Filip Jagiełło z czwartym golem w tym sezonie [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

06 marca 2023, 23:22 • 1 min czytania 3 komentarze

Filip Jagiełło strzelił bramkę dla Genoi w wygranym meczu z Cosenzą (4:0) w ramach 28. kolejki Serie B. Dla Polaka było to czwarte ligowe trafienie w tym sezonie.

W tym sezonie Jagiełło nie jest pierwszym wyborem trenera, ale dostaje też swoje szanse w wyjściowej jedenastce. Na 28 możliwych spotkań do rozegrania, 14 rozpoczął od pierwszej minuty, a 12 razy wchodził z ławki rezerwowych. W poniedziałkowy wieczór zameldował się na boisku w 64. minucie, a na listę strzelców wpisał się 15 minut później. Poniżej jego trafienie:

Genoa po roku przerwy wróci do Serie A? W tym momencie podopieczni Alberto Gilardino zajmują drugie miejsce na zapleczu włoskiej ekstraklasy z dorobkiem 50 punktów. Do lidera Frosinone tracą aż 11 oczek, a nad trzecim Bari mają punkt przewagi. Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskają dwie najlepsze ekipy Serie B.

Genoa – Cosenza 4:0 (1:0)

R. Dragusin 33′, A. Gudmundsson 57′ G. Puscas 59′, F. Jagiełło 79′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.