Xavi: – Jak przegrać, to tylko w takim stylu

redakcja

Autor:redakcja

13 stycznia 2022, 08:31 • 1 min czytania

Reklama
Xavi: – Jak przegrać, to tylko w takim stylu

Wczoraj Barcelona przegrała El Clasico z Realem Madryt w ramach Superpucharu Hiszpanii. Odpadła w półfinale, przegrywając 2:3 po dogrywce. Nie można jednak przejść obojętnie obok faktu, że „Duma Katalonii” poczyniła progres względem ostatnich starć z „Królewskimi”. Śmiało mogła wygrać, wynik do samego końca był na styku. Dostrzega to również Xavi, dla którego ten mecz przyniósł kilka pozytywnych wniosków.

Reklama

– Mam mieszane uczucia. Byliśmy blisko wygranej. Jestem smutny i zły, bo to porażka w El Clasico i straciliśmy szansę na trofeum. Z drugiej strony długimi fragmentami dominowaliśmy. Jak przegrać, to tylko w takim stylu. Zaczęliśmy z kompleksami, ale po 20 minutach je przezwyciężyliśmy. To był dzień, w którym trzeba było być odważnym. Taka Barcelona może rywalizować z każdym. Nie osiągnęliśmy pożądanego wyniku, ale to był krok do przodu. Brakuje nam doświadczenia, cierpliwości, odpowiedzialności. Mogliśmy powstrzymać kontry Realu i być bardziej odpowiedzialni przy piłce – powiedział Xavi na konferencji prasowej.

Fot. Newspix

CZYTAJ TAKŻE:

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank