Gol i asysta Krychowiaka. AEK wygrał 3:0 z PAS Gianniną i nadal walczy o europejskie puchary

11 maja 2022, 21:22 • 2 min czytania 11 komentarzy

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę i miał asystę w meczu 34. kolejki greckiej Super League. AEK Ateny pokonał u siebie PAS Gianninę 3:0. Reprezentant Polski grał do 78. minuty. Całe spotkanie w AEK rozegrał także inny Polak Damian Szymański.

Krychowiak popisał się ostatnim dograniem przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy autorstwa Ehsana Hajsafiego w 39. minucie spotkania. W drugiej połowie 32-latek samemu wykończył akcję. Kadrowicz został uznany piłkarzem meczu. Nasz rodak, który jest wypożyczony do Aten z rosyjskiego FK Krasnodar. Grał dziś jako jeden z dwóch środkowych pomocników (na pozycji numer osiem). Szymański wystąpił jako typowy defensywny pomocnik, zabezpieczając Krychowiaka i drugiego środkowego pomocnika Petrosa Mantalosa. Bramka Polaka ustaliła wynik meczu. Wcześniej jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy karnego wykorzystał Marokańczyk Nordin Amrabat.

AEK po zwycięstwie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ale piąty Panathinaikos Ateny właśnie w tej chwili rozgrywa spotkanie z Olympiakosem. Ekipa z Pireusu już została mistrzem Grecji i ma pewne miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Druga i trzecia drużyna greckiej ekstraklasy awansuje do eliminacji Ligi Konferencji. Drużyna Polaków ma tyle samo punktów co trzeci Aris. Do końca rozgrywek Super League zostały dwie kolejki. AEK Ateny zagra w nich: na wyjeździe z Arisem (14 maja, godz. 19.00) i u siebie z Olympiakosem (17 maja, godz. 19.00).