Gol i asysta Lewandowskiego w meczu z Athletikiem [WIDEO]

23 października 2022, 21:55 • 1 min czytania 14 komentarzy

FC Barcelona w niedzielny wieczór podejmuje na własnym stadionie Athletic Bilbao w spotkaniu 11. kolejki LaLiga. Katalończycy prowadzą do przerwy 3:0, a kolejne fantastyczne zawody rozgrywa Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski się nie zatrzymuje. Lewandowski najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Ousmane Dembele w 12. minucie spotkania, a chwilę później sam cieszył się z własnego trafienia.

W 22. minucie Dembele odwdzięczył się Lewandowskiemu i zagrał mu bardzo dobrą piłkę w pole karne. Polak fantastycznie obrócił się z Oscarem de Marcosem na plecach i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Unaia Simona. W ten sposób 34-latek podwyższył prowadzenie Barcelony na 3:0, bo w międzyczasie bramkę zdobył jeszcze Sergi Roberto.

Lewandowski ma już na swoim koncie 17 bramek i cztery asysty w 15 spotkaniach rozegranych w tym sezonie.