Mikel Arteta z nowym kontraktem

redakcja

Autor:redakcja

06 maja 2022, 10:53 • 1 min czytania

Reklama
Mikel Arteta z nowym kontraktem

Hiszpański menedżer przedłużył kontrakt z Arsenalem do 2025 roku. Londyński klub poinformował o tym na swojej oficjalnej stronie. 

Reklama

Kanonierzy pozostają jedną z rewelacji tego sezonu Premier League. Wciąż mają spore szanse na awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, mimo że jeszcze kilka miesięcy temu raczej niewiele osób stawiało na taki scenariusz. W ostatnich tygodniach Arsenal pokonał Chelsea i Manchester United, a na przestrzeni całych rozgrywek pod okiem Artety znaczący rozwój zaliczają Bukayo Saka, Emile Smith-Rowe czy Gabriel Martinelli.

Arteta przed przyjściem do Arsenalu był asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City. Na Emirates Stadium pierwszy raz w swojej karierze pracuje jako główny menedżer. Prowadzi zespół od ostatnich dni 2019 roku. Udało mu się wygrać Puchar Anglii w sezonie 2019/20 oraz Tarczę Wspólnoty kilka miesięcy później.

Wcześniejsza umowa Artety z Arsenalem wygasała z końcem przyszłego sezonu. Razem z Hiszpanem swój kontrakt przedłużył także Jonas Eidevall, szkoleniowiec żeńskiej drużyny Arsenalu.

Czytaj więcej o Premier League:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank