Ekstraklasa zrywa umowę z rosyjskim InStatem

redakcja

Autor:redakcja

04 marca 2022, 18:23 • 1 min czytania

Reklama
Ekstraklasa zrywa umowę z rosyjskim InStatem

Ekstraklasa nie będzie korzystała już z usług InStata. Polska liga zerwała umowę z rosyjską firmą.

Reklama

InStat dostarczał szczegółowych statystyk po każdym meczu Ekstraklasy. Można było wyczytać w nich dane na temat poszczególnych piłkarzy – między innymi detaliczne liczby pojedynków, podań czy tzw. InStat Index, czyli „notę” wystawianą wszystkim piłkarzom na podstawie suchych statystyk.

Umowa miała trwać do końca sezonu. Dziś Ekstraklasa ogłosiła, że ją zrywa. Współpraca sięga sezonu 16/17.

W komunikacie czytamy: ”Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę, postanowiliśmy w trybie natychmiastowym zmienić dostawcę statystyk, z którym umowa obowiązywała do końca obecnego sezonu. Dołożymy wszelkich starań, by dane, które dotychczas prezentowaliśmy na swoich kanałach oraz wysyłaliśmy do przedstawicieli mediów, zostały jak najszybciej zastąpione przez nowego dostawcę”.

CZYTAJ WIĘCEJ O WOJNIE NA UKRAINIE:

Reklama
Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
1
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
5
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie