Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

Opublikowane 20.01.2022 15:43 przez

Paweł Paczul

Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią kwotę, albo będziemy musieli znaleźć zawodników o podobnej jakości, ale za mniejsze pieniądze. Ekonomii się nie da oszukać – mówi Jacek Klimek, prezes Stali Mielec. Zapraszamy na rozmowę.

Z ręką na sercu – pewnie nie spodziewał się pan aż tak udanej rundy jesiennej?

Nie, aczkolwiek jesteśmy ambitnym klubem. Liczyliśmy, że po ciężkim boju będziemy oscylować na miejscu, które nie jest spadkowe. Ósma lokata? Tak, zaskoczenie jest.

Czorbadżijski mówi już, że waszym celem na rundę wiosenną jest TOP6.

To bardzo dobrze, że nasi piłkarze w siebie wierzą. To świadczy, że drużyna nabrała pewności siebie. Mamy ósme miejsce, nieźle gramy, ale przypominam, że druga runda jest dużo cięższa. Doświadczyłem tego w tamtym roku. Oczywiście trzeba mieć ambicje i mierzyć wysoko, natomiast podkreślam, że nasz cel jest niezmienny. Utrzymanie w dobrym stylu.

Gdzie – poza transferami – widzi pan kluczowe elementy, że jesienią było tak dobrze?

Widzę dwa. Trener, który ma pomysł na grę, wszczepił drużynie spokój. Dał jej jakość, bo odkąd przyszedł, wszyscy złapali dobrą formę i uwierzyli, że mogą dobrze i skutecznie grać. Po drugie – wiara w to, że idziemy w dobrym kierunku ratowania klubu w kontekście finansowym. Ten cel, jak na tę chwilę się udał, ale nadal mamy problemy. To nie jest tak, że możemy spać spokojnie i nie szukać sponsorów. To wszystko dało nam kopa do przodu.

Ma pan prywatną satysfakcję, że Adamowi Majewskiemu idzie? Bo to nie był oczywisty pomysł.

Przypominam, że Włodzimierz Gąsior to też nie był oczywisty pomysł i przez trzy tygodnie musiałem odpierać ataki. Z Adamem podobnie, choć może przez dwa tygodnie! Satysfakcja? Jeszcze nie. Jednak jeśli się utrzymamy w Ekstraklasie, to ta satysfakcja będzie ogromna.

Szczerze, to ten wybór Majewskiego wziął się trochę z biedy, prawda?

Tak. Ja wielokrotnie mówiłem, że nie będziemy szukać trenera z nazwiskiem, który pięknie opowiada i ma ogromne ego. Szukaliśmy trenera zdolnego i ambitnego,  który również będzie rozumiał niełatwą sytuację Stali Mielec i nie będzie oczekiwał od nas rzeczy niemożliwych. Przypominam, że poprzedni trenerzy żądali rzeczy niemożliwych, było to spełniane i o mało co nie skończyło się upadłością. Chcieliśmy szkoleniowca młodego pokolenia. Postawiliśmy na Adama Majewskiego, bo nie ma kompleksów, ma pomysł na grę, chce się mocno promować w Ekstraklasie i wierzy, że zrobi tu wynik. Ryzykujemy, lubimy zaskakiwać.

Jeśli chodzi o inną składową udanej rundy, czyli transfery – czy to było jakiekolwiek ryzyko budżetowe? Wiadomo, że Hinokio i Piasecki byli wypożyczeni, Wrzesiński przyszedł bez odstępnego, ale nie ma nic za darmo.

Ryzyko było zminimalizowane, niemniej wiedzieliśmy dobrze, że jeśli nie zapłacimy za zawodnika większych pieniędzy, to narażamy się na inny problem. Mianowicie promujemy piłkarza do kolejnego transferu i niewiele z tego mamy. Ale taka jest nasza rzeczywistość, bo nie mamy pieniędzy na transfery gotówkowe. Natomiast powiem, że wierzę w powrót Piaseckiego na kolejną rundę.

Na jakiej podstawie?

Nie chcę wchodzić w kompetencje Śląska Wrocław, ale moja subiektywna ocena jest taka: uważam, że jeśli Śląsk wzmocni się jeszcze jednym napastnikiem, a oceniam, że tak się wydarzy i Piasek będzie musiał rywalizować z dwoma zawodnikami, to dla dobra Piaska, Śląska i Stali, wypożyczenie powrotne byłoby naturalne. Natomiast to jest tylko moje gdybanie.

Był pan zaskoczony, że Śląsk skrócił wypożyczenie?

Śląsk jest właścicielem piłkarza i oczywistym jest, że szuka najlepszych dla siebie rozwiązań. Mamy stały, dobry kontakt z klubem z Dolnego Śląska. Jestem pewien, że jeśli tylko pojawi się taka możliwość, natychmiast wrócimy do rozmów.

Fabian kręcił nosem na powrót do Wrocławia?

Bardzo chciał zostać i kontaktował się w tej kwestii z dyrektorem Śląska. Rozważali, która opcja byłaby lepsza. Według mnie: Stal Mielec. Jeżeli zachowałby tę jakość, co do tej pory, to wszyscy byliby zadowoleni, piłkarz by się wypromował i Śląsk by jeszcze w przyszłości więcej zarobił. Ale ja nie jestem od decyzji biznesowych w tym temacie. Potwierdzam natomiast, że Piasek czuł się w Stali kapitalnie.

Mówił pan szóstego stycznia, że jest rozważany inwestor zewnętrzny, który mógłby sfinansować transfer Piaseckiego. Chodziło o siedem cyfr. To ostatecznie nie doszło do skutku. Dlaczego?

Byliśmy bardzo blisko. Jeden z lokalnych biznesmenów  był mocno zainteresowany wykupem Piaska. Niestety kłopotem  była zarówno niemała kwota, jak i pewne ryzyka finansowe. Biorąc wszystko pod uwagę, potencjalny inwestor ostatecznie się nie zdecydował.

Rozumiem, że ten inwestor miałby udział w procencie kolejnego transferu?

Tak. Natomiast podział zysków był bardzo korzystny dla Stali Mielec. W tej całej układance Stal byłaby w bardzo dobrej sytuacji. Decyduje jednak ten, kto wykłada pieniądze, a inwestor się zawahał. Tak to nazwijmy.

Mówił pan też, gdy Piasecki był w klubie, że szanse na jego pozostanie ocenia na 25%. To ile daje pan teraz na jego powrót?

Trudno jest mi powiedzieć, bo nic teraz nie zależy w tej sprawie od Stali Mielec. Kluczowe będą przyszłe decyzje transferowe Śląska Wrocław. Być może wówczas wróci temat dalszego wypożyczenia Piaseckiego do Stali.

Na razie sytuacja na szpicy w Stali jest trudna. Nie macie klasycznej dziewiątki, odszedł jeszcze Kolew.

Nie mamy, przypominam, że odszedł też Jankowski. Obecnie mamy tylko Adriana Szutowskiego, na dziewiątce był kiedyś próbowany i grał w innych klubach Mateusz Mak. Trener cały czas szuka różnych rozwiązań taktycznych. Badamy też rynek i jest kilka nazwisk które rozważamy. Rozmawiamy, sondujemy. Dobra dziewiątka jest nam potrzebna, ale tu, ze względu na ograniczone finanse, nie możemy się pomylić.

Kiedy chcecie wdrożyć ten plan B, jeśli Piasecki nie wróci?

Dwa-trzy dni po powrocie z Turcji. Wtedy podejmiemy decyzję: albo w lewo, albo w prawo.

A propos Jankowskiego – mówił pan, że nie ma tematu Wieczystej, tymczasem Jankowski tam trafił.

Dobrze żyję z zawodnikami, dłuższy czas rozmawiałem z Maćkiem i on bronił się ze wszystkich sił, by nie schodzić kilka pięter niżej. Natomiast zdawał sobie sprawę, że przy naszym stylu gry nie będzie miał żadnych szans grania, może jakieś minutówki. Więc chciał odejść. Były zainteresowane dwa kluby pierwszoligowe, a Wieczysta była na samiuteńkim końcu, bo Maciek stwierdził, że nie chce iść tak nisko. Byłem przekonany, że skoro on tak waha się, by zejść nawet piętro niżej, to tym bardziej nie pójdzie do Krakowa. Zaskoczył mnie, muszę przyznać. Natomiast nie musimy się czarować – wiadomo, dlaczego się zdecydował. Oferta była taka, że do podobnej nie zbliżyłaby się nawet Stal. Trzeba go zrozumieć. Przekroczył trzydziestkę, szuka stabilizacji i to zadecydowało. To była decyzja podjęta w ostatniej chwili.

Co z Rafałem Strączkiem? Jego przejście do Bordeaux jest pewne i czy na pewno opuści was dopiero latem?

Powiem tak: wszystko jest na dobrej drodze, Strączek zostaje do końca sezonu i po nim wyjeżdża do klubu zagranicznego.

Nie ma ryzyka, że odejdzie zimą?

Nie.

Tak czy siak, będzie trzeba poszukać nowego bramkarza, bo odszedł również Michał Gliwa.

Tak, szukamy. Mamy utalentowanego młodzieżowca, Dudka, który broni w Olimpii Elbląg, ale w ostatnich dniach złapał kontuzję i nie możemy się nim posiłkować. Mamy na liście trzy-cztery nazwiska i z jednym, młodzieżowcem, jesteśmy dość mocno po rozmowie. Natomiast to też jest raczej kwestia lipca, bo nie ma sensu, żeby chłopak przesiedział pół rundy, gdyż będziemy stawiać na Strączka. Nie mówię, że transfer do klubu na sto procent będzie latem, bo możemy zdecydować się jednak na zimę, ale na razie planem jest lato.

Są oferty za innych piłkarzy? Mak miał świetną rundę.

Na tę chwilę nie. Jeśli chodzi o zapytania – tak, są, ale bardzo luźne, konkretów żadnych nie ma. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie ma zapytań o De Amo z jednego klubu, ale on ma tak skonstruowany kontrakt, że trudno będzie go wyciągnąć.

Adam Majewski zwracał uwagę, że potrzebuje doświadczonego piłkarza do środka pola. To jest rozważane? Bo na razie macie dwa transfery do obrony.

Nie będę ściemniał – jedno, mocne nazwisko jest w grze. Próbujemy tak przebudować budżet, żeby tego piłkarza udźwignąć. To jest zawodnik klasowy. Czyli drogi. Polski piłkarz, doświadczony, obecnie ma klub, ale to będzie transfer bez kwoty odstępnego. Wstępnie jesteśmy dogadani, ale jeszcze szukamy pieniędzy. Ponadto musimy rozstrzygnąć, co się wydarzy po obozie z obecnymi zawodnikami. Wrócił choćby Domański po kontuzji, tak więc jest ciasno.

Udało się zasypać dziurę budżetową w postaci pięciu milionów złotych, ale na jak długo? Wiadomo, że będą kolejne wydatki.

Nie ma się co oszukiwać. Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią kwotę, albo będziemy musieli znaleźć zawodników o podobnej jakości, ale za mniejsze pieniądze. Ekonomii się nie da oszukać.

Czyli gorszych zawodników, nie ukrywajmy.

Tutaj bym się kłócił. Są przypadki, wcale nie takie rzadkie, że zawodnik zarabiający mniej od kolegi, jest dwa razy od niego lepszy. Ale proszę uznać, że teraz to się trochę mądrze!

Gdyby to jednak było takie proste, nie odstawalibyśmy aż tak od Europy.

No tak, ale możemy sobie powiedzieć – bierzemy osiemnastu piłkarzy za duże pensje i Stal będzie fajnie grała. Tak będzie, tylko że na koniec miesiąca trzeba zlecić wypłaty i to już nie jest takie oczywiste. Musimy szyć budżet, żeby jakością zbliżać się do poziomu ekstraklasowego. Ja mogę być „fajnym” prezesem i mówić, że kupimy dziesięciu topowych piłkarzy i powalczymy o puchary, ale jestem realistą. Nie powiem, że będzie lukratywnie.

Zauważa pan, że sponsorzy po takiej rundzie jaką miała Stal, chętniej patrzą w kierunku klubu?

Zdecydowanie. Jestem tutaj ponad rok, a wcześniej byłem trzy lata, ale wówczas graliśmy w czwartej lidze, awansowaliśmy do trzeciej ligi, zrobiliśmy trzy medale mistrzostw Polski juniorów. To był fajny czas, lecz dopiero teraz widać, jaka jest różnica w rozmowach ze sponsorami, jak ma pan dobry wynik. To ułatwia wszystko bardzo mocno.

Kiedy skończy się w Stali szycie?

Myślę, że w momencie, kiedy uregulujemy zobowiązania z lat poprzednich, a trochę ich jeszcze mamy. I kiedy dołączy do nas sponsor o podobnej skali, co PGE. Nie mówię, że to ma być duża firma – może to być pięciu lokalnych sponsorów. Pracujemy nad tym mocno z europosłem Tomaszem Porębą. Wówczas będziemy mieć stabilizację. Ponad to jeżeli będziemy dobrze grać i zajmiemy w tym sezonie dobre miejsce, to łatwiej będzie o dobry budżet w przyszłym roku.

Może trzeba walczyć o rządowe pieniądze? Słyszał pan na pewno o nowym projekcie.

Oczywiście, niedługo wszyscy nasi obecni i nowy sponsorzy dostaną informację, jakie pieniądze są do podniesienia. Natomiast na koniec dnia potrzeba nam i tak sponsora, który chce się reklamować w Ekstraklasie.

A co pan sądzi o tym projekcie ministerstwa sportu? 

Przeczytałem, co kluby kolportują na ten temat, bo lubię cyferki i mam wrażenie, że jeden klub mówi coś innego, a drugi też coś innego. Nie jest to dla mnie spójne. Przekazałem ten projekt do naszej księgowości, żeby przeliczyli, jakie to mogą być zyski i zobaczymy. Na razie nie chcę się wypowiadać.

Przyznajmy jednak, że jest to rozdawnictwo. Są ważniejsze aspekty ludzkiego życia niż kluby piłkarskie, które zagrają w pucharach, choć nawet nie w pucharach, bo w eliminacjach do pucharów.

Nie wejdę w taki obszar, nie zajmowałem się nigdy polityką, to jest pytanie wykraczające poza ekonomię i sport. Ale patrząc na Stal Mielec każdy kto chce być uczciwy musi przyznać, że awans do Ekstraklasy, budowa podgrzewanej płyty, rozwój akademii, budowa nowej bazy szkoleniowej, nie byłoby możliwe bez środków zewnętrznych. To nie było rozdawnictwo, ale pieniądze, które przyniosły konkretny dla Stali Mielec efekt. Kluczowe jest to, jak pieniądze są wydawane. Jeśli służą ludziom, wpływają na inwestycje w sport, rozwój dzieci i młodzieży to wówczas ma to sens. Stal Mielec jest tego dobrym przykładem. Jeszcze parę lat temu mogliśmy marzyć o Ekstraklasie. Dziś jest ona faktem. Klub się rozwija. Daje wiele radości mieszkańcom. Jest miejscem gdzie koncentrują się dobre emocje. Myślę, że właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

To na koniec trochę lżej – powinienem już kupować strój Borata?

Nie, jeszcze nie, absolutnie! Dopiero pierwsza runda za nami. Myślę, że z kupnem tego stroju nie ma żadnego problemu, więc też nie ma sensu, by go pół roku magazynować!

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

WIĘCEJ O STALI MIELEC:

Fot. Newspix

Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek Hadaj-Kowalczyk
Wojtek Hadaj-Kowalczyk
3 miesięcy temu

Człowiek z klasą, że w ogóle z Weszlo, a Paczulem na czele, w ogóle chce rozmawiać po tym jak go obrzucacie błotem od początku jego rządów w Stali. Jedziecie po Stali od początku powrotu do Ekstraklasy, a kolejny raz okazuje się, że gówno wiecie o piłce. Najpierw beka, że był Gąsior a nie wasz ulubieniec Różaniec Ojrzyński, później beka, że Majewski, a obie decyzje się obroniły. Chuja macie pojęcie o piłce, a w dodatku totalny brak kasy i honoru, bo nawet nie umiecie się przyznać do chujowego zachowania i totalnej niewiedzy o piłce. W ostatnich latach nikt nie jest takim pośmiewiskiem w środowisku jak wy, nawet Mioduski, który zdobył kilka tytułów MP.
Beka z was mają piłkarze, trenerzy i kibice, nikt nie traktuje poważnie.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
3 miesięcy temu

Ty jeszcze zobaczysz, jak Ojrzyński ustawi ołtarzyk w szatni Korony i razem z chłopcami głęboko się pomodlą w kółeczku, to może nawet nie wywalą go z roboty przed 30 kolejką!

Bobo
Bobo
3 miesięcy temu

Nima pinyindzy, nima piniyndzy cały czos to samo

Damien Sheliga
Damien Sheliga
3 miesięcy temu

Moja ostatnia wypłata wynosiła 8 dolarów za pracę przy azbeście przez 70 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma Covida., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.
 To właśnie robię ….. http://jebaćlegię.com

Ams
Ams
3 miesięcy temu
Reply to  Damien Sheliga

Czyli bez Legii dalej byłbyś nikim.

Acardo
Acardo
3 miesięcy temu

Fajnie się to czytało. Brawo Paczul.

Big Tam
Big Tam
3 miesięcy temu

dlatego właśnie rozszerzenie ekstraklasy to był błąd. To jest patologia żeby wciskać do elity kluby które ledwo dopinają budżet.

pasztetowa jest ok
pasztetowa jest ok
3 miesięcy temu
Reply to  Big Tam

Chłopie, połowa tej ligi ledwo dopina budżet. Z Legią na czele, która tonie w długach. A jakby wyjąć dotacje miast, to kilka klubów byłoby w okręgówce. No i nie wspomnę o Barcelonie…

Rózowy Moet
Rózowy Moet
3 miesięcy temu

No i bardzo dobrze! Masz problem,że kilkanaście klubów będzie grało tam gdzie mogą egzystować bez problemów finansowych?

Expert
Expert
3 miesięcy temu
Reply to  Big Tam

Kasa oczywiście jest ważna ale pieniądze, banknoty piłki nie kopią. Przykład Stali i ich 8 miejsce, a także przykład Legii i ich miejsce w strefie spadkowej, a budżety klubów na przeciwnych biegunach.

Stal M.
Stal M.
3 miesięcy temu

Bez Piaseckiego będzie padaka, więc strój może nie być potrzebny…

Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Van Bronckhorst: – Czujemy olbrzymi ból

Giovanni van Bronckhorst nie ukrywał żalu po przegranej z Eintrachtem w finale Ligi Europy. Holenderski trener Rangersów mówił: – Karne to loteria, a my dzisiaj nie byliśmy po jej dobrej stronie. Nie mogę narzekać na moich piłkarzy, dali z siebie wszystko. Jeśli grasz w finale i wygrasz, będziesz go pamiętać do końca życia. Jeśli jednak […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Glasner: – Brakuje mi słów, a to nie zdarza się zbyt często

Oliver Glasner, trener Eintrachtu, nie ukrywał jak bardzo jest szczęśliwy po wczorajszym zwycięstwie w finale Ligi Europy (po karnych z Rangersami). Glasner mówił: – Wróciliśmy dziś z dalekiej podróży. To, co ci goście robią w tym sezonie… Nie potrafię znaleźć słów, a to nie zdarza mi się zbyt często. Spotkanie było cholernie intensywne, wszyscy dali […]
19.05.2022
Liga Europy
19.05.2022

Eintracht drugim niemieckim klubem z europejskim triumfem w XXI wieku

Bundesliga jeśli chodzi o triumfy w europejskich pucharach pozostaje mocno w cieniu w XXI wieku. Eintracht Frankfurt wygraniem Ligi Europy poprawił te niekorzystne dla Niemców statystyki. Może to być pewne zaskoczenie, ale dotychczas jedynym niemieckim klubem, który wygrywał europejskie rozgrywki w obecnym wieku jest Bayern. Monachijczycy w 2001, 2013 i 2020 roku triumfowali w Lidze […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Liga Europy dla Eintrachtu! Triumfatora wyłoniły rzuty karne

Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Zwycięzcę meczu finałowego rozgrywanego w Sewilli wyłoniła seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W konkursie jedenastek Orły okazały się lepsze od piłkarzy Rangers 5:4. Decydująca okazała się czwarta kolejka konkursu jedenastek, w trakcie której spudłował pomocnik The Gers – Aaron Ramsey. Gdy Sewilla starała się zorganizować […]
19.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tavernier królem strzelców Ligi Europy!

James Tavernier z Glasgow Rangers z siedmioma bramkami na koncie został królem strzelców Ligi Europy. To pierwszy obrońca w historii tych rozgrywek, który tego dokonał. 30-letni Anglik strzelał gole w pięciu spotkaniach. Wszystkie miały miejsce już w fazie pucharowej. 4:2 z Borussią Dortmund, 1/16 finału (1 gol) 2:2 z Borussią Dortmund, rewanż w 1/16 finału […]
18.05.2022