Kuriozalny samobój w Lidze Europy. Miał to być „no look pass” [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

23 lutego 2023, 21:28 • 1 min czytania 7 komentarzy

Cóż to był za samobój! Obrońca duńskiego FC Midtjylland,  Stefan Gartenmann będąc pod presją napastnika Sportingu Lizbona, chciał wykazać się sprytem i wykonać „no look pass” do bramkarza. Aczkolwiek problem był taki, że w bramce nie było duńskiego golkipera i piłka po prostu wpadła do siatki.

W pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy FC Midtjylland zremisowało na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 1:1. Duńczycy byli optymistycznie nastawieni przed rewanżem na swoim obiekcie. Jednak nie był to ich dzień. Pierwszego gola stracili już w 21. minucie. Na listę strzelców wpisał się urugwajski stoper Sebastian Coates. A jeszcze przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gospodarzy Paulinho.

I od tamtego momentu nie dość, że FC Midtyjlland musiało gonić wynik, to jeszcze grało o jednego zawodnika mniej. Mecz zakończył się wysoką porażką 0:4. Poniżej wrzucamy wam tego kuriozalnego gola samobójczego, który padł w 85. minucie.

FC Midtyjlland – Sporting Lizbona 0:4 (0:1)

S. Coates 21′, Pedro Goncalves 50′, 77′, S. Gartenmann 85′ (sam.)

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.