Klęska reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach Europy

16 maja 2022, 18:23 • 1 min czytania 42 komentarzy

Katastrofą zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni przegrali z Francją aż 1:6.

Dla polskie kadry U-17 to trzeci występ na mistrzostwach Europy. W 2002 roku Polacy odpadli w fazie grupowej, dziesięć lat później dotarli do półfinału turnieju. Teraz zanosi się raczej na powtórkę tego pierwszego scenariusza. Co tu dużo tłumaczyć, wynik mówi w zasadzie wszystko. Francuska drużyna po prostu zdeklasowała podopiecznych Dariusza Gęsiora.

Już po pierwszej połowie wszystko było jasne, Polacy zeszli do szatni na przerwę przy wyniku 0:4. W drugiej odsłonie spotkania „Trójkolorowi” tylko dopełnili dzieła zniszczenia. Nie było czego zbierać. Honorową bramkę dla Polski zdobył w 75. minucie Dawid Drachal.

19 maja reprezentacja U-17 w drugim meczu fazy grupowej zagra z Holandią. Potem czek nas mecz z Bułgarią.