Sytuacja finansowa Wisły Płock poprawia się. Klub powoli, ale spłaca zaległości

Opublikowane 27.04.2022 20:16 przez

Maciej Wąsowski

Na początku marca pisaliśmy na Weszło o kłopotach płockiego klubu z płynnością finansową. Obecnie sytuacja jest nieco lepsza, bo ugaszone zostały „pożary”, które mogły skończyć się rozwiązaniem umów przez zawodników. Na razie takiego niebezpieczeństwa nie ma. Klub będzie jednak musiał zaciskać pasa, bo koszty jego funkcjonowania w 2021 roku były zbyt wysokie.

Na przełomie lutego i marca pojawiły się informacje o zaległościach w wypłatach pensji dla zawodników Nafciarzy. W różnym stopniu dotknęły one poszczególnych piłkarzy. Spora część nie dostawała całości wynagrodzenia. Szczegółowo opisaliśmy sytuację TUTAJ. Wisła po naszej publikacji wydała oświadczenie. Władze klubu podały, że zaległości względem graczy nie przekraczają 20 dni. Według naszych ustaleń rzeczywistość była inna. Doprowadziło to do sytuacji, w której niektórzy zawodnicy po braku wpływu przelewów po 10 kwietnia mogli rozpocząć procedurę rozwiązywania kontraktów z winy klubu. Ostatecznie stało się tak tylko w przypadku jednego gracza. Należności finalnie znalazły się na jego koncie, ale po kolei.

Wisła Płock: Poślizgi są, ale należności wpływają

Wisła tak jak spora część innych ekstraklasowych klubów wysyła pensje swoim pracownikom 10. dnia każdego miesiąca. W związku z brakiem płynności przez kilka miesięcy piłkarze dostawali tylko część należnego wynagrodzenia kontraktowego. Prezes Tomasz Marzec systematycznie informował zawodników o poślizgach. Nie zawsze był jednak w stanie wywiązywać z kolejnych terminów, bo pojawiły się różne opóźnienia we wpływach pieniędzy do klubu. Co jakiś czas na konta piłkarzy trafiały zaległości, ale też nie były to całościowe przelewy.

tomasz-marzec-prezes-wisla-plock

Tomasz Marzec (z prawej) – prezes Wisły Płock

Przepisy: Różna sytuacja Polaków i obcokrajowców

Po 10 kwietnia doszło do groźnej sytuacji, bo kolejne opóźnienia mogły doprowadzić do grupowego rozwiązywania umów przez zawodników. Z czego to wynikało? Jeżeli nawet klub płacił nieregularnie i tylko część pensji, to po upływie trzech miesięcy każdy gracz ma prawo wysłać ponaglenie zapłaty. To jednocześnie jest (ale nie musi być) początek procedury rozwiązania kontraktu z winy klubu. Aby ponaglenie zapłaty miało taką moc – suma całych zaległości musi być równa lub przekraczać równowartość co najmniej dwóch pensji.

Cały proces działania w takich przypadkach jest różny dla piłkarzy z Polski i graczy z zagranicy – mówi Mateusz Stankiewcz, radca prawny znający realia piłkarskiego biznesu.

Polscy zawodnicy podlegają pod jurysdykcję PZPN, a ci zagraniczni pod przepisy FIFA.

Po ponagleniu zapłaty od Polaka klub ma 14 dni na spłatę całości zaległości. Po upływie tego terminu, jeżeli nie otrzyma spłaty, może rozwiązać kontrakt, lecz klub w terminie 7 dni może złożyć wniosek do PZPN o uznanie tego oświadczenia za bezskuteczne. Wówczas zbiera się Piłkarski Sąd Polubowny PZPN i decyduje czy wniosek zawodnika był zasadny. Jeżeli to gremium uzna, że oświadczenie piłkarza wynika ze stanu faktycznego, to dopiero wówczas następuje skutek rozwiązania umowy i zawodnik jest wolny. Niestety, Piłkarski Sąd Polubowny działa bardzo wolno i na takie rozstrzygnięcie można czekać nawet kilka miesięcy. Klub może się od tego odwołać i podejmowana jest ostateczna decyzja w trybie odwoławczym, przy czym jeżeli pierwsza instancja uzna, że zawodnik miał rację to druga nie może „zwrócić” go do klubu, lecz jedynie orzec o obowiązku zapłaty przez zawodnika odszkodowania. W przypadku piłkarzy zagranicznych procedura jest prostsza z punktu widzenia zawodnika. Po ponagleniu zapłaty klub ma 15 dni na spłatę całości zaległości. Jeżeli klub tego nie zrobi, to zagraniczny gracz może rozwiązać kontrakt z winy klubu na mocy przepisów FIFA i staje się wolnym zawodnikiem. Jest to skuteczne od razu, a strony mogą ewentualnie próbować wzajemnie dochodzić od siebie odszkodowań przed FIFA Football Tribunal. Jeżeli okaże się, że piłkarz miał rację, to klub musi zapłacić odszkodowanie, w tym odszkodowanie karne za rozwiązanie kontraktu z uwagi na zaległości finansowe. Dodatkowo FIFA wyznacza terminy spłat zaległości i jeżeli nie będą one realizowane to wszystko może zakończyć się zakazem transferowym dla klubu. Ponadto w Polsce wykonywanie orzeczeń FIFA nadzoruje Komisja Licencyjna i jeżeli jakiś klub nadal nie zapłaci jakiemuś piłkarzowi, który rozwiązał umowę, to może się to skończyć różnymi sankcjami – karą pieniężną czy nawet ujemnymi punktami – wyjaśnia Stankiewicz.

Wisła Płock: Jeden gracz złożył ponaglenie zapłaty

Oczywiście klub może się też dogadywać z piłkarzami i wtedy będzie realizował przelewy pensji w innych terminach. Dlatego dużo zależy też od dobrej woli zawodników i ich cierpliwości. Ta wśród graczy Wisły Płock jest. Obecnie nawet jeżeli zaległości zbliżają się do dwóch miesięcy, to zawodnicy czekają na przelewy. Dowiedzieliśmy się, że jeden z piłkarzy złożył pismo z ponagleniem zapłaty po 10 kwietnia. Przed upływem 14 dni został jednak spłacony i dlatego procedura rozwiązania umowy się nie rozpoczęła.

Jak będzie w kolejnych miesiącach? Wisła jest obecnie w lepszej sytuacji finansowej z kilku przyczyn. Nafciarze wygrali pięć z ostatnich siedmiu meczów, czym zapewnili sobie matematyczne utrzymanie w Ekstraklasie. Oczywiście, zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli i mają jeszcze szanse, żeby powalczyć o wyższą lokatę. Pewne pozostanie w lidze na kolejny sezon wiąże się z tym, że władze Wisły Płock mogą wystąpić do Ekstraklasy SA o wcześniejsze przelanie ostatniej transzy wynikającej z uczestnictwa w rozgrywkach. Składają się na to wpływy od nadawców telewizyjnych (Canal+ i TVP) oraz innych sponsorów ligi. W przeszłości zdarzało się, że kluby mające problemy z płynnością prosiły o wcześniejsze przesłanie pieniędzy i Ekstraklasa SA zgadzała się na to. Poza tym im wyższe miejsce zajmą płocczanie w lidze, tym większe środki trafią do klubu nie tylko od ESA, ale chociażby od sponsora strategicznego – PKN Orlen.

Będą procenty z Arkadiusza Recy

Wisła budując zespół na nowy sezon będzie musiała zacisnąć pasa. Na pewno kadra drużyny będzie mniej liczna niż obecnie (na liście zgłoszonej do Ekstraklasy jest 30 nazwisk), a gracze pozyskiwani latem będą mieli bardziej budżetowe umowy. Sporo zmienić w kondycji finansowej klubu mogą gotówkowe transfery wychodzące. Z tego co wiemy takiego w Płocku można się spodziewać przynajmniej jednego. Następna kwestia to spodziewany wpływ z kolejnego transferu… Arkadiusza Recy. Reprezentant Polski jest obecnie wypożyczony z Atalanty Bergamo do Spezii, ale ten drugi klub musi wykupić 26-latka (we Włoszech obowiązuje przepis o obligatoryjnym wykupie). Cała transakcja może się zamknąć kwotą zbliżoną do 4 mln euro, a jej część (kilka procent) ma dostać Wisła Płock, jako były klub lewego obrońcy. To będzie zastrzyk kolejnych kilkudziesięciu tysięcy euro. Spezia będzie płaciła Atalancie w ratach, więc i płocczanie będą dostawać pieniądze w transzach. Możliwe, że Spezia wykupi Recę i od razu będzie chciała go sprzedać, co będzie wiązało się z kolejnymi procentami dla płocczan.

arkadiusz-reca-spezia

Arkadiusz Reca 1 lipca zostanie zawodnikiem Spezii. Ten klub wykupi go z Atalanty za ok. 4 mln euro. Procenty z tego transferu dostanie Wisła Płock.

Nieoficjalnie: Wisła Płock nie będzie miała problemów z licencją

Ponadto kilku piłkarzom Nafciarzy po sezonie kończą się umowy. W tej grupie są m.in.: Jakub Rzeźniczak, Filip Lesniak, Piotr Tomasik, Damian Zbozień, Dominik Furman czy Patryk Tuszyński. Kończą się też wypożyczenia Jorginho (Ludogorec Razgrad) i Adama Chrzanowskiego (Pordenone). Teoretycznie obaj musieliby zostać wykupieni, bo mają jeszcze roczne umowy w swoich klubach. Niektóre z wygasających kontraktów mogą zostać przedłużone, ale zapewne na nieco innych warunkach niż obecne. Z kilkoma graczami z powyższej listy klub zapewne też się pożegna.

To wszystko sprawia, że Wisła powoli wychodzi z finansowego kryzysu. Idealnie jeszcze nie jest, ale jak słyszymy najgorsze już jest za Nafciarzami. Koszty funkcjonowania klubu zostały w 2021 roku przeszacowane o kilka milionów złotych. Mówi się, że nawet o 4-5 milionów. Latem trzeba będzie wdrożyć plan oszczędnościowy i spłacić wszystkie zaległości. Sprzedaż przynajmniej jednego zawodnika też będzie koniecznością. Pewne jest jedno – w kolejnych rozgrywkach płocki klub będzie kilka razy oglądał każdą wydawaną złotówkę. Ustaliliśmy też, że Wisła nie będzie miała problemów z uzyskaniem licencji na nowy sezon, bo nie ma zobowiązań dotyczących 2021 roku i lat wcześniejszych. Potwierdza to nasze informacje, że sytuacja finansowa powoli się stabilizuje.

WIĘCEJ O WIŚLE PŁOCK:

MACIEJ WĄSOWSKI

Fot. Newspix, 400mm.pl

Weszło
19.05.2022

Liga Europy dla Eintrachtu! Triumfatora wyłoniły rzuty karne

Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Zwycięzcę meczu finałowego rozgrywanego w Sewilli wyłoniła seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W konkursie jedenastek Orły okazały się lepsze od piłkarzy Rangers 5:4. Decydująca okazała się czwarta kolejka konkursu jedenastek, w trakcie której spudłował pomocnik The Gers – Aaron Ramsey. Gdy Sewilla starała się zorganizować […]
19.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tavernier królem strzelców Ligi Europy!

James Tavernier z Glasgow Rangers z siedmioma bramkami na koncie został królem strzelców Ligi Europy. To pierwszy obrońca w historii tych rozgrywek, który tego dokonał. 30-letni Anglik strzelał gole w pięciu spotkaniach. Wszystkie miały miejsce już w fazie pucharowej. 4:2 z Borussią Dortmund, 1/16 finału (1 gol) 2:2 z Borussią Dortmund, rewanż w 1/16 finału […]
18.05.2022
Inne sporty
18.05.2022

Vive rozbiło Montpellier i z przytupem awansowało do Final Four Ligi Mistrzów!

– Montpellier wygrało 4 z 5 meczów w Kielcach, więc Łomżę Vive czeka ciężka przeprawa – mówili przed tym starciem pesymiści. – Skoro wygrali mecz we Francji, dadzą sobie radę i u siebie – uważali z kolei optymiści. Ci drudzy zdecydowanie mieli rację. Podopieczni Talanta Dujszebajewa bez najmniejszych problemów ograli rywali znad Sekwany 30:22 w […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Gytkjaer bohaterem Monzy, zespół Filipa Jagiełły dalej od Serie A

W pierwszym meczu półfinałowym baraży o awans do Seria A Monza na wyjeździe pokonała Brescię 1:2. 45 minut w zespole gospodarzy rozegrał Filip Jagiełło. Rewanż 22 maja. W sezonie zasadniczym Brescia zakończyła zmagania na piątym miejscu. W ćwierćfinale baraży po emocjonującym meczu i dogrywce wyeliminowali Perugię, zwyciężając 3:2. Gole na wagę awansu do kolejnej rundy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Weszło
19.05.2022

Liga Europy dla Eintrachtu! Triumfatora wyłoniły rzuty karne

Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Zwycięzcę meczu finałowego rozgrywanego w Sewilli wyłoniła seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W konkursie jedenastek Orły okazały się lepsze od piłkarzy Rangers 5:4. Decydująca okazała się czwarta kolejka konkursu jedenastek, w trakcie której spudłował pomocnik The Gers – Aaron Ramsey. Gdy Sewilla starała się zorganizować […]
19.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Komornik
Komornik
21 dni temu

Tak to prawda potwierdzam

Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe(@kolejorz-prawdziwy-z-poznania-deluxe)
21 dni temu
Reply to  Komornik

Panie Komorniku, a kiedy wizyta na Kiblowej 3? Licytacja ruchomości kiedy będzie? Pytam, bo chciałbym kupić jakiś korupcyjny puchar. Oddam komuś na wsi do karmienia kur.

Shelly Gá
Shelly Gá
21 dni temu

Chętnie kupię myckę Leśnodorskiego 🙂

pingpongpeng
pingpongpeng
21 dni temu

Korupcyjny puchar macie w gablocie. Ten za ukradzione Mistrzostwo Polski.
Tak na marginesie pamietam, ze graliscie potem w eliminacjach do Ligi Mistrzow gdzie wybatozyl was Spartak Moskwa (4:0 czy 5:1 nie pamietam dokladnie). To wtedy nawiazala sie przyjazn miedzy klubami?
NIe wiem czemu pisze „wy”, przeciez ty nie masz nic wspolnego z Poznaniem i Lechem. Pracujesz oficjalnie w agencji reklamowej jako animator forum, nieoficjalnie w fabryce trolli jako internetowa gnida i rzygasz postami pod kazdym artykulem, a ja daje sie nabierac i odpisuje.
Coz z chamstwem trzeba walczyc. Nawet jezeli jest to chamstwo oplacane i obliczone na wzbudzenie reakcji.
Zastanawiam sie jaka legende sobie stworzyles? Jak sobie to wszystko tlumaczysz? Zarty? Zaplanowane prowokacje? Umysl ludzki zawsze szuka usprawiedliwienia. W swoich oczach mozesz byc genialnym prowokatorem, ale fakty sa takie, ze jestes gnida.

Makaveli
Makaveli
21 dni temu

Z tego co czytam, to wiele klubów jest poniżej budżetu i w przyszłym sezonie będzie musiało zaciskać pasa

Janoš Koran - Mekka
Janoš Koran - Mekka
21 dni temu
Reply to  Makaveli

Najwyższy czas

Faras
Faras
21 dni temu
Reply to  Makaveli

To idealna pora by wywalić przepis o młodzieżowcu który generował sporo kasy dla klubów

baran
baran
20 dni temu

Wisła Puławy też ma spore ambicje. Także moze za dwa sezony wszystkie Wisły w jednej lidze.

Karol
Karol
20 dni temu

Teraz to nie ma się co dziwić, że Rzeźniczak musiał zbierać kasę na dziecko

Koniu
Koniu
20 dni temu

Radomiak ma wyjebane na zaległości od początku roku, ale żaden „dziennikarz” o tym nie piśnie. Zamiast tego #winaBanasika

Weszło
19.05.2022

Liga Europy dla Eintrachtu! Triumfatora wyłoniły rzuty karne

Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Zwycięzcę meczu finałowego rozgrywanego w Sewilli wyłoniła seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W konkursie jedenastek Orły okazały się lepsze od piłkarzy Rangers 5:4. Decydująca okazała się czwarta kolejka konkursu jedenastek, w trakcie której spudłował pomocnik The Gers – Aaron Ramsey. Gdy Sewilla starała się zorganizować […]
19.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tavernier królem strzelców Ligi Europy!

James Tavernier z Glasgow Rangers z siedmioma bramkami na koncie został królem strzelców Ligi Europy. To pierwszy obrońca w historii tych rozgrywek, który tego dokonał. 30-letni Anglik strzelał gole w pięciu spotkaniach. Wszystkie miały miejsce już w fazie pucharowej. 4:2 z Borussią Dortmund, 1/16 finału (1 gol) 2:2 z Borussią Dortmund, rewanż w 1/16 finału […]
18.05.2022
Inne sporty
18.05.2022

Vive rozbiło Montpellier i z przytupem awansowało do Final Four Ligi Mistrzów!

– Montpellier wygrało 4 z 5 meczów w Kielcach, więc Łomżę Vive czeka ciężka przeprawa – mówili przed tym starciem pesymiści. – Skoro wygrali mecz we Francji, dadzą sobie radę i u siebie – uważali z kolei optymiści. Ci drudzy zdecydowanie mieli rację. Podopieczni Talanta Dujszebajewa bez najmniejszych problemów ograli rywali znad Sekwany 30:22 w […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Gytkjaer bohaterem Monzy, zespół Filipa Jagiełły dalej od Serie A

W pierwszym meczu półfinałowym baraży o awans do Seria A Monza na wyjeździe pokonała Brescię 1:2. 45 minut w zespole gospodarzy rozegrał Filip Jagiełło. Rewanż 22 maja. W sezonie zasadniczym Brescia zakończyła zmagania na piątym miejscu. W ćwierćfinale baraży po emocjonującym meczu i dogrywce wyeliminowali Perugię, zwyciężając 3:2. Gole na wagę awansu do kolejnej rundy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Chicharito wróci do Europy?

Meksykanin, reprezentujący obecnie barwy Los Angeles Galaxy znalazł się na celowniku AEK Ateny. Jak podaje FOX Deportes, nowy trener zespołu ze stolicy Grecji – Matías Almeyda chce rozpocząć swoją kadencję od głośnego ruchu na rynku transferowym. Były szkoleniowiec San Jose Earthquakes, Chivas czy River Plate planuje sprowadzić do Aten Javiera „Chicharito” Hernandeza. 33-letni meksykanin jest […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Legia straci skrzydłowego, ale celuje w jego następcę

Legia Warszawa w najbliższym okienku transferowym będzie musiała załatać jeszcze jedną dziurę. Jak informuje „Legia.net” klub opuści skrzydłowy Benjamin Verbić. W jego miejsce legioniści chcą jednak ściągnąć innego zagranicznego zawodnika. Słoweniec trafił do Legii dzięki zezwoleniu od FIFA. Światowa federacja postanowiła pozwolić piłkarzom z Rosji i Ukrainy na zmianę klubów poza okienkiem transferowym. Benjamin Verbić […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Piłkarki i piłkarze w USA będą zarabiały tyle samo

Po latach walki o równe płace w Stanach Zjednoczonych piłkarki i piłkarze reprezentacji kraju będą wynagradzani tak samo. Decyzja w tej sprawie już zapadła i jest oficjalna. Co to oznacza? Długie negocjacje przyniosły efekty. Władze Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej i związki piłkarzy oraz piłkarek reprezentacji USA ogłosiły porozumienie w sprawie równego wynagrodzenia zawodniczek i zawodników. […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Radosław Majecki w Lechu Poznań? Mistrz Polski monitoruje jego sytuację

Radosław Majecki latem ma zmienić klub. AS Monaco dało zielone światło na jego wypożyczenie, a zainteresowany jego pozyskaniem ma być… Lech Poznań. Informację o tym, że mistrz Polski monitoruje temat byłego bramkarza Legii Warszawa podał Sebastian Staszewski z „Interii”. AS Monaco miało w przeszłości odrzucać oferty wypożyczenia Majeckiego z Belgii, Holandii oraz Włoch. Teraz jednak […]
18.05.2022
Niezły numer
18.05.2022

Piąty finał pucharów dla Rangersów. Wyprzedzą Celtic w europejskich sukcesach?

Dwa. Tyle trofeów w Europie zdobyły kluby ze Szkocji – Rangers oraz Celtic. Największe marki z Glasgow triumfowały odpowiednio w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze Europy (Lidze Mistrzów). Teraz The Gers mają szansę zdobyć drugi puchar i wyprzedzić lokalnego rywala. Rangers mieli rzecz jasna zdecydowanie więcej szans na zdobycie trofeów na Starym Kontynencie. W finałach europejskich pucharów […]
18.05.2022