Szachtar remisuje z Realem!

Autor:Paweł Paczul

11 października 2022, 23:00 • 2 min czytania 57 komentarzy

Za nami wtorkowa seria gier w Lidze Mistrzów. Mecze Milanu z Chelsea i PSG z Benficą zrelacjonujemy w osobnym tekście, tu pozostałe wyniki.

Zacząć należy od największej sensacji – Szachtar zremisował 1:1 z Realem w Warszawie. Ukraińcy prowadzili od początku drugiej połowy po golu Zubkova i wydawało się, że ten mecz po prostu wygrają – Real był bezzębny, nie miał pomysłu na sforsowanie dobrze broniącego Szachtara, zresztą to Ukraińcy mieli poprzeczkę. Tyle że… ostatecznie i tak trafili Królewscy. Mianowicie w 95. minucie Rudiger. Widzieliśmy te comebacki Realu w zeszłym sezonie, ale i tu, w Warszawie, kiedy przecież przegrywali z Legią 2:3 i też wyszarpali ten jeden punkt.

Lata mijają, a oni wciąż nie do rozwalenia.

PARTNEREM PUBLIKACJI O LIDZE MISTRZÓW JEST KFC. SPRAWDŹ OFERTĘ TUTAJ

Poza tym? Na pewno zaskakującym rezultatem jest ten w Dortmundzie, gdzie BVB tylko zremisowało 1:1 z Sevillą. Tylko, bo przecież na wyjeździe Niemcy rozgromili Hiszpanów 4:1. Tym razem to Sevilla wyszła na prowadzenie, a wyrównał Bellingham. W efekcie Borussia jeszcze nie jest pewna wyjścia z grupy, natomiast to i tak zapewne formalność – pięć punktów przewagi nad Sevillą na dwa mecze przed końcem. Nie można tego zaprzepaścić.

• Milan – Chelsea 0:2
  • BVB – Sevilla 1:1
  • Celtic – Lipsk 0:2
  • Dinamo Zagrzeb – Salzburg 1:1
  • PSG – Benfica 1:1
  • Szachtar – Real 1:1

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.