„Piłka wodna” w Glasgow. Mecz przerwany przez ulewę [WIDEO]

20 czerwca 2023, 22:36 • 2 min czytania 0 komentarzy

Pamiętacie „Basen Narodowy” z 2012 roku? Dziś Szkoci na stadionie Hampden Park w Glasgow doznali podobnych wrażeń. Z tym że na Wyspach Brytyjskich sędzia mecz rozpoczął. I kibice zebrani na trybunach mogli oglądać kabaret. Piłka się co chwilę zatrzymywała.

Nie było żadnego sensu, żeby mecz rozgrywać w takich warunkach pogodowych, a potrwał aż 11 minut. Taką decyzję podjął węgierski arbiter Istvan Vad. I co więcej, gospodarze w tej deszczowej aurze zdążyli zdobyć gola. Callum Mcgregor zamknął dośrodkowanie i wbił futbolówkę w lewy dolny róg bramki.

Mecz został przerwany. Służby walczyły z wodą, która stanęła na boisku, ale bezskutecznie, bo deszcz cały czas padał.

Decyzją arbitra mecz został wznowiony o godz. 22:30. Zaczęli od 6. minuty gry i stanu 1:0 dla Szkocji.