Cristiano Ronaldo i Messi pokazali klasę w meczu towarzyskim [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

19 stycznia 2023, 23:09 • 2 min czytania 11 komentarzy

Dziś w Rijadzie odbył się mecz towarzyski, który zaciekawił cały futbolowy świat. Po dwóch latach przerwy kibicie mogli ponownie zobaczyć starcie Leo Messiego z Cristiano Ronaldo. Tym razem było to tylko pokazowe spotkanie, ale główni aktorzy podeszli do niego bardzo poważnie. I nie zawiedli!

Mecz gwiazd Al-Nassr i Al-Hilal z PSG miał nieprawdopodobny przebieg. Każdy fan piłki nożnej, który kupił bilet na to spotkanie, będzie długo wspominał to starcie. Dziewięć goli, zwroty akcji, wielkie emocje, czerwona kartka i popisy największych gwiazd Messiego i Cristiano Ronaldo. Czego chcieć więcej?

Naprawdę wiele się działo jak na mecz towarzyszki w Arabii Saudyjskiej. Nagroda MVP tego spotkania trafiła do CR7, który zdobył dwa gole. Poniżej występ portugalskiego snajpera w telegraficznym skrócie:

Pierwszego gola w tym spotkaniu oglądaliśmy już w 3. minucie. Neymar wypatrzył Messiego, posłał mu kapitalne prostopadłe podanie, a Argentyńczyk sprytnym strzałem pokonał Al-Owaisa.

Cristiano Ronaldo odpowiedział Messiemu jeszcze przed przerwą. Najpierw pewnie wykonał rzut karny, a  następnie wykorzystał niefrasobliwość obrońców w polu karnym i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki w doliczonym czasie gry.

Końcówka pierwszej połowy była bardzo szalona i niesamowita. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Juan Bernat, następnie gola na 2:1 do PSG zdobył Marquinhos. Chwilę później Neymar zmarnował rzut karny, a w doliczonym czasie gry CR7 wyrównał stan meczu.

Początek drugiej połowy był również efektowny, co końcówka pierwszej części. W 52. minucie dobre podanie Kyliana Mbappe wykorzystał Sergio Ramos, ale już trzy minuty później znowu mieliśmy remis. Hyun-Soo strzałem głową pokonał Navasa. W dalszej części meczu brylowało PSG. Mbappe wysunął Paryżan na prowadzenie golem z rzutu karnego. Na 5:3 podwyższył Hugo Ekitike. Ostatnią bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Talisca.

Gwiazdy Al-Hilal i Al-Nassr – PSG 4:5 (2:2)

C. Ronaldo 34′ (rzut karny), 45+6′, J. Hyun-Soo 56′, A. Talisca 90+4′ – L. Messi 3′, Marquinhos 43′, S. Ramos 53′, K. Mbappe 60′ (rzut karny), H. Ekitike 78′

WIĘCEJ O FUTBOLU W ARABII SAUDYJSKIEJ:

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.