Oficjalnie: Luis Enrique przestał prowadzić Hiszpanię

redakcja

Autor:redakcja

08 grudnia 2022, 12:57 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Luis Enrique przestał prowadzić Hiszpanię

Hiszpański Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił pożegnanie z Luisem Enrique w roli selekcjonera reprezentacji La Furia Roja.

Reklama

W komunikacie czytamy między innymi:

„Trener z Asturii zdołał nadać reprezentacji nowy impet od czasu swojego przybycia w 2018 roku, poprzez gruntowną renowację, która utrwaliła zmianę pokoleniową w drużynie i hiszpańskim futbolu. (…) Postawił na młode talenty i zasiał nadzieję na przyszłość hiszpańskiej drużyny”. 

Reklama

Luis Enrique prowadził kadrę Hiszpanii od listopada 2018. W 2019 roku, gdy jego córka walczyła o życie (zmarła w sierpniu 2019) przez kilka miesięcy zastępował go Robert Moreno. Enrique wrócił do pracy w listopadzie. Pod jego wodzą La Furia Roja dotarła do półfinału Euro 2020, gdzie po rzutach karnych odpadła z Włochami. Mundial w Katarze okazał się jednak olbrzymim rozczarowaniem. Już w 1/8 finału trzeba było przełknąć gorycz porażki z Marokiem w serii jedenastek.

WIĘCEJ O MISTRZOSTWACH ŚWIATA W KATARZE:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
1
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank