Media: Pedri może pauzować nawet przez cztery tygodnie

17 lutego 2023, 08:24 • 1 min czytania 8 komentarzy

Wygląda na to, że uraz, którego Pedri doznał w trakcie meczu z Manchesterem United, jest całkiem poważny. Według „Catalunya Radio” utalentowany pomocnik może pauzować nawet przez cztery tygodnie.

FC Barcelona zremisowała w czwartek z Manchesterem United 2:2 w spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Mało brakowało, a starcie na Camp Nou zakończyłoby się porażką gospodarzy, ale na ich szczęście w 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Raphinha. To była jednak jedyna dobra wiadomość dla Xaviego Hernandeza tego wieczoru.

Całą resztę spotkania przykryły wydarzenia z końcówki pierwszej połowy. Wtedy to do zejścia z boiska zmuszony był Pedri, który doznał urazu prawego uda. Klub nie przekazał jeszcze oficjalnie żadnych szczegółów na temat kontuzji Hiszpana, ale wiadomo, że w piątek ma przejść dokładniejsze badania. Jednak „Catalunya Radio” dotarło już do informacji, że przerwa pomocnika może potrwać nawet cztery tygodnie.

Jeżeli te doniesienia okażą się prawdziwe, to będzie to ogromny cios dla Blaugrany. Pedri opuściłby bowiem nie tylko rewanżowe starcie z United, ale także niezwykle ważne spotkanie z Realem Madryt.