Szymon Marciniak nadal w ogniu krytyki

23 grudnia 2021, 19:07 • 1 min czytania 34 komentarzy

Sędziowanie Szymona Marciniaka podczas ostatniego Arab Cup pozostawiało wiele do życzenia. Polski arbiter znalazł się w ogniu krytyki dzięki decyzjom, które podjął w trakcie spotkania Kataru z Algierią. Portal prsport.net wysnuł wnioski, że wskutek błędnych decyzji (nadmierne przedłużanie spotkania oraz niepowtórzenie rzutu karnego w momencie, kiedy Algierczycy wbiegli w pole karne przed strzałem) może zostać oskarżony o nieuczciwe sędziowanie, co skutkowałoby tym, że nie pojechałby na mistrzostwa świata.

Marciniak zdecydował się doliczyć do regulaminowego czasu gry aż dziewięć minut. W siódmej minucie doliczonego czasu padł gol na 1:1. Został uznany dopiero po konsultacji z wozem VAR. Grę wznowiono po trzech minutach. Pięć minut później Polak podyktował rzut karny, który dwie minuty później został wykorzystany przez Algierczyków. Tym samym Katarczycy odpadli. Spotkanie zakończyło się dopiero w 109. minucie.