Chłopak z sąsiedztwa, który został kapitanem reprezentacji Polski. Historia Piotra Chrapkowskiego

Opublikowane 13.01.2022 16:27 przez

Kamil Gapinski

W swoim CV ma między innymi: mistrzostwo Polski z Wisłą, jak na razie ostatnie w historii płockiego klubu. Brązowy medal mistrzostw świata. Wygraną w Lidze Mistrzów z Vive. Wygraną w Lidze Europejskiej z Magdeburgiem. Ciężką kontuzję barku, która ograniczyła jego możliwości rzutowe. Skończenie trudnych studiów. 

W swoim CV może mieć: upragnione mistrzostwo Bundesligi. Udany występ na organizowanych za rok przez Polskę i Szwecję mistrzostwach świata.

Oto historia Piotra Chrapkowskiego, kapitana naszej reprezentacji piłkarzy ręcznych, który niestety – z powodu koronawirusa – nie pomoże kadrze w fazie grupowej Euro 2022. 

AZS AWF GDAŃSK (2006-2010)

Kamil Ringwelski, kolega z drużyny:

– Za spóźnienie na nasz trening płaciło się karę, która rosła z każdą minutą obsuwy. Grający w drużynie liczni studenci nie mieli problemów, żeby przyjść punktualnie, inaczej niż Piotrek. Był wtedy w klasie maturalnej, w dodatku w prestiżowym liceum, czyli gdyńskiej „Trójce”. Miał bardzo dużo obowiązków, w efekcie często wpadał na zajęcia na styk. A właściwie to zamiast niego na parkiet… wlatywały buty rzucane gdzieś z oddali przez Chrapka równo z początkiem zajęć (śmiech). On pojawiał się kilka sekund później, nawet jeśli był minimalnie po czasie, to nikt nie miał serca go karać.

Marcin Pilch, kolega z drużyny:

– Jako nastolatek miał olbrzymie chęci do gry, brakowało mu za to odpowiedniej budowy fizycznej. Był takim wyrośniętym, dużym dzieciakiem, który słabo poruszał się na nogach, widać było u niego problemy koordynacyjne. W ich rozwiązaniu pomagał trener Daniel Waszkiewicz, który umiejętnie wprowadzał Piotrka do zespołu.

Piotr Chrapkowski:

– Pracowałem wtedy nad zwiększeniem swojej siły, ponieważ przy 203 cm wzrostu ważyłem tylko około 80 kg, czyli zdecydowanie za mało, by zderzać się z dorosłymi mężczyznami.

Ringwelski:

– Z czasem poprawił swoją fizykę i stał się największą strzelbą drużyny, na lewym rozegraniu był absolutnie bezkonkurencyjny. Mieliśmy fajną paczkę, choć do najlepszych drużyn ekstraklasy sporo nam brakowało. 

Kojarzony dziś głównie z grą w obronie Chrapkowski w sezonie 2008/09 rzucił w lidze 128 bramek w 31. spotkaniach. Jego wysoka forma nie miała przełożenia na odpowiednie zarobki.

Ringwelski:

– Mówiąc delikatnie, nie dostawaliśmy koksów. Czasem musieli nam pomagać rodzice czy przyjaciele, ale wiadomo jak to bywa – im większa bieda, tym lepszy klimat. Atmosfera była rewelacyjna, a Piotrek rozbawił kiedyś wszystkich, gdy dostał wreszcie kilka zaległych pensji. Siedzi w szatni, liczy tę kasę i nagle rozradowany wykrzykuje: zostało tylko 1500 zł i spłacę wszystkie długi! (śmiech).

Piotr od samego początku traktował poważnie naukę, dlatego po skończeniu prestiżowego liceum poszedł na dobre studia.

Chrapkowski:

– Zrobiłem licencjat z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Gdańskim. Musiałem mocno przykładać się do niektórych zajęć – szczególnie związanych z matematyką – jak ekonometria, ale dałem radę. Od strony prywatnej był to dla mnie wspaniały czas. Byłem już wtedy w związku z moją obecną żoną Dagmarą, aktualnie dodatkowo matką trójki naszych dzieci.

Ringwelski:

– Chrapek z tamtych lat to dla mnie pozytywnie nastawiony do świata lekkoduch, który kochał ludzi – oddałby koledze z zespołu ostatnią zupę. Oczywiście gdyby akurat nie spał. Bo musicie wiedzieć o nim jedno –  lubi się zdrzemnąć. Wykorzystywał do tego każdą okazję, chociażby autokar powrotny do domu z ligowego meczu.

WISŁA PŁOCK (2010-13)

Piotr Chrapkowski:

– Kielce chciały mnie już wtedy, gdy byłem gimnazjalistą – miałem 15 czy 16 lat. Proponowali mi jednak bardzo długi kontrakt, dlatego uznałem, że lepiej będzie rozwijać się w inny sposób – postawiłem na Gdańsk, a potem na Wisłę. Płock do dziś wspominam z dużym sentymentem. Zaprzyjaźniłem się tam z kilkoma zawodnikami, z którymi nadal mam świetne relacje – z Adamem Wiśniewskim, Arkiem Miszką, Pawłem Paczkowskim, Michałem Zołoteńką czy Kamilem Syprzakiem, obecnie moim współlokatorem z kadry (rozmawialiśmy zanim Chrapkowski miał pozytywny test na koronawirusa – przyp. red.), który właśnie słucha tego, co do ciebie mówię (śmiech).

Adam Wiśniewski:

– Potwierdzam, do dziś jesteśmy dobrymi kolegami, mimo że później zamienił Wisłę na Vive (śmiech). Piotrek szybko zaadaptował się w klubie, od razu znalazł wspólny język ze starszymi zawodnikami. Imponował nam… apetytem. Wraz ze Zbyszkiem Kwiatkowskim potrafili zjeść na obiad po 6-7 talerzy. W przypadku „Kwiatka” nie było to szokujące, ponieważ to kawał chłopa, ale Piotrek był wtedy raczej szczypiorem. W życiu byśmy nie przypuszczali, że ma taki spust.

Arkadiusz Miszka:

– Mnie „zdobył” swoją chęcią niesienia pomocy. Wraz z Dagmarą zaproponowali mi i żonie, że zostaną z naszymi dziećmi, żebyśmy mogli pójść do kina czy restauracji. Fajny gest, pokazujący jak dojrzałym był już wtedy chłopakiem, mimo młodego wieku.

Chrapkowski:

– Do Wisły nie wchodziłem zestresowany, chociaż słyszałem opinie, że od razu pójdę na wypożyczenie. W meczach kontrolnych wypadałem jednak na tyle dobrze, że postanowiono mnie zatrzymać. Jak pokazały kolejne miesiące, wszystkim się to opłaciło.

Sezon 2010/11 był dla Piotrka pierwszym w Wiśle. I zarazem ostatnim, w którym klub zdobył mistrzostwo Polski.

Jeśli fani Nafciarzy mieliby wybrać najbardziej pamiętny mecz dla drużyny w drugiej dekadzie XXI wieku, najpewniej wskazaliby właśnie na to spotkanie. Drugi finał mistrzostw Polski. Kielce.

Vive marnuje w tym starciu pięć rzutów karnych. Michał Jurecki i Mariusz Jurasik, już wtedy legendy polskiego szczypiorniaka, nie zdobywają chociażby jednej bramki z gry. Za to „Chrapek” rzuca jak natchniony. Łącznie trafia do bramki rywali… trzynaście razy. Sześć z tych goli wpada do kieleckiej siatki w dogrywce. Nikt z Wisły poza Piotrkiem nie rzuca w niej bramki! Nie dziwi, że po wszystkim Chrapkowski mówi dziennikarzom o najlepszym rozegranym meczu w życiu. Jego zespół wygrywa 32:30 i wyrównuje stan finału na 1:1.

Dziś Piotrek wspomina to spotkanie tak:

– Byłem w takiej euforii, że jakbym rzucał na bramkę kielczan z szatni, to pewnie i tak bym trafił (śmiech).

Euforia po tym sukcesie udzieliła się całej drużynie, która w Płocku dwukrotnie ograła Vive (32:25 i 26:23) i w efekcie mogła świętować wygranie ligi.

Chrapkowski:

– Człowiek czuje największą radość jak coś robi pierwszy raz, dlatego moje premierowe mistrzostwo Polski zawsze będę wspominał z olbrzymim sentymentem. Zdobycie złotego medalu to było dla młodego chłopaka wielkie przeżycie. Wiem, że kiedyś ten tytuł do Płocka wróci. Vive musi w końcu przegrać walkę z Wisłą, nie wiem, kiedy to się stanie, ale uważam, że takie wydarzenie urozmaici nam ligę.

Kolejne dwa lata pobytu w naftowym mieście nie były już tak udane. Nie dość, że płocczanie musieli uznać wyższość Vive, to jeszcze Piotrek doznał kontuzji, która zaważyła na jego przyszłości.

Chrapkowski:

– Po finałowym meczu Wisły w Kielcach w sezonie 2010/11 na treningu podwichnąłem bark. Przez kilka kolejnych miesięcy nikt nie potrafił mi pomóc. W końcu trafiłem do kliniki Rehasport w Poznaniu, tam odpowiednio zdiagnozowano mój problem. Wzmocniłem bark, pojechałem na akademickie MŚ w Brazylii w 2012 roku, wszystko było w porządku. Potem, przez cały okres przygotowawczy do sezonu 2012/13, grało mi się bardzo dobrze i nie miałem żadnych dolegliwości bólowych. Miałem odpowiednią siłę i precyzję rzutu. Niestety, w ostatnim meczu sparingowym ponownie podwichnąłem bark. Lekarze powiedzieli, że potrzebna jest operacja. Po niej bark nie był już taki jak wcześniej. Szybciej się męczył, spinał, ciężko było o luz potrzebny do rzutu. Gdy działał, to w pojedynczych meczach było OK. Ale niełatwo było o dłuższą stabilizację formy w ofensywie.

VIVE KIELCE (2013-2017)

Mimo problemów zdrowotnych Piotrka, Vive chciało go mieć u siebie. W czerwcu 2013 roku ogłoszono, że Bertus Servaas podpisał z nim trzyletni kontrakt.

Chrapkowski: 

– Wiedziałem, że informacja o transferze do Kielc nie będzie przyjęta specjalnie miło przez płockich kibiców. Rozumiałem też, że fani Vive będą potrzebowali chwili, by mnie zaakceptować – przecież jeszcze do niedawna byłem ich sportowym wrogiem. Zmieniłem klub, żeby zrobić krok naprzód. To była słuszna decyzja. Pół roku przepracowałem z Bogdanem Wentą, a potem nastała era Tałanta Dujszebajewa. To on nauczył mnie gry w obronie. Zrozumiałem, że dobrym ustawieniem i zasięgiem ramion mogę sporo zdziałać w tyłach i tak rzeczywiście się stało.

Paweł Kotwica, dziennikarz Echa Dnia:

– Piotrek faktycznie potrzebował trochę czasu, żeby przekonać do siebie radykalnych kibiców Vive, uważających, że przyszedł z obozu wroga. Ale poradził sobie z tym znakomicie. Bo to gość, którego nie da się nie lubić. Typ chłopaka z sąsiedztwa, uśmiechniętego, pomocnego, który wniesie staruszce zakupy po schodach, a wcześniej nisko się ukłoni. To także idealny rozmówca dla dziennikarza. Umie inteligentnie odpowiedzieć na pytanie, unika sztampy, nie gryzie się w język. No ale najważniejsze jest to, że dawał radę na parkiecie. Przypomnę, że to Chrapek do spółki z Michałem Jureckim zablokował w końcówce finału Ligi Mistrzów z Veszprem rzut Arona Palmarssona.

Po nim Vive przeprowadziło akcję zakończoną bramką Krzysztofa Lijewskiego. Ten gol dał dogrywkę i karne, które przyniosły klubowi największy sukces w historii.

Chrapkowski:

– Wygranie Ligi Mistrzów było jednym z najradośniejszych wydarzeń w mojej karierze. I najbardziej zaskakującym. Kilkanaście minut przed końcem meczu przegrywaliśmy przecież 9 bramkami. Wydaje się, że wtedy nawet najbardziej zagorzali kibice nie wierzyli w nasz sukces. A jednak – udało się! Zwarliśmy szeregi w obronie, zaczęliśmy grać lepiej w ataku, to wszystko przyniosło efekt.

Kotwica:

– To była znakomita ekipa nie tylko na parkiecie. Chłopaki zbierali się często w knajpie Tabu, prowadzonej przez dwóch braci, absolutnych fanatyków piłki ręcznej. Tam „robiła się” atmosferka, pamiętam chociażby pępkowe dziecka Piotrka. Dużo śmiechu, znakomita zabawa, ci ludzie po prostu lubili spędzać ze sobą czas.

MAGDEBURG (2017 do dziś)

Chrapkowski:

– Skąd pomysł na transfer do Magdeburga? Chciałem zmienić otoczenie, spróbować swoich sił za granicą. Po rozmowach z Bertem Servaasem podjęliśmy decyzję, że mimo obowiązującego kontraktu rozstajemy się w zgodzie, bezproblemowo.

Piotr trafił do klubu z najlepszej ligi świata 1 lipca 2017 roku. Od początku było wiadomo, że w nowym zespole ma grać głównie w obronie. Wspomniana wyżej kontuzja barku + Michał Jurecki i Karol Bielecki na lewej połówce w Vive – to wszystko sprawiło, że w poprzednich latach „Chrapek” występował zazwyczaj tylko w tyłach.

Młody, 33-letni wówczas trener Bennet Wiegert potrzebował do ich zabezpieczenia prawdziwego kozaka. Wybrał Piotrka i swojej decyzji na pewno nie żałuje – Niemiec prowadzi klub do dziś, a w sezonach, w których grał w nim Chrapek, Magdeburg kończył Bundesligę kolejno na 4., 3., 3. i – dla odmiany – 3. miejscu. Zdobył jeszcze w tym czasie klubowe mistrzostwo świata i wygrał pierwszą edycję Ligi Europejskiej. Mało? To dodajmy, że na półmetku tego sezonu Magdeburg jest liderem ekstraklasy z kapitalnym bilansem – 16 wygranych i tylko jedna porażka!

Chrapkowski:

– W tym sezonie jesteśmy liderem Bundesligi, w poprzednich byliśmy w czołówce, wygrywaliśmy sporo spotkań z topowymi zespołami, takimi jak THW Kiel czy Flensburg-Handewitt. Problem polegał jednak na tym, że zdarzały nam się wpadki ze słabszymi drużynami. To bolało i zabierało nam możliwość walki o mistrzostwo. Bundesliga jest bardzo mocna, żeby ją wygrać nie można zdjąć nawet na chwilę nogi z pedału gazu, bo wtedy okazuje się, że maluch ma w sobie na tyle dużą moc, że Cię wyprzedzi. Dodam że od samego początku wierzyłem w ten projekt. Z Kielc znałem się z Željko Musą, który zachęcał, by przyjść do klubu. I miał rację – panuje w nim fajna, rodzinna atmosfera. Kontrakt z Magdeburgiem mam do czerwca 2023 roku, nie wykluczam jednak, że go przedłużę, oczywiście jeśli dopiszą zdrowie i forma, a druga strona będzie tym zainteresowana.

To bardzo możliwe – od 2017 do 2021 roku komentowałem na antenie Sportklubu dziesiątki meczów z udziałem Chrapkowskiego i na ich podstawie spokojnie mogę stwierdzić, że wyrobił sobie markę jednego z czołowych defensorów w Niemczech.

W Magdeburgu w ogóle mają bardzo dobre wspomnienia z Polakami. To tutaj bundesligowych szlifów nabierali młodzi Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk, to z tym klubem po puchar EHF sięgnął na ławce trenerskiej Bogdan Wenta, wreszcie to Bartosz Jurecki był przez lata jego opoką. „Zawodnik z absolutnego topu, drugiego tak świetnego nie mamy w drużynie” – opowiadał mi przed laty Stefan Kretzschmar, legendarny niemiecki szczypiornista. Wiele wskazuje na to, że Chrapka w mieście będzie się wspominać z równym entuzjazmem, szczególnie jeśli drużynie uda się sięgnąć po upragnione – bo wyczekiwane od 2001 roku – mistrzostwo.

REPREZENTACJA I ŻYCIE PO ŻYCIU

– Myślałem, że sport czasami może być czysty, ale jak pokazały dzisiejsze zawody, to jest niemożliwe. (…) To był mecz nie do wygrania, sędziowie kontrolowali wynik, od początku wiedzieli kto wygra. Wszyscy, którzy nie są katarczykami, widzieli co się dzieje na boisku.

W styczniu 2015 roku chłopak z sąsiedztwa naprawdę się wkurzył. Chrapkowski nie wytrzymał w rozmowie z Maciejem Iwańskim z TVP Sport, ale można go zrozumieć – Nenad Nikolić i Duszan Stojković po prostu gwizdali w półfinale MŚ wyjątkowo tendencyjnie. Mimo porażki 29:31 z Katarem, Biało-Czerwoni podnieśli się z kolan i w meczu o brąz, oczywiście niezwykle dramatycznym, pokonali Hiszpanię 29:28. Dla Piotrka był to pierwszy krążek mundialu w karierze – w czasie gdy stawaliśmy na pudłach w Niemczech (2007) i Chorwacji (2009) był jeszcze za dużym żółtodziobem, żeby otrzymać powołania od Wenty.

Dziś jest liderem kadry, który – gdyby nie pozytywny wynik testu na koronawirusa – zapewne pomagałby jej w defensywie w spotkaniach Euro 2022 z Austrią, Białorusią i Niemcami tak, jak pomaga kolegom z kadry podczas zgrupowań.

Chrapkowski:

– Jestem otwartym człowiekiem. Nigdy nie tworzyłem dystansu między mną a młodszymi zawodnikami. Nie jestem ich spowiednikiem, ale jeśli mają jakiś temat do poruszenia, to chętnie wypiję kawę i porozmawiam. Na kadrze w ogóle fajnie spędzamy czas. Grywamy w planszówki, w karty, atmosfera jest naprawdę dobra.

Gdy spytałem go o ocenę naszych szans na ME – a było to jeszcze przed falą pozytywnych wyników koronawirusowych testów – mówił o nich tak:

– W naszej kadrze dominuje młodość. A ona ma to do siebie, że jak wychodzi, to wszystko, a jak nie idzie, to walą się mury. Zadaniem takich ludzi jak ja, Kamil Syprzak, Michał Daszek czy Przemek Krajewski jest pomaganie młodym, by jak najczęściej szło im dobrze. Musimy zadbać o to, żeby nikt „nie zgubił się” na parkiecie, nie podpalił w złym momencie w ataku.

Głównym celem reprezentacji jest to, żeby dobrze wypaść na przyszłorocznym polsko-szwedzkim mundialu. Wydaje się, że Chrapkowski, o ile zdrowie pozwoli, może się czuć pewniakiem na ten turniej. Wydaje się też, że nigdy nie poprowadzi kadry jako selekcjoner:

– Nie widzę siebie w roli trenera. Rozmawiamy 12 stycznia, na ten dzień sytuacja wygląda tak, że chciałby grać jak najdłużej, a nie szkolić innych. Użeranie się z takimi ludźmi, jak Chrapkowski – to nie dla mnie! (śmiech)

Co zatem będzie mu zajmować czas za kilka lat?

– Z rodziną chodzimy sporo na spacery, ale na pewno po zakończeniu kariery będę chciał jeździć więcej na nartach. Na razie robię to sporadycznie, ale myślę sobie, że takie rodzinne wypady będą czymś fajnym. Córki już nauczyły się nieźle jeździć – potrafią skręcać i utrzymać równowagę – za kilka lat dołączy syn, więc fajnie to będzie wyglądać. Uwielbiam też podróże. Podczas wakacji nie wysiedzę w hotelu dłużej niż dzień, wolę wypożyczyć samochód i zwiedzać. Najpiękniejszym miejscem, jakie widziałem, był chyba Laos, który odwiedziłem z żoną. Niesamowite było też zdobycie Kilimandżaro, odczuwałem wtedy prawdziwą euforię.

KAMIL GAPIŃSKI

Fot. Newspix.pl

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Inne sporty
22.01.2022

Świątek w czwartej rundzie Australian Open. W kolejnym meczu będzie faworytką?

Darja Kasatkina, pogromczyni Magdy Linette, nie zamierzała łatwo dać za wygraną. Świetnie czuła się dziś w długich wymianach, nie oddawała zazwyczaj punktów za darmo. Kiedy jednak przychodziło, co do czego musiała uznawać wyższość Igi Świątek. Polka górowała nad rywalką w decydujących momentach i wywalczyła awans do 4. rundy w Australian Open (6:2, 6:3). Tym samym […]
22.01.2022
Inne sporty
21.01.2022

I znowu oberwaliśmy mocno po głowach, tym razem od Szwedów…

Jeśli liczyliście na to, że po koszmarnym występie z Norwegią Polacy zmobilizują się na Szwecję i co za tym idzie pokażą w tym spotkaniu odpowiednie umiejętności i charakter, mamy dla Was złą wiadomość: Biało-Czerwoni zagrali chyba jeszcze gorzej niż wczoraj. Po meczu bez historii przegraliśmy na Euro 2022 z Trzema Koronami 18:28… Pierwszą połowę tego […]
21.01.2022
Inne sporty
21.01.2022

Siatkarze grają za często? Ja bym zamienił wszystkie treningi na mecze!

Jastrzębski Węgiel walczy w tym sezonie na trzech frontach, ale Tomasz Fornal nie narzeka na zmęczenie. Wręcz przeciwnie – zapewnia, że mógłby grać z taką częstotliwością jak w NBA. Zresztą rywalizacji nigdy mu mało. Przepada też za tą wirtualną, czasem odpala transmisję na Twitchu. Polski siatkarz, mimo młodego wieku, zrobił już w swojej karierze sporo, […]
21.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Polska rozbita przez Norwegię. Nasi byli dziś bezradni

W meczu drugiej rundy Euro 2022 z Norwegią Polska straciła aż 42 gole. Nikt w historii mistrzostw Europy nie dał sobie wbić więcej bramek w pojedynczym spotkaniu! Już to pokazuje, że zagraliśmy dziś bardzo słabo. Jednak wszystkim histerykom, którzy chcieliby teraz wywieźć na taczkach trenera Patryka Rombla i skreślać raz na zawsze naszą kadrę, mówimy: […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Pozbawiona wszystkich ważnych obrońców Polska przegrywa 23:30 z Niemcami…

To nie tak miało być! Liczyliśmy, że dziś do wygranej z Niemcami na Euro 2022 poprowadzi nas znakomita polska defensywa, którą w meczu z Białorusią (tylko 20 straconych bramek) dowodzili Maciej Gębala i Bartek Bis. Niestety, ten pierwszy tuż przed spotkaniem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie został dopuszczony do gry, mimo tego […]
18.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Czas na mecz z Niemcami! Czy Polacy pokonają odwiecznego rywala?

Starcia polskich piłkarzy ręcznych z Niemcami to z reguły są widowiska, które maksymalnie podnoszą nam ciśnienie, że wspomnimy tu o finale mistrzostw świata w 2007 roku, czy też meczu o brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety, w przeszłości bywało tak, że wiele z tych spotkań kończyliśmy porażką – honorową, ale jednak. Dziś ta […]
18.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
Piłka ręczna
14.01.2022

Świetny początek Euro 2022 – Polska ogrywa Austrię!

Tę drużynę naprawdę niełatwo jest złamać. Dała sobie radę z koronawirusem u kilku ważnych zawodników. Z kiepskimi warunkami do treningu w Bratysławie. Wreszcie: z czerwoną kartką dla Szymona Sićki. Polacy pokonali wszystkie te przeszkody, w efekcie kapitalnie zainaugurowali Euro 2022 – od wygranej 36:31 z Austrią! Przed pierwszym starciem ME mogliśmy być pesymistami. Choroba wyeliminowała […]
14.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Polska rozbita przez Norwegię. Nasi byli dziś bezradni

W meczu drugiej rundy Euro 2022 z Norwegią Polska straciła aż 42 gole. Nikt w historii mistrzostw Europy nie dał sobie wbić więcej bramek w pojedynczym spotkaniu! Już to pokazuje, że zagraliśmy dziś bardzo słabo. Jednak wszystkim histerykom, którzy chcieliby teraz wywieźć na taczkach trenera Patryka Rombla i skreślać raz na zawsze naszą kadrę, mówimy: […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Pozbawiona wszystkich ważnych obrońców Polska przegrywa 23:30 z Niemcami…

To nie tak miało być! Liczyliśmy, że dziś do wygranej z Niemcami na Euro 2022 poprowadzi nas znakomita polska defensywa, którą w meczu z Białorusią (tylko 20 straconych bramek) dowodzili Maciej Gębala i Bartek Bis. Niestety, ten pierwszy tuż przed spotkaniem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie został dopuszczony do gry, mimo tego […]
18.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Czas na mecz z Niemcami! Czy Polacy pokonają odwiecznego rywala?

Starcia polskich piłkarzy ręcznych z Niemcami to z reguły są widowiska, które maksymalnie podnoszą nam ciśnienie, że wspomnimy tu o finale mistrzostw świata w 2007 roku, czy też meczu o brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety, w przeszłości bywało tak, że wiele z tych spotkań kończyliśmy porażką – honorową, ale jednak. Dziś ta […]
18.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
Piłka ręczna
14.01.2022

Świetny początek Euro 2022 – Polska ogrywa Austrię!

Tę drużynę naprawdę niełatwo jest złamać. Dała sobie radę z koronawirusem u kilku ważnych zawodników. Z kiepskimi warunkami do treningu w Bratysławie. Wreszcie: z czerwoną kartką dla Szymona Sićki. Polacy pokonali wszystkie te przeszkody, w efekcie kapitalnie zainaugurowali Euro 2022 – od wygranej 36:31 z Austrią! Przed pierwszym starciem ME mogliśmy być pesymistami. Choroba wyeliminowała […]
14.01.2022
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Essa
Essa
9 dni temu

Gapek, możesz zapomnieć o jakimkolwiek mistrzostwie dla płocczaków. Nie dla psa kiełbasa.

Suche Info
23.01.2022

Sandecja Nowy Sącz zainteresowana piłkarzem Cracovii

Do Turcji kolejny raz docierają wieści od pierwszoligowców. Jak udało nam się ustalić, grająca na zapleczu Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz chce wzmocnić skrzydła. „Sączersi” interesują się zawodnikiem Cracovii, Danielem Pikiem. 21-letni Daniel Pik jest zawodnikiem Cracovii od 2018 roku. Jego ostatnie miesiące w Krakowie to jednak gra w rezerwach klubu i brak szans w Ekstraklasie. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022