Mecz USA z Hondurasem rozegrany przy -17 stopniach. „Piłkarze cierpieli”

redakcja

Autor:redakcja

03 lutego 2022, 09:11 • 1 min czytania

Reklama
Mecz USA z Hondurasem rozegrany przy -17 stopniach. „Piłkarze cierpieli”

Dzisiaj w nocy miał miejsce mecz reprezentacji Hondurasu z USA. Normalnie byśmy na ten mecz pewnie nie spojrzeli, ale wydarzyło się w nim coś, co wymaga uwagi. Otóż obie ekipy rozgrywały spotkanie w Minnesocie, w której panowały bardzo złe warunki pogodowe. Dość powiedzieć, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem temperatura powietrza wynosiła -17 stopni Celsjusza, a na domiar złego bramkarz Hondurasu musiał zostać zmieniony w przerwie spotkania wraz z dwoma innymi zawodnikami, u których wystąpiły objawy hipotermii. Część drużyny musiała zostać podpięta pod kroplówkę.

Reklama

Selekcjoner Hondurasu, Hernan Gomez, wyraził zdanie na ten temat. Chciał jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, żeby ten mecz się nie odbył.

– To niepojęte, że taka potęga pozwala, by mecz odbył się w takich warunkach. Spotkanie jeszcze się nie zaczęło, a już chcę, żeby się skończyło. To żadna zabawa, tylko cierpienie. Nie zamierzam analizować gry mojego zespołu czy występów poszczególnych zawodników. Nie mogę tego zrobić po tym, co się wydarzyło. W szatni moi piłkarze są pod kroplówką, wielu z nich cierpi – powiedział trener Hondurasu.

USA wygrało 3:0. Honduras stracił szanse na awans na mundial.

WIĘCEJ O STANACH ZJEDNOCZONYCH:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank