawodników. Za dwie żółte, a w konsekwencji czerwone kartki boisko opuścili najpierw Ernest Dzięcioł, a następnie Damian Szuprytowski. Z tego powodu drużyna z województwa mazowieckiego musiała całą drugą połowę grać w osłabieniu.

Mimo to Pogoń zwyciężyła to spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, strzelając dwa gole w drugiej połowie. Siedlczanie świetnie kontrowali rywali. Bohaterem miejscowych został Cezary Demianiuk, który skompletował dublet. Napastnik najpierw wykończył akcję głową, a następnie wyegzekwował rzut karny.