Kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem wygasa w czerwcu 2023 roku, a skoro mowa o najlepszym piłkarzu świata, coraz głośniej mówi się albo o przedłużeniu tej umowy, albo o ewentualnym transferze. Ciekawe informacje przynosi dzisiaj Sport Bild.
Zdaniem dziennikarzy Bayern rozważa dwie opcje. W pierwszej chciałby przedłużyć kontrakt z Polakiem do 2024 roku i utrzymać jego obecną pensję, czyli 24 miliony euro rocznie. W drugiej umowa byłaby dłuższa, bo do 2025 roku, natomiast gorsza pod względem finansowym – Lewandowski musiałby zgodzić się na redukcję zarobków.
Jeśli Polak nie przystanie na jedną czy drugą propozycję, strony miałyby się rozstać już po tym sezonie. Bayern nie chciałby bowiem wypuszczać swojego gracza za darmo, a od stycznia 2023 Lewandowski mógłby już negocjować z kimkolwiek by miał ochotę.
Konkretnych odpowiedzi zapewne nie dostaniemy w najbliższym czasie i czeka nas w tym temacie spora telenowela.
CZYTAJ WIĘCEJ O LEWANDOWSKIM:
- Wreszcie doceniony. Lewandowski piłkarzem roku FIFA The Best
- Robert Lewandowski w 2021 roku: killer, lider, kosmita
Fot. Newspix