Gumny skomentował oklep w Lidze Narodów: „o tym meczu nie będę rozmyślał”

09 czerwca 2022, 00:12 • 2 min czytania 17 komentarzy

Robert Gumny w pomeczowej rozmowie na antenie TVP Sport ocenił dramatyczny występ reprezentacji Polski w starciu z Belgią. Biało-czerwoni przegrali po raz pierwszy za kadencji Czesława Michniewicza, ale wyjątkowo boleśnie, bo aż 1:6.

Redaktor Telewizji Polskiej próbował namówić defensora na rozmowę o pozytywnych aspektach jego gry, ale Gumny szybko uciął temat. – O tym meczu nie będę za bardzo rozmyślał, bo porażka 1:6 to nigdy nie jest fajne uczucie dla piłkarza. Było co było – trzeba wyciągnąć wnioski i zapomnieć o tym spotkaniu. Ciężko mi powiedzieć, dlaczego w drugiej połowie wszystko się w naszej grze posypało. Przed przerwą – wiadomo, przy odrobinie szczęścia – mieliśmy jednak niezły wynik, to w drugiej odsłonie spotkania worek z bramkami się rozsypał. Po trzecim golu to już kompletnie odpuściliśmy. Stworzyło się dużo miejsca, a Belgowie byli na tyle skuteczni, że skończyło się jak się skończyło – powiedział były piłkarz Lecha Poznań.

Jak wyliczył Mateusz Święcicki z Eleven Sports, to szósty przypadek w dziejach naszej kadry, gdy przegrywa ona różnicą dokładnie pięciu goli.

• 1924 Węgry 0:5
  • 1965 Włochy 1:6
  • 1985 Meksyk 0:5
  • 1992 Szwecja 0:5
  • 1996 Japonia 0:5
  • 2022 Belgia 1:6