Mistrzostwa Świata U-17 odbędą się w Indonezji

redakcja

Autor:redakcja

23 czerwca 2023, 23:54 • 1 min czytania

Reklama
Mistrzostwa Świata U-17 odbędą się w Indonezji

FIFA ogłosiła w piątek, że młodzieżowe mistrzostwa świata, w których wezmą udział podopieczni Marcina Włodarskiego, odbędą się w Indonezji. Pierwotnie gospodarzem mundialu miało być Peru, ale Związek odebrał temu państwu możliwość organizacji turnieju, gdyż nie zdążyło wypełnić zobowiązań strukturalnych.

Reklama

„Biało-czerwoni” mają za sobą bardzo udany start w mistrzostwach Starego Kontynentu. Awans do półfinału zapewnił im jednocześnie możliwość udziału w młodzieżowym mundialu, który odbędzie się w dniach 10 listopada – 2 grudnia.

Losowanie grup turnieju, który ostatecznie zostanie rozegrany w Indonezji, odbędzie się w sierpniu. Tytułu sprzed czterech lat broni Brazylia.

Na kogo mogą trafić Polacy na MŚ U-17?

Afryka: Mali, Senegal, Maroko, Burkina Faso
Ameryka Południowa: Argentyna, Brazylia, Wenezuela, Ekwador
Ameryka Północna: Kanada, Panama, Meksyk, Stany Zjednoczone
Australia i Oceania: Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia
Azja: Indonezja, X, X, X, X
Europa: Anglia, Francja, Hiszpania, Polska, Niemcy

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank