Mógł trafić do cypryjskiej ekstraklasy, ale z niewyjaśnionych powodów został odesłany z kwitkiem. Wcześniej zagrał sezon życia w Chrobrym Głogów, żeby ostatecznie zostać zesłanym do rezerw. Nie przeszkodziło mu to w wyjeździe za granicę, tyle że do czwartej ligi niemieckiej, która na pierwszy rzut oka wydaje się nieekskluzywnym kierunkiem w karierze piłkarza. Ale w tej rozmowie dowiadujemy się, że nie warto oceniać książki po okładce, tak jak nie warto zapominać o Mateuszu Abramowiczu.

Abramowicz: Kluby IV ligi niemieckiej mogłyby grać w Ekstraklasie


Rezerwowy bramkarz Miedzi Legnica przypomina o sobie w końcówce sezonu 1. ligi, ale nie tylko o tym jest ta rozmowa. Szeroko podjęliśmy temat realiów w czwartej lidze niemieckiej i porównania ich do warunków w polskich klubach. Nie zabrakło też opowieści o kulisach awansu Miedzi do Ekstraklasy czy rozmowach o zmianach, jakie nastały w życiu 29-letniego golkipera. Zapraszamy do lektury.

Przed rozmową powiedziałeś mi „maszyna ruszyła”, ale trochę ta maszyna musiała poczekać na mecz w 1. lidze.

Niestety w tak pięknym sporcie jak futbol bramkarz ma wyjątkowo specyficzną pozycję. Możesz być w super dyspozycji, ale co z tego, skoro twój kolega w bramce też spisuje się dobrze i w międzyczasie zespół tak naprawdę niszczy ligę. Tak, Miedź moim zdaniem zdemolowała rywali. W takich okolicznościach nie było za bardzo powodu, żeby Pawła Lenarcika wymienić na mnie. Musiałem czekać na swoją szansę, a żartuję sobie z tej „maszyny”, bo od samego początku pobytu w Legnicy pomagam drużynie jak mogę w inny sposób.

Wiek już inny, człowiek dojrzał i się uspokoił, więc z pokorą przyjąłem taką rolę. Cieszę się, że trener Łobodziński mnie docenił i dał mi te trzy mecze na koniec sezonu. Nie grałem w 1. lidze, jedynie trochę w rezerwach i Pucharze Polski, ale uważam, że ciągle byłem świetnie przygotowany. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak odwdzięczać się dobrą robotą na boisku. Fajnie, że takie widowisko jak z Arką to nie był mecz o pietruszkę, a to samo będzie w niedzielę z Widzewem.

W meczu z Arką wyglądałeś tak, jakbyś zagrał trzydziesty mecz w sezonie, nie pierwszy w lidze.

Tutaj działa już doświadczenie. Jasne, nie mam takiego CV jak weterani na polskich boiskach pokroju Piotrka Celebana, ale trochę tych meczów rozegrałem. Gdy masz taką bazę, łatwiej wskoczyć do bramki po dłuższej przerwie. Czuję się pewny i mocny. Oby tak dalej.

Smak 1. ligi znasz bardzo dobrze, ale w Ekstraklasie masz tylko 10 meczów w barwach Śląska. Jesteś głodny najwyższego poziomu?

Oczywiście. W tym roku kończę dopiero 30 lat, a wiadomo, że termin ważności piłkarz dzisiaj się wydłuża. Mam poczucie, że jestem zdecydowanie młodszy i ciągle żądny sukcesów. To mnie napędzało, żeby na każdym treningu nie odpuszczać. Kiedy zjeżdżałem z żoną z Niemiec, powiedziałem jej, że jak trafimy do fajnego klubu w Polsce, to od pierwszego do ostatniego dnia będę dawał z siebie maksimum, mimo wszystko. Obiecałem sobie to, nie chciałem mieć potem wyrzutów sumienia, że nie walczyłem.

Wspomniałem o 1. lidze, bo mając wyrobioną markę na tym szczeblu rozgrywek, zdecydowałeś się na nieoczywisty wyjazd z Chrobrego Głogów do IV-ligowego TSV Eintracht Stadtallendorf w 2020 roku.

Opowiem ci, jak to wyglądało od kulis. Przede wszystkim „Abram” sprzed 4-5 lat, który kończył grę w Katowicach i zaczynał w Chrobrym, a „Abram” dzisiejszy, to dwie różne osoby. Przez ten czas nabrałem dużo mądrości życiowej, trochę się u mnie pozmieniało. Patrzę teraz przede wszystkim na stabilizację w rodzinie i jestem pełnym profesjonalistą. Nie mówię, że w Śląsku czy GKS-ie nie byłem, ale dzisiaj po prostu mam większą świadomość sportową.

Wracając do twojego pytania, pierwszy rok w Chrobrym miałem świetny. To był mój najlepszy okres w karierze. Znałem tam trenera bramkarzy, ale wcześniej miałem problem z kontuzją ręki. Niewiele brakowało do operacji, ale udało się wyleczyć zachowawczo. Powiedziałem sobie, że w ciągu tego sezonu w Chrobrym się odbuduję, a wyszło lepiej, niż zakładałem. Zagrałem praktycznie wszystko, od dechy do dechy. Po tym sezonie miałem szereg propozycji z innych klubów, ale przyszła oferta z Chrobrego na dwa lata. Z żoną postanowiliśmy, że zostajemy. Na ten ruch zdecydowałem się też dzięki trenerowi Djurdeviciowi. Dwa lata stabilizacji, kontrakt na bardzo przyzwoitym poziomie. Niestety wyszło, jak wyszło. Szybko spadłem na ławkę, drużyna odpaliła i trudno było mi to znieść. Nie obrażałem się i nie byłem toksyczny, ale to był dla mnie sygnał, że chciałbym jeszcze spróbować jakiejś przygody za granicą, póki nie jestem za stary.

Wyjazd do czwartej ligi niemieckiej wyszedł dość przypadkowo. Powiedziałem trenerowi, że po drugim sezonie w Chrobrym chciałbym spróbować czegoś nowego. Byłem na testach medycznych na Cyprze, chodziło o beniaminka w najwyższej lidze na sezon 2020/2021. Miałem wszystko dogadane finansowo, trzeba było tylko się pokazać. Koniec końców, wróciłem stamtąd z niczym. Wolę to przemilczeć, choć wątpię, że chodziło o mój poziom sportowy.

Po tych kilku dniach wróciłem do Głogowa i usłyszałem od trenera, że opuściłem drużynę. Trochę się z tym nie zgadzałem, bo powiedziałem wcześniej, że jak nie znajdę klubu za granicą, to w Chrobrym będę do dyspozycji do końca kontraktu. Zostałem jednak przesunięty do rezerw na 2-3 miesiące, gdzie był odgórny nakaz stawiania na młodych zawodników, dlatego nie mogłem liczyć na grę. Tydzień przed rozpoczęciem ligi zadzwonił do mnie agent i powiedział, że jest temat w czwartej lidze niemieckiej. Niby nisko, ale wszystko fajnie poukładane, pewne miejsce na granie. Wtedy szalał koronawirus, nie dało się wykupić lotów, więc znajdowanie klubów za granicą było mocno utrudnione.

Obszernie to przedstawiłeś.

A mógłbym szerzej, ale tego oszczędzę. Po prostu obudziły się we mnie sportowe ambicje, nie chciałem siedzieć w Chrobrym do końca kontraktu bez normalnej rywalizacji. Nie mam jednak złej krwi w ludźmi z Głogowa, pożegnaliśmy się jak należy. Ta sytuacja nauczyła mnie dodatkowej pokory, była ważnym bodźcem.

Nie żałujesz tego sezonu w czwartej lidze niemieckiej?

Oj, nie. Zdecydowanie nie. Kogoś mogłoby zdziwić, że niedawno wyróżniający się bramkarz w 1. lidze, w dodatku z epizodem w Ekstraklasie, idzie w takim kierunku. Sam byś pewnie powiedział, że to trochę dziwne. Ale, wbrew pozorom, doskonale wiedziałem, w jakie miejsce jadę. Czwarta liga niemiecka jest zbudowana podobnie jak swego czasu druga liga w Polsce, podzielona na wschód, zachód i tak dalej. Ja trafiłem do ligi najmocniejszej ze wszystkich, gdzie było kilka zespołów rezerw z klubów Bundesligi – Hoffenheim, Freiburg, Mainz czy Stuttgart.

Okej, poszedłem do prowincjonalnego klubu, który raz awansuje, raz spada. Dołączyłem dopiero na 10. kolejkę i już wtedy wieszczono tej drużynie spadek, bo nie wygrała żadnego meczu. Ale to było normalne, bo Stadtallendorf był za mocny na piąty, ale za słaby na czwarty poziom rozgrywkowy. Tylko gdybyś zobaczył, z jakimi zawodnikami ja tam grałem… Uwierz mi, jakość jest naprawdę wysoka. Mam porównanie z polskimi klubami.

Po kilku miesiącach nauczyłem się języka niemieckiego, poznałem tam fajnych ludzi z Polski, Edytę i Sebastiana Przybyszewskich, którym jestem bardzo wdzięczny. Może sportowo ten pobyt w Niemczech nie był dla mnie krokiem naprzód, ale życiowo jak najbardziej. To była rewelacyjna sprawa. Nie było łatwo, bo w 2020 roku w Niemczech bardzo restrykcyjnie podchodzili do koronawirusa. Nie mogliśmy z żoną wracać do rodziny, byliśmy sami, ale nie było co płakać. Tym bardziej, że w klubie wszystkiego było pod dostatkiem, czułem profesjonalizm.

Jakbyś to porównał do klubów z zaplecza Ekstraklasy?

Czwarta liga dla kogoś może brzmieć komicznie, ale po tym, co zobaczyłem w Stadtallendorf i całych rozgrywkach, mogę stwierdzić jedną rzecz. To oni mogą spojrzeć na naszą drugą czy pierwszą ligę, mówiąc, że jesteśmy ubodzy. W każdym malutkim miasteczku jest tam po kilka mniejszych czy większych stadionów, kompleksów z kilkoma boiskami i klubów z niemałym budżetem. Są przykłady klubów niemieckich z czwartej ligi południowej, które mógłbym postawić wyżej niż niektóre zespoły Ekstraklasy.

Takie kluby jak Offenbach (stadion na 30 tys. ludzi), Steinbach czy Elversberg mający dwa tysiące mieszkańców, dzisiaj spokojnie biłyby się o awans do Ekstraklasy i mogłyby w niej grać. Mówię to z ręką na sercu, bo trochę zobaczyłem i usłyszałem, na przykład o zarobkach. Tak naprawdę to my możemy się od nich uczyć, a przecież mowa tylko o czwartej lidze. Na 22 kluby, które grały wtedy w tych rozgrywkach, 16-17 ma lepszą bazę treningową i stadion niż część klubów 1. ligi oraz Ekstraklasy.

Stadion IV-ligowego Offenbach

Jak to wygląda z zarobkami?

Z tego, co usłyszałem, w takim Offenbachu czy Elversbergu można zarobić minimum 5 tys. euro miesięcznie. Najważniejsi zawodnicy dwa razy więcej, a co dopiero piłkarze rezerw klubów Bundesligi. To przepaść względem choćby czwartej, trzeciej a nawet drugiej ligi w Polsce. Oczywiście nie wszystkie kluby da się tak zestawić, taki Stadtallendorf oferuje trochę mniej.

Mógłbym podpisać się pod wszystkim, co mówisz. Byłem kiedyś kilka razy w Niemczech w mniejszych miasteczkach grających nawet w piątej lidze i byłem zdumiony, jakie mają tam warunki. Rozwinięte bazy treningowe, różne nawierzchnie, wszystko oprócz głównej płyty otwarte dla ludzi z zewnątrz, kasy z biletami, budynki klubowe z siłowniami i basenami.

Infrastruktura w niższych ligach niemieckich robi ogromne wrażenie. Ale nic dziwnego, skoro Niemcy są jedną z potęg w piłce nożnej. To bogaty, dobrze zorganizowany kraj. Byłem w szoku, że nawet mój mniejszy klub miał wszystko, czego profesjonalny piłkarz potrzebuje w Ekstraklasie. Na papierze to wydaje się niska liga, ale granie w niej umożliwia spokojne poukładanie sobie życia.

Do dziś jeden obrazek siedzi mi w głowie, muszę się nim podzielić. Pamiętam, jak pojechaliśmy na mecz wyjazdowy do Ulm. Wychodzimy z autokaru, idziemy do szatni i przed nami wyłania się stadion olimpijski. Przeszliśmy wzdłuż niego i zobaczyliśmy ich bazę treningową… Sztuczna, sztuczna podgrzewana, murawa trawiasta jedna, murawa trawiasta podgrzewana druga, a najlepsze jest to, że trawa nie była tam koszona przez człowieka, tylko roboty automatyczne. Powiedziałem sobie „Wow, Niemcy na dole piłkarskiej piramidy robią kapitalną robotę”.

Kiedy wróciłeś do Polski, szoku doznać nie mogłeś, bo w Legnicy zaplecze też stoi na fajnym poziomie.

Oczywiście. Poza tym mam tutaj sporo znajomych i kiedyś jeździło się tutaj na kadrę, więc znam ten stadion i okolice. Kiedy Miedź zadzwoniła, nie jechałem w ciemno. W tym klubie nie można na nic narzekać, jak na pierwszą ligę to absolutny top. Myślę, że już w Ekstraklasie nie będziemy gorsi pod względem infrastrukturalnym od wielu dobrych zespołów.

Niemcy to był jednosezonowy wypad, planowałeś powrót do Polski?

Nie wyszło mi z Cyprem, a więc trafiłem do Niemiec z myślą, że przez rok chcę zagrać jak najwięcej meczów. Pod koniec sezonu stwierdziliśmy z żoną, że czas wracać do Polski, bo życie w Niemczech w czasach pandemii było bardzo uprzykrzone. Powiedziałem swoim agentom, że moglibyśmy zostać nawet w Regional Lidze (Regionalliga Südwest), południowej czy innej, tylko że w klubie walczącym o awans do trzeciej ligi. Nie miałem możliwości, nawet mimo dobrej dyspozycji, żeby z ekipy spadkowicza zrobić skok o szczebel wyżej. Trwały poszukiwania, ale powiedziałem sobie, że jak zadzwoni ciekawy klub z ambicjami w Polsce, to nie ma nad czym się zastanawiać. Był temat Widzewa i Miedzi, ale byłem skupiony wyłącznie na Miedzi.

Co z tobą będzie? Kontrakt z Miedzią masz do czerwca 2022 roku.

Przyznam, że na razie nie wiem. To nie jest prosta sprawa, ale do ostatniego meczu walczę na 100%. Potem zobaczymy, choć na pewno chciałbym zostać w Miedzi. Żona tutaj pracuje, dobrze się czujemy i powiedzieliśmy sobie, że trzeba się ustabilizować na dłużej, a nie co roku zmieniać klub. Póki jednak nie ma podpisanego kontraktu, trudno mi coś powiedzieć. Rozmowy z najważniejszymi zawodnikami już trwają, ale to normalne. Ja czekam i chcę pokazać w ostatnich meczach sezonu, że nie trafiłem do Legnicy z przypadku. Mogę zdradzić tylko, że mam naprawdę dobre opinie wśród trenerów. Ale jest jeszcze robota do wykonania, wszystko może się zdarzyć.

Obraziłbyś się na stwierdzenie, że Mateusz Abramowicz to gość od atmosfery?

Zmieniłem się! Ale jeśli chodzi o ducha szatni, nadal jestem mocno szanowany. Zależy mi na podtrzymywaniu dobrej atmosfery, bo uważam, że z niej rodzą się sukcesy. Można zatem tak mnie nazwać, a dzisiaj jestem nawet jeszcze bardziej pozytywny i otwarty na ludzi.

Już nie przestawiasz kolegom aut z parkingu na parking?

Ja akurat tego nie robiłem! Ale żarciki zawsze są, atmosfera w Miedzi jest rewelacyjna. Szczerze mówiąc, to najlepsza szatnia, jaką w życiu miałem, nie umniejszając pozostałym. Nieważne, czy ktoś jest zawodnikiem, który gra dużo czy niewiele – każdy jest zadowolony, każdy przyłożył do awansu swoją cegiełkę. Dlatego uważam, że rozwaliliśmy 1. ligę, nie tylko dzięki umiejętnościom. Zdominowaliśmy te rozgrywki jako jedność, jako cała kadra, a nie tylko jako jedenastka na boisku. Mamy w klubie fantastycznych ludzi i naprawdę świetnie czują się tutaj nawet obcokrajowcy z dalekich stron, którzy starają się nawet łapać trochę języka.

Komu przyznałbyś nagrodę za największego zgrywusa, spadkobiercę starego „Abrama”?

Krzysiek Drzazga ma bardzo cięty język i robi świetną atmosferkę. Piotrek Azikiewicz, Marcin Garuch czy Nemanja podobnie. Takiego wariata, jakim byłem kilka lat temu, na świecie już nie będzie, ale i tak daje z siebie dużo w tej kwestii. Oczywiście żartuję, żaden ze mnie był rozrabiaka.

Co powiedziałbyś o trenerze Łobodzińskim? To też w dużej mierze jego zasługa, że piłkarze z deficytem minut też mogą czuć się docenieni.

My znaliśmy się jeszcze z boiska, graliśmy przeciwko sobie. Wiedziałem, jaką jest osobą, jakim autorytetem. „Łobo” osiągnął w karierze bardzo wiele i ma tę „czutkę”, która jest potrzebna w zawodzie trenera. Wie, jak podejść do różnego typu piłkarzy. Nawet obcokrajowcy, którzy do nas przychodzą, znają jego historię i darzą go dużym respektem. To podobna sytuacja do Jerzego Brzęczka w GKS-ie Katowice. Sztab trenerów też jest świetnie przygotowany, każdy detal podlega ich analizie. To młodzi ludzie, chyba najmłodsi w 1. lidze jako sztab szkoleniowy. Czego bym tutaj jeszcze nie powiedział, są to same pozytywne rzeczy.

Planujesz już, co chcesz robić po karierze piłkarskiej?

Jakieś myśli o pozostaniu w piłce są, chodzi np. o bycie trenerem bramkarzy. Ale dopóki prowadzę się świetnie, widzę siebie w grze jeszcze przez co najmniej kilka lat. Patrzę na wyniki swoich badań fizycznych i myślę sobie „30 lat stuknie tylko na dowodzie”. W tej kwestii wzorem jest dla mnie Robert Lewandowski, który powtarza, że czuje się jak 20-latek.

Jakie są twoje marzenia?

Jeśli chodzi o sport, chciałbym przypomnieć o sobie w Ekstraklasie i coś fajnego po sobie w niej zostawić. W życiu natomiast chciałbym być zdrowy i tworzyć szczęśliwą rodzinę, mieć spokojną przyszłość.

Dodałbym jeszcze pokonanie brata w meczu bezpośrednim z Radomiakiem!

Tego bym sobie życzył.

WIĘCEJ O MIEDZI LEGNICA:

Fot. Newspix, główne: miedzlegnica.eu

Suche Info
26.05.2022

Papszun: Trener musi być jak Piłsudski

– Trener musi być takim Piłsudskim. Musi mieć mocny charakter, być autorytetem, liderem. Różnie się o nim mówi, ale Piłsudski ma zasługi historyczne, patriotyczne dla nas Polaków i to duże. Owszem, można się doszukiwać w nim minusów, ale wiadomo, jak było po rozbiorach. Pod czyjąś egidą musiałeś być, komuś bardziej zaufać – mówi Marek Papszun […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Trojak: Czasem człowiek musi upaść na dno

Kiedyś mówiono o nim „Schweinsteiger z Cichej”. Karierę pokrzyżowały mu jednak kontuzje i złe życiowe wybory, a w 2019 roku groziło mu więzienie. Dziś Miłosz Trojak ma 28 lat, zmienił swoje podejście do wielu spraw i wraz z Odrą Opole przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Awans, na który w mieście czekają […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Wisła Płock: Furman dogadany, Chrzanowski blisko wykupu. O dwóch piłkarzy pytają inne kluby

Dominik Furman przedłuży kontrakt z Wisłą Płock. Środkowy pomocnik nie błyszczał w ekipie Nafciarzy tak jak przed wyjazdem do Turcji, ale bardzo zależało mu na pozostaniu w klubie. Umowę musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza. Blisko dalszej gry w szóstej drużynie ostatniego sezonu jest też Adam Chrzanowski. Mamy też kilka parę innych informacji dotyczących zawodników Wisły. […]
26.05.2022
Ekstraklasa
26.05.2022

Były trener Lechii i Vuković w walce o posadę. Runjaić rozmawiał z Mesanoviciem

Aleksandar Vuković w dalszym ciągu ubiega się o pracę poza Ekstraklasą. W ostatnim czasie trener rozmawiał z jednym z węgierskich klubów. Z kolei przy okazji Legii Warszawa pojawiają się kolejne nazwiska, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia. Sprawdziliśmy kilka tropów. Transfery. Almedin Ziljkic w Legii Warszawa? Almedin Zilljkic – to nazwisko przewijało się w słoweńskich mediach, […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Nenad Bjelica może trafić do klubu Serie A

Nenad Bjelica może trafić do Spezii Calcio. Były trener Lecha Poznań jest jednym z kandydatów do zastąpienia Thiago Motty, jeśli ten pożegna się latem z szesnastym zespołem ostatniego sezonu Serie A. Motta wciąż pozostaje trenerem Spezii, ale spokojne utrzymanie dość kiepskiej kadrowo drużyny na tyle zaimponowało ekspertom, że już dziś łączy się byłego piłkarza m.in. […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Real Madryt 2021/22. Wycinki z sezonu

Zbliża się finał Ligi Mistrzów, więc to dobry moment, by nieco podgrzać atmosferę i podsumować sezon w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy zaliczyli mnóstwo wzlotów, dostarczyli wielu wrażeń, ale nie zabrakło też wpadek, zbierania siniaków i drobnych blizn. Te trudniejsze momenty są chyba nawet ciekawsze. Treści hagiograficzne są przyjemne, ale monotonne i stanowią uproszczenie. Jednym tchem […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Trojak: Czasem człowiek musi upaść na dno

Kiedyś mówiono o nim „Schweinsteiger z Cichej”. Karierę pokrzyżowały mu jednak kontuzje i złe życiowe wybory, a w 2019 roku groziło mu więzienie. Dziś Miłosz Trojak ma 28 lat, zmienił swoje podejście do wielu spraw i wraz z Odrą Opole przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Awans, na który w mieście czekają […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Wisła Płock: Furman dogadany, Chrzanowski blisko wykupu. O dwóch piłkarzy pytają inne kluby

Dominik Furman przedłuży kontrakt z Wisłą Płock. Środkowy pomocnik nie błyszczał w ekipie Nafciarzy tak jak przed wyjazdem do Turcji, ale bardzo zależało mu na pozostaniu w klubie. Umowę musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza. Blisko dalszej gry w szóstej drużynie ostatniego sezonu jest też Adam Chrzanowski. Mamy też kilka parę innych informacji dotyczących zawodników Wisły. […]
26.05.2022
Ekstraklasa
26.05.2022

Były trener Lechii i Vuković w walce o posadę. Runjaić rozmawiał z Mesanoviciem

Aleksandar Vuković w dalszym ciągu ubiega się o pracę poza Ekstraklasą. W ostatnim czasie trener rozmawiał z jednym z węgierskich klubów. Z kolei przy okazji Legii Warszawa pojawiają się kolejne nazwiska, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia. Sprawdziliśmy kilka tropów. Transfery. Almedin Ziljkic w Legii Warszawa? Almedin Zilljkic – to nazwisko przewijało się w słoweńskich mediach, […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Real Madryt 2021/22. Wycinki z sezonu

Zbliża się finał Ligi Mistrzów, więc to dobry moment, by nieco podgrzać atmosferę i podsumować sezon w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy zaliczyli mnóstwo wzlotów, dostarczyli wielu wrażeń, ale nie zabrakło też wpadek, zbierania siniaków i drobnych blizn. Te trudniejsze momenty są chyba nawet ciekawsze. Treści hagiograficzne są przyjemne, ale monotonne i stanowią uproszczenie. Jednym tchem […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Tudor, Pereira i inni. Kto wyróżniał się na prawej stronie?

W rankingu najlepszych prawych defensorów minionego sezonu uwzględniliśmy zarówno prawych obrońców, jak i prawych wahadłowych, gdyż system z trójką środkowych obrońców stał się w Ekstraklasie bardzo popularny. Nie powiemy, że wyniknął z tego wielki problem bogactwa, ale pogodzenie ze sobą piłkarzy o nieco różnych zadaniach do zrealizowania na boisku jakimś wyzwaniem na pewno było. Na […]
26.05.2022
Prasówka
26.05.2022

PRASA. Kulesza: Podejrzewam, że sprawa Lewego w najbliższych dniach się wyjaśni

Czwartkowa prasa najwięcej miejsca poświęca barażom o Ekstraklasę.  PRZEGLĄD SPORTOWY Arka Gdynia faworytem barażowego starcia z Chrobrym Głogów. Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Biorąc pod uwagę fakt, z której pozycji Arka przystępowała do rundy wiosennej, trzecie miejsce powinno cieszyć, bo oba mecze barażowe odbędą się w Gdyni, o ile oczywiście […]
26.05.2022
Liczba komentarzy: 47
Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
13 dni temu

Szkoda, że Ty w niej nie zagrasz.

Nejm
Nejm
10 dni temu
Reply to  Max

No chyba nie xD, Wszystko wskazuje na to że Miedź przedłuży kontrakt z Abramem i zagra w esie.

Marekkk
Marekkk(@marekkk)
13 dni temu

Mogłyby grać i po sezonie spaść.

Assuncao
Assuncao
13 dni temu

Zdarza mi się oglądać 7 ligę angielska i moim zdaniem są tam autentycznie lepsze zespoły niż te z dołu tabeli ekstraklasy. W 6 już są lepsze od tych średniaków typu Jagiellonia. Zresztą kiedyś był mecz u23 nasi vs u23 z lig 5 i 6 angielskiej i Anglicy wyglądali jak profesorowie przy naszych

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
12 dni temu
Reply to  Assuncao

Przebijam! Ja oglądam 8. ligę Wietnamu. Większość kapel nawet nie walczyłaby o utrzymanie tylko o europuchary.

salata1992
salata1992
12 dni temu

Ku.. koleś mieszka w UK i chodzi na mecze w swoim mieście.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
12 dni temu
Reply to  salata1992

Jak zacznie chodzić na ryby, to zostanie ekspertem od rekinów?

FałszywyProfil
FałszywyProfil
12 dni temu
Reply to  Assuncao

to ilu reprezentantów krajów uczestniczących w Euro 2020 grał w 7. lidze angielskiej? Oczekuję tylko konkretnych odpowiedzi, liczb

Ewaryst Mierzwiączka
Ewaryst Mierzwiączka
13 dni temu

3… 2…. 1…. start głąby, które czytają tylko tytuły i komentują. Już widzę tę lawinę hejtu.

Ale jakbyście głąby przeczytali w jakim kontekście Abramowicz to powiedział, to wielu z was by się z nim zgodziło. Bo jeśli chodzi o bazy treningowe i stadiony, nawet 4 liga niemiecka może zawstydzić wiele klubów polskie ESA.

Na czym gra dajmy na to Raków Częstochowa? Przecież to jest kurwa wieś tańczy i śpiewa! A Radomiak jaką ma bazę treningową? No kurwa nie żartujmy sobie. Pojechaliby do IV ligi niemieckiej, to by im oczy zbielały, w jakich warunkach można trenować.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
12 dni temu

Jeśli to najpopularniejsze słowo w Niemczech.
Tytuł? Wiadomo, że chodzi o clickbait.
Jeśli chodzi o bazę mogłýby czyli niemogłyby.
Ty np. jeśli chodzi o IQ mógłbyś startować w konkursach piękności…

Ewaryst Mierzwiączka
Ewaryst Mierzwiączka
12 dni temu

Oczywiście nie ma sensu porównywać infrastruktury w niemieckiej piłce z polską, ani zarobków, bo zawsze się znajdzie jakiś niedorobiony muł, który będzie chciał zabłysnąć i uzna, że to bez sensu.

Mateusz grał tu i tu, ma porównanie, ale on tam kurwa wie? Powinien się raczej się poradzić internetowego frustrata, który w dupie był i gówno widział, bo on wie lepiej.

Radek
Radek
12 dni temu

Przeczytajcie a potem się udzielajcie bo jesteście idiotami jednak. Dobrze on gada. Ja tez byłem i widziałem stadiony niemieckie z niższych lig, święta prawda

Kamillo
Kamillo
12 dni temu
Reply to  Radek

Co za pyertolenie. Widać ze nie byles nigdy w Niemczech. Kluby niemieckie mają słabsze bazy niz wiekszosc zespolow naszej ekstraklasy. Tylko tam mentalnosc jest inna. Inne pieniadze, inna kultura zarzadzania. Nie ma kultury „wyjazdu” wpajanej w Polsce 12-latkom. Polska ma kapitalna baze. Pewnie najlepsza w Europie. Tylko nie ma pomyslu, co z nia zrobic.

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert
12 dni temu
Reply to  Kamillo

Ty chyba oszalałes, pewnie te niewymiarowe orliki z rakotwórczym granulatem uznajesz za „bazę”.
Wychyl nos poza Polskę, a potem się wypowiadaj.

Bartek
Bartek
12 dni temu
Reply to  Kamillo

wspaniale XDDD

Lecę na piwo
Lecę na piwo
12 dni temu

Nie no. urwa Do Niemiec pan piłkarz z 4tej ligi narzeka, że loty odwołane..no kurwa.. Odwiedzać też się mogło ale żal było wydać parę złotówek na test na tego wirusa czy jak? . Ja jebie. To te Niemcy jeszcze dalej niż na końcu świata .. Coś jak łysy teraz z fifa twierdzi, że też emigrant bo rodzice się przeprowadzili z Italii do Szwajcarii.. Ja jebie normalnie kosmos.. Ale powodzenia w karierze i dobrze powiedział bo spokojnie drużyny z 4tego poziomu niemieckiego by sobie u nas na poziomie pierwszej czy drugiej ligi radziły.. I oraganizacyjnie to wiadomo, że by zjadły parę klubów z przeszłością eklapową na sniadanie.. Wymieniać nie trzeba

Radek
Radek
12 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Zyje w Niemczech i gowno gadasz. Swojego czasu było tak ze żadnej uj test Ci nie pomógł bo była i tak kwarantanna, to mając mecze niby jak mógł jeździć sobie do rodziny i potem na kwarantannie siedzieć

Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk(@wojtek-hadaj-kowalczyk)
12 dni temu

To że kluby z 4 ligi niemieckiej mają fajne bazy i niezłe stadiony, lepsze niż np. Radomiak, to ok, jasna sprawa. Niezłe zarobki? Też ok. Ale to, że taki klub z 4 ligi niemieckiej dałby radę awansować i utrzymać się w Ekstraklasie to już zwykłe bajkopisarstwo typa, który jest za słaby na naszą 1 ligę i siedzi na dupie na ławie i jakoś próbuje sobie wytłumaczyć dlaczego poszedł grać do 4 ligi w Rajchu.

Ewaryst Mierzwiączka
Ewaryst Mierzwiączka
12 dni temu

Tylko, że jak tam poszedł grać, to był środek epidemii, wiele lig stanęło, zawiesiły rozgrywki. Więc robinie wielkiego halo z faktu, że Abramowicz postanowił przetrwać trudny okres na niemieckich peryferiach futbolu, jest zwyczajnie śmieszne.

Wysypał mu się kontrakt na Cyprze i został na lodzie. A że dodatkowo doszła epidemia, to możliwości manewru miał ograniczone do zera. Lepiej się bujać w 4 lidze niemieckiej, trenować w przyzwoitych warunkach za przyzwoite pieniądze, niż wegetować w dajmy na to w II lidze polskiej, gdzie grasz za frytki i trenujesz na pastwiskach, a przebierasz się w barakach bez ciepłej wody.

Ewaryst Mierzwiączka
Ewaryst Mierzwiączka
12 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

Tylko, że Twój komentarz odnosi się do Hadaja-Kowalczyka, a nie do mnie. Bo ja całkowicie się zgadzam w Abramowiczem.

W sytuacji, w której się znalazł, dokonał najlepszego wyboru, jakie mógł dokonać. W środku epidemii, kiedy wysypał mu się kontrakt na Cyprze, potrafił znaleźć sobie sensowne miejsce na przetrwanie i krzywdy tam nie miał. Wielu na jego miejscu nie umiałoby sobie tak poradzić.

Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk(@wojtek-hadaj-kowalczyk)
12 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

Ty Warzocha jesteś moim ulubieńcem na Weszlo, próbujesz być dziennikarzem, a brak ci podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ile masz lat? 22? 25? Nigdy nie jest za późno żeby opanować taką prostą umiejętność. Przeczytaj kilka razy na spokojnie mój krótki post, poproś bardziej kumatych kolegów żeby pomogli wytłumaczyć co napisałem i będzie dobrze.

Kamillo
Kamillo
12 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

Panie Kamilu, na bazę i stadiony narzekaliśmy w latach 90., dziś większość miasteczek 20-30 tys mieszkańców ma fajne obiekty. Gdańsk, Wrocław, Warszawa mają najlepszą bazę w Europie. W moim Lublinie 3-ligowy Motor ma piękny stadion. Tak samo w Łodzi, gdzie są 2 pierwszoligowe kluby. Tylko że w polskich klubach nie ma kasy. Nawet w bogatych, dużych miastach. To jest fenomen, który wymaga wyjaśnienia. Dlaczego biznes nie wchodzi do piłki. Nie ma pan racji, pisząc iż jest jakaś korelacja między bogactwem kraju a rozwojem piłki. Popatrzy pan na Portugalię czy Hiszpanię, przecież to jest podobny poziom rozwoju co Polska.

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert
12 dni temu
Reply to  Kamillo

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Widzew nie ma gdzie trenować, musi się przepychać z rugbystami i kobietami o jedno boisko, w dodatku ze sztuczną nawierzchnią. W zimie o trenowaniu pod balonem może pomarzyć. W Niemczech w byle miasteczku 10k mieszkańców masz kilka naturalnych boisk. Nawet nie musi być tam poważnej seniorskiej drużyny, bo te boiska często budowane są z myślą o młodych.

Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk(@wojtek-hadaj-kowalczyk)
12 dni temu

Ja tylko stwierdzam fakt, że był za słaby na 1 ligę i za słaby na coś poważniejszego niż 4 liga niemiecka.

Ewaryst Mierzwiączka
Ewaryst Mierzwiączka
12 dni temu

Nie wydaje mi się, żeby IV liga niemiecka w jakikolwiek sposób go definiowała, bo trafił tam w wyjątkowej sytuacji. A że przy okazji zobaczył, że na niemieckich peryferiach futbolu są lepsze warunki do grania, niż w niektórych klubach polskiej ESA, to daje nam dużo do myślenia.

Bo ja do dziś nie mogę zrozumieć, jak Raków z takim kurnikiem może występować w ESA. To są kpiny w żywe oczy. Kluby bez stadionów miały nie dostawać licencji, a dostają.

Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk(@wojtek-hadaj-kowalczyk)
12 dni temu

Jego definiuje to, że siedział i siedzi na ławce w polskiej 1 lidze, dlatego jedyne co mu zostało żeby grać to 4 liga niemiecka. Nie dorabiaj teorii o wyjątkowej sytuacji, po prostu takie ma umiejętności i tyle. Jakby miał lepsze to by grał w 2 Bundeslidze, Ekstraklasie czy choćby w tej naszej gównianej 1 lidze. I to są fakty, każdy ma jakiś swój sufit, którego nie przeskoczy, bo brak talentu. Normalna sprawa, bierze się to na klatę i żyje więc nie wiem po co jakieś twoje fikołki.

Ewaryst Mierzwiączka
Ewaryst Mierzwiączka
12 dni temu

Ochłoń człowieku,bo widzę, że fakt, że wyhaczył Cię redaktor weszło strasznie Cię rozjuszył.

Jeśli dla Ciebie epidemia nie jest wyjątkową sytuacją, to co nią jest? Nie mógł nawet polecieć na testy do II ligi tureckiej, bo samoloty nie latały.

Na ten moment jest drugim bramkarzem drużyny ESA. Ma na koncie epizod w ESA.

Porzyć emocje i wróć do racjonalnego myślenia.

Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk(@wojtek-hadaj-kowalczyk)
12 dni temu
Reply to  Kamil Warzocha

On się nagrał w Ekstraklasie po chuju 🙂 Ja wiem, że w Weszlo pracują debile ale wciąż mnie zaskakuje, że każdy nowy gamoń jest jeszcze głupszy niż poprzednicy. Jeśli ktoś uważa, że 4 ligowy klub z Niemiec poradziłby sobie w Ekstraklasie to pierdoli głupoty i tyle, nie ten poziom sportowy. Jak mawiał znakomity kacapski poeta, Sofronow, mądremu dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i referatu mało.
Więcej pokory dzieciaku, bo wydaje ci się, że wszystko rozumy pozjadałeś.

Radek
Radek
12 dni temu

Idź debilu na mecz Offenbachu, to zobaczysz jakość. Ale No sorry, zapewne nawet nie wiesz co to za klub

Amadeo
Amadeo
12 dni temu

Ale z ciebie jest kurwa bity frajer. Wyprowadziłeś się już od rodziców czy dalej ci matka pierze gacie?

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
12 dni temu

Jeśli chodzi o bazę, to hotel Arłamów też by mógł grać w e-klapie. Tylko co z tego?

Radek
Radek
12 dni temu

Gościu naprawdę pieprzysz farmazony, a masz się za znawcę. Abramowicz trochę pograł w 1 lidze wiec po co gadanie ze to to nie jego miejsce. Mógł siedzieć i ciągnąć kasę z Chrobrego za nic, ale zabrał dupe i wyjechał grać. To ze obniżył poziom świadczy tylko o jego pokorze i o tym ze kocha to co robi. Miedź tez by byle kogo nie brała. Gowno widać wiesz o polskich klubach i piłkarzach. Obejrzyj sobie pare meczów Abrama i potem pieprz jaki to jest niby słaby. Niejeden chciałby mieć to coś, co ma Abram

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
12 dni temu

Początek napisałeś właściwie. Infrastrukturą , wyposażeniem czy zarobkami odstajemy. To Niemcy. Ale to nie znaczy że musisz obrażać tego człowieka za to co powiedział o poziomie gry tamtych zespołów IV ligi. To że nie zgadzasz się z tym, twoja sprawa. Pewnie znasz IV ligę niemiecką lepiej od Mateusza i pewnie jesteś na bieżąco z rozgrywkami. Moim skromnym zdaniem, jeżeli Olimpia Grudziądz dołożyła Wiśle a Pogoń przegrała ze słabeuszem, to istnieje możliwość że zespół z IV ligi niemieckiej dałby radę w naszej Eklapie.

Nejm
Nejm
10 dni temu

Hahahahaha, taki słaby ze obronił karnego i dzięki niemu miedź wygrała z widzewem xD

miloz
miloz
12 dni temu

UEFA powinna do Ligi Konferencji włączyć mistrzów IV – ligowych rozgrywek niemickich.

człowiek sukcesu
człowiek sukcesu
12 dni temu

Martin Kobylański gwiazda 3 ligi niemeickiej, nie za bardzo mógł grac w ekstraklasie.

Bans
Bans
12 dni temu

Długo jego fenomen nie potrwał, w tym sezonie grał ogony. W ostatnich 20 meczach ledwo przekroczył 200 minut

KKS Wronki
KKS Wronki
12 dni temu

Coco Jambo Warszawa mogłoby grać w Regionallidze. Dziwnym zrządzeniem losu jednak nie gra.

Krzysiek
Krzysiek
12 dni temu

Poczytajcie w jakim temacie porównuje, a nie piszecie kretyńskie wysrywy. Ma zupełną rację.

Stefan
Stefan
12 dni temu

Giga ogórek z jednym sezonem życia (w średniaku 1 ligi) gada bzdury, nic nowego, ale że „dziennikarz” łyka to wszystko z perspektywy otwartej paszczy, to trochę słabo.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
12 dni temu

każdy przegryw, który smutno ląduje w niższej lidze w innym kraju tak mówi, że tak naprawdę jest w świetnym miejscu, nie gorszym od Ekstraklasy (w domyśle, mógłbym spokojnie grać w Ekstraklasie lub I ludzie, ale wolę tu, bo tu jest super)

Criticball
Criticball(@criticball)
12 dni temu

IV-ligowy klub niemiecki ze znakomitą bazą treningową, nieosiągalną dla niektórych klubów w naszej ekstraklasie nie miałby najmniejszych szans na awans do polskiej ekstraklasy.

Nie należy pierdolić głupot, usprawiedliwiając się, dlaczego się gra w IV lidze niemieckiej… Żenada.

Major Wojciech S. (bo rodo)
Major Wojciech S. (bo rodo)
12 dni temu

Cos w tym jest. Pamietam 2002 rok kiedy bylem na turnieju Holland Cup pod Amsterdamem. Kazdy zwykly park miejski wygladal jak baza treningowa, z oswietleniem i drenazem. Niemcy czy Holandia to pilkarsko inny swiat.

Suche Info
26.05.2022

Papszun: Trener musi być jak Piłsudski

– Trener musi być takim Piłsudskim. Musi mieć mocny charakter, być autorytetem, liderem. Różnie się o nim mówi, ale Piłsudski ma zasługi historyczne, patriotyczne dla nas Polaków i to duże. Owszem, można się doszukiwać w nim minusów, ale wiadomo, jak było po rozbiorach. Pod czyjąś egidą musiałeś być, komuś bardziej zaufać – mówi Marek Papszun […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Trojak: Czasem człowiek musi upaść na dno

Kiedyś mówiono o nim „Schweinsteiger z Cichej”. Karierę pokrzyżowały mu jednak kontuzje i złe życiowe wybory, a w 2019 roku groziło mu więzienie. Dziś Miłosz Trojak ma 28 lat, zmienił swoje podejście do wielu spraw i wraz z Odrą Opole przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Awans, na który w mieście czekają […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Wisła Płock: Furman dogadany, Chrzanowski blisko wykupu. O dwóch piłkarzy pytają inne kluby

Dominik Furman przedłuży kontrakt z Wisłą Płock. Środkowy pomocnik nie błyszczał w ekipie Nafciarzy tak jak przed wyjazdem do Turcji, ale bardzo zależało mu na pozostaniu w klubie. Umowę musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza. Blisko dalszej gry w szóstej drużynie ostatniego sezonu jest też Adam Chrzanowski. Mamy też kilka parę innych informacji dotyczących zawodników Wisły. […]
26.05.2022
Ekstraklasa
26.05.2022

Były trener Lechii i Vuković w walce o posadę. Runjaić rozmawiał z Mesanoviciem

Aleksandar Vuković w dalszym ciągu ubiega się o pracę poza Ekstraklasą. W ostatnim czasie trener rozmawiał z jednym z węgierskich klubów. Z kolei przy okazji Legii Warszawa pojawiają się kolejne nazwiska, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia. Sprawdziliśmy kilka tropów. Transfery. Almedin Ziljkic w Legii Warszawa? Almedin Zilljkic – to nazwisko przewijało się w słoweńskich mediach, […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Nenad Bjelica może trafić do klubu Serie A

Nenad Bjelica może trafić do Spezii Calcio. Były trener Lecha Poznań jest jednym z kandydatów do zastąpienia Thiago Motty, jeśli ten pożegna się latem z szesnastym zespołem ostatniego sezonu Serie A. Motta wciąż pozostaje trenerem Spezii, ale spokojne utrzymanie dość kiepskiej kadrowo drużyny na tyle zaimponowało ekspertom, że już dziś łączy się byłego piłkarza m.in. […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Real Madryt 2021/22. Wycinki z sezonu

Zbliża się finał Ligi Mistrzów, więc to dobry moment, by nieco podgrzać atmosferę i podsumować sezon w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy zaliczyli mnóstwo wzlotów, dostarczyli wielu wrażeń, ale nie zabrakło też wpadek, zbierania siniaków i drobnych blizn. Te trudniejsze momenty są chyba nawet ciekawsze. Treści hagiograficzne są przyjemne, ale monotonne i stanowią uproszczenie. Jednym tchem […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Były selekcjoner Słowacji kandydatem na trenera Śląska Wrocław

Pavel Hapal jest jednym kandydatów do zastąpienia Piotra Tworka w Śląsku Wrocław – donosi czeski iSport. To był trener m.in. Zagłębia Lubin, Sparty Praga i reprezentacji Słowacji. Hapal jest dobrze znany kibicom Ekstraklasy, bo przez blisko dwa lata pracował w Zagłębiu Lubin w latach 2011-2013. Lubinian prowadził w 55 spotkaniach. W swojej karierze pracował też […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Tudor, Pereira i inni. Kto wyróżniał się na prawej stronie?

W rankingu najlepszych prawych defensorów minionego sezonu uwzględniliśmy zarówno prawych obrońców, jak i prawych wahadłowych, gdyż system z trójką środkowych obrońców stał się w Ekstraklasie bardzo popularny. Nie powiemy, że wyniknął z tego wielki problem bogactwa, ale pogodzenie ze sobą piłkarzy o nieco różnych zadaniach do zrealizowania na boisku jakimś wyzwaniem na pewno było. Na […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Bayern i PSG licytują się o gwiazdę Liverpoolu

Sadio Mane jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Za rok wygasa jego kontrakt z Liverpoolem, a rozmowy w sprawie jego przedłużenia idą dość powoli. Bardzo zdeterminowany w sprawie pozyskania Senegalczyka jest Bayern Monachium, ale w wyścigu o jego usługi Bawarczycy mają silnego rywala – Paris Saint-Germain. O możliwym odejściu Mane mówi się już od dłuższego […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Przedziwna „radość” piłkarza Romy. Uderzył dwóch kolegów z zespołu [WIDEO]

Gianluca Mancini nie należy do najgrzeczniejszych zawodników ligi włoskiej. 26-latek tylko w tym sezonie obejrzał 21 żółtych kartek. Ale stoperowi Romy po finale Ligi Konferencji coś ewidentnie odkleiło się pod kopułą. Roma mogła świętować wczoraj triumf nad Feyenoordem Rotterdam w finale Ligi Konferencji. Były tańce, śpiewy i podnoszenie pucharu, ale było też coś, co do […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Mourinho uciął spekulacje: Zostaję w Romie, nie obchodzą mnie te plotki

Jose Mourinho nie krył radości po wczorajszym triumfie w finale Ligi Konferencji. Portugalczyk przeszedł do historii po wygraniu każdego europejskiego trofeum międzynarodowego, a na pomeczowej konferencji zadeklarował, że nigdzie się z Romy nie rusza. – Dzisiaj to nie była kwestia pracy. Dzisiaj to była kwestia historii. Albo ją tworzymy, albo nie. I ją stworzyliśmy – […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Gol i asysta Patryka Klimali w polskim meczu w USA [WIDEO]

Aż czterech polskich piłkarzy mogło zagrać w nocnym starciu New York Red Bulls z Charlotte FC. Ale ostatecznie na boisku pojawili się jedynie Kamil Jóźwiak i Patryk Klimala. Ten drugi popisał się golem oraz asystą, a jego NY RB awansowało do 1/4 finału Pucharu USA. Wspominamy o czterech Polakach, bo w zespole Charlotte mogli wystąpić […]
26.05.2022
Prasówka
26.05.2022

PRASA. Kulesza: Podejrzewam, że sprawa Lewego w najbliższych dniach się wyjaśni

Czwartkowa prasa najwięcej miejsca poświęca barażom o Ekstraklasę.  PRZEGLĄD SPORTOWY Arka Gdynia faworytem barażowego starcia z Chrobrym Głogów. Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Biorąc pod uwagę fakt, z której pozycji Arka przystępowała do rundy wiosennej, trzecie miejsce powinno cieszyć, bo oba mecze barażowe odbędą się w Gdyni, o ile oczywiście […]
26.05.2022
Weszło
25.05.2022

Finały specjalnością Jose. Roma i Zalewski przechodzą do historii

Jose Mourinho znowu to zrobił. Można gadać, że nie jest już tak błyskotliwym menadżerem jak wcześniej, że ustępuje miejsca innym, ale cóż – to znów on będzie mógł się chwalić, że przeszedł do historii, robiąc hattricka w europejskich finałach. Obiecał Romie trofeum i słowa dotrzymał. AS Roma – Feyenoord Rotterdam Nowo powstały twór UEFA, Liga […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Cyriel Dessers królem strzelców Ligi Konferencji Europy

27-letni Nigeryjczyk, grający na co dzień w Feyenoordzie został pierwszy, historycznym królem strzelców nowych rozgrywek. Dessers to napastnik wypożyczony do Feyenoordu z belgijskiego KRC Genk. Do zdobycia tytułu wystarczyło mu 10 goli. Co ciekawe – w całym sezonie Eredivisie strzelił o jedną bramkę mniej. Lista meczów, w których Dessers strzelał gole: v Union Berlin, faza […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Motor Lublin gromi w drugim półfinale baraży!

Znamy już finałową parę, która zmierzy się ze sobą w barażu o awans do pierwszej ligi. Do Ruchu Chorzów dołączył Motor Lublin, który w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonał Wigry Suwałki 0:4 Historia spotkań między Wigrami i Motorem wyraźnie promowała tych pierwszych. Zespół z Lublina ostatni raz pokonał piłkarzy z Suwalszczyzny w 2011 roku! Od tamtej […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Ruch Chorzów po dogrywce awansował do finału baraży

Rozpoczęły się baraże o awans do pierwszej ligi. W pierwszym meczu półfinałowym Ruch Chorzów po dogrywce pokonał Radunię Stężyca 1:0.  Legendarny śląski zespół zakończył zmagania w sezonie zasadniczym na trzecim miejscu. Radunia była szósta. W ostatnim bezpośrednim spotkaniu górą była jednak ekipa ze Stężycy. Ruch wyszedł w najsilniejszym możliwym składzie. Trener Jarosław Skrobacz nie kalkulował […]
25.05.2022
Brama dnia
25.05.2022

Robert Lewandowski kontra Mapou Yanga-Mbiwa | BRAMA DNIA

Kolejny odcinek „Bramy dnia”. Zapraszamy. ROBERT LEWANDOWSKI VS RB LIPSK (25.05.2019) Od czasu do czasu lubimy podrzucić w naszych wspominkach gole zdobyte z główki. Dzisiaj trafia się idealna okazja – trzy lata temu Robert Lewandowski fenomenalnym uderzeniem otworzył wynik finału Pucharu Niemiec przeciwko RB Lipsk. MAPOU YANGA-MBIWA VS LAZIO (25.05.2015) Do rywalizacji dajemy „Lewemu” zwycięskie […]
25.05.2022