U-18: Polska wygrała z Francją. Mecz przerwała brutalność rywali [WIDEO]

25 września 2022, 17:37 • 2 min czytania 40 komentarzy

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Mecz reprezentacji do lat 18, w którym Francja podejmowała Polskę, został przerwany w 77. minucie gry. Biało-czerwoni byli wówczas na prowadzeniu, a rywale otrzymali… czwartą czerwoną kartkę.

Reprezentacja Polski U-18 brała udział w towarzyskim turnieju, którego gospodarzem byli właśnie Francuzi. Po dwóch wygranych obydwu drużyn stało się jasne, że zwycięstwo w imprezie przypadnie temu zespołowi, który okaże się lepszy w bezpośredniej konfrontacji. Podopieczni Wojciecha Kobeszki objęli prowadzenie w szóstej minucie spotkania, potem je stracili, ale do wyrównania doprowadził Olaf Kozłowski. W 70. minucie gry Kacper Masiak sprawił, że biało-czerwoni prowadzili już 3:2 i, jak się okazało, była to zwycięska bramka.

Gdy Masiak wpisał się na listę strzelców, Polska grała już w przewadze dwóch zawodników. W 55. minucie spotkania czerwoną kartkę zobaczył Ilyes Housni, niedługo potem z boiska wyleciał Jeanuel Belocian. Dwie minuty po bramce Polaka posypały się kolejne „kiery” – najpierw dla Yoniego Gomisa, potem dla Darnella Bile. Trójkolorowi popisywali się niebezpiecznymi i brutalnymi faulami.

Francja U-18 – Polska U-18 2:3 (2:2)