Emreli chce rozwiązać kontrakt z Legią

Jakub Białek

04 stycznia 2022, 11:12 • 2 min czytania

Reklama
Emreli chce rozwiązać kontrakt z Legią

Legia Warszawa wybiera się w czwartek do Dubaju. Wszystko wskazuje na to, że na pokładzie samolotu zabraknie Mahira Emrelego, który poinformował stołeczny klub o tym, że nie zamierza stawiać się na zgrupowaniu.

Reklama

Azer przechodzi więc tym samym do decydującego etapu gry, która toczy się od kilku tygodni i która ma na celu sprawne odejście z Legii. Zawodnik przekonuje klub, że jest zniszczony psychicznie przez napaść po meczu z Wisłą Płock (0:1) i nie wyobraża sobie dalszego funkcjonowania w nim.

W ostatnich tygodniach obie strony negocjowały bez podejmowania radykalnych kroków. Piłkarz i jego rodzina wynajęli prawnika ze Stanów, który prowadzi z Legią pertraktacje. Emreli traktuje walkę o jednostronne rozwiązanie kontraktu jako ostateczność, ale ostateczność możliwą – jeśli polubowne rozwiązania nie przyniosą rezultatu.

JESIEŃ JAK Z HORRORU. 10 NAJGORSZYCH MOMENTÓW LEGII

Ustaliliśmy, że obóz Emrelego wysłał do Legii pismo, w którym informuje o rozpoczęciu procedury rozwiązania kontraktu z winy klubu. Głównym powodem ma być oczywiście wspomniana napaść kibiców, w której Azer był najbardziej poszkodowanym zawodnikiem klubu.

Reklama

Jak zakończy się cała sprawa? Scenariusze na ten moment są dwa.

  • Pierwszy – piłkarz wygra spór prawny, a potem zwiąże się z innym klubem (ciężko oszacować szanse, sam spór byłby bardzo trudny).
  • Drugi – Emrelemu nie uda się wygrać sądowej batalii i stanie się dla Legii bezużyteczny (a więc straci dużo czasu, w którym mógłby na przykład grać w piłkę).

Jedno jest niemalże pewne – w Legii już raczej nie pokopie, skoro idzie z nią na noże. Oczywiście może wydarzyć się rozwiązanie, które zadowoli obie strony (na przykład oferta z innego klubu), ale na ten moment nie pojawiają się żadne konkrety.

CZYTAJ TAKŻE:

Reklama

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda Ekstraklasę jak serial. Zajmuje się polskim piłkarstwem. Wychodzi z założenia, że luźna forma nie musi gryźć się z fachowością. Robi przekrojowe i ponadczasowe wywiady. Lubi jechać w teren, by napisać reportaż. Występuje w Lidze Minus. Jego największym życiowym osiągnięciem jest bycie kumplem Wojtka Kowalczyka. Wciąż uczy się literować wyrazy w Quizach i nie przeszkadza mu, że prowadzący nie zna zasad. Wyraża opinie, czasem durne.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
3
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
1
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
12
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie