Czystki w Zabrzu. Sześciu piłkarzy odeszło z Górnika

redakcja

Autor:redakcja

06 czerwca 2023, 17:54 • 1 min czytania

Reklama
Czystki w Zabrzu. Sześciu piłkarzy odeszło z Górnika

Górnik Zabrze rozstał się z sześcioma piłkarzami. Z czterema zawodnikami śląski klub nie przedłużył umów, natomiast dwójka wraca z wypożyczeń. Przygodę kończy m.in. Mateusz Cholewiak.

Reklama

Z Górnikiem Zabrze żegnają się Blaz Vrhovec, Mateusz Cholewiak, Jonatan Kotzke, Paweł Sokół, Pawieł Pauluczenka i Anthony Van Den Hurk. Dwaj ostatni byli wypożyczeni odpowiednio z Bruk-Betu Termalica Nieciecza i Rizesporu. Golkiper nie wystąpił w żadnym meczu, natomiast napastnik z Curacao strzelił tylko jednego gola w sześciu spotkaniach.

Najdłużej w zespole występował Cholewiak i Sokół, choć golkiper nawet nie zadebiutował w pierwszym zespole. Skrzydłowy natomiast rozegrał ponad 50 spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Kotzke i Vrhovec trafili do Zabrza w zeszłym roku, ale żaden z nich nie zdołał zagrzać miejsca w podstawowym składzie na dłużej i klub rozstaje się z nimi bez żalu.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
3
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank