Filip Marković wygrał spór prawny ze Śląskiem Wrocław

redakcja

Autor:redakcja

14 lipca 2022, 22:48 • 1 min czytania

Reklama
Filip Marković wygrał spór prawny ze Śląskiem Wrocław

Według informacji Łukasza Gikiewicza, zapadł wyrok w sprawie Śląska Wrocław, od którego pieniędzy domagał się Filip Marković. Piłkarski Sąd Polubowny przyznał rację piłkarzowi.

Reklama

Spór toczył się o wypłaty, które zostały obcięte podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa. Przypomnijmy – Ekstraklasa niby zezwoliła wówczas klubom na obcinanie pensji zawodników, nawet bez ich zgody, lecz cała dyrektywa miała wątpliwe umocowanie prawne, na co zwracali uwagę fachowcy. Wiadomo było, że niezadowoleni będą próbować walczyć o swoje na drodze prawnej.

Wyrok oznacza, że Śląsk będzie musiał wypłacić zawodnikowi sto procent należnych mu pensji. Klub może jeszcze odwołać się od wyroku.

Filip Marković grał we Wrocławiu w sezonie 19/20. 

WIĘCEJ O ŚLĄSKU WROCŁAW: 

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Betclic 1. Liga

Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Jan Broda
0
Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank