Juve uratowało remis rzutem na taśmę. Remontady w LKE [PODSUMOWANIE]

11 maja 2023, 23:15 • 3 min czytania 3 komentarze

Zeszłoroczny triumfator LKE – AS Roma ograła Bayer Leverkusen i jest bardzo blisko finału Ligi Europy. Do 96. minuty bliżej niego była również Sevilla, ale w doliczonym czasie gry Juventus uratował remis rzutem na taśmę. Natomiast w półfinałach Ligi Konferencji doszło do dwóch remontad.

W ostatnich dziewięciu latach Sevilla aż czterokrotnie zdobyła Ligę Europy. Andaluzyjczycy ponownie obrali kurs na zwycięstwo w tych europejskich rozgrywkach. Choć w LaLiga nie szło im najlepiej i jeszcze na początku marca znajdowali się tuż nad strefą spadkową, to w LE odprawiali kolejnych groźnych rywali. Poważnie zrobiło się, gdy po wyeliminowaniu PSV Eindhoven i Fenerbahce, ograli największego faworyta do triumfu – Manchester United. Los nie dał im jednak wytchnienia bowiem na drodze do finału skonfrontował ich z Juventusem. Podopieczni Jose Luisa Mendilibara nie wyglądali jednak na takich, którzy by się tym przejęli.

Choć to Stara Dama posiadała częściej piłkę, to znacznie więcej okazji bramkowych stworzyła sobie Sevilla. Szczególnie groźna była w kontrataku i właśnie w taki sposób strzeliła gola. Lucas Ocampos pomknął prawym skrzydłem, dograł w pole karne do Youssefa En-Nesyriego, który złapał Wojciecha Szczęsnego na wykroku i uderzeniem w środek zdobył bramkę.

Trener Massimiliano Allegri w drugiej połowie próbował pobudzić swój zespół do walki. Błyskawicznie dokonał pięciu zmian, wprowadzając m.in. Arkadiusza Milika. Bohaterem Starej Damy został jednak inny z rezerwowych – Federico Gatti. W 97. minucie najlepiej odnalazł się po rzucie rożnym w polu karnym i uderzeniem głową wyrównał stan rywalizacji. Podobnej sztuki próbował Bayer Leverkusen, ale defensywa AS Roma nie dała zaskoczyć się w doliczonym czasie gry. Zeszłoroczny triumfator LKE objął prowadzenie w drugiej połowie za sprawą trafienia 20-letniego Edoardo Bove’a, który jest jednym z ostatnich objawień Jose Mourinho w końcówce sezonu. Dzięki temu Giallorossi są o krok bliżej drugiego z rzędu awansu do finału europejskich pucharów.

W Lidze Konferencji również było wiele emocji. Choć Fiorentina i AZ Alkmaar prowadziły do przerwy 1:0, to przegrały swoje półfinałowe starcia. Basel i West Ham zdobyły w drugiej połowie po dwie bramki, odwracając losy spotkania i przybliżając się do finału.

Rewanżowe mecze odbędą się w czwartek 18 maja.