Kacper Przybyłko z drugim golem w tym sezonie MLS [WIDEO]

Arek Dobruchowski

Autor:Arek Dobruchowski

24 kwietnia 2023, 09:50 • 2 min czytania 1 komentarz

Kacper Przybyłko strzelił gola dla Chicago Fire w przegranym na wyjeździe meczu 1:2 z Atlantą United w ramach rozgrywek MLS. Dla Polaka to drugie trafienie w tym sezonie.

Przybyłko rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, a jego Chicago Fire już od 13. minuty przegrywało 0:1 po golu byłego piłkarza Górnika Zabrze Giorgosa Giakoumakisa. Polski napastnik wszedł na boisko w 81. minucie, zmieniając Arnauda Souqueta i kilka minut później doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji.

Polak wykorzystał fatalne podanie jednego z zawodników Atlanty i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Quentin Westberg obronił jego strzał. Aczkolwiek szybko do odbitej piłki przez golkipera dopadł 19-letni Brian Gutierrez, przytomnie zachował się w polu karnym i zagrał do Przybyłki, a ten z kilku metrów trafił do siatki.

Z tego starcia zwycięsko wyszła Atlanta United, która gola na wagę trzech punktów strzeliła w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego niefortunnie do własnej bramki wpakował Maren Haile-Selassie. W tym momencie Chicago Fire plasuje się na 10. miejscu w tabeli konferencji wschodniej, mając na koncie 10 punktów po 8 meczach.

Przybyłko występuje w MLS-ie od 2019 roku. To było jego 41 trafienie w 112 spotkaniu w tych rozgrywkach. Dla Polaka to drugi sezon w drużynie z Chicago. Wcześniej występował w Philadelphii Union.

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.