Spartak Moskwa ponownie lepszy od Napoli

24 listopada 2021, 18:41 • 1 min czytania 19 komentarzy

Grupa C Ligi Europy, w której rywalizuje Legia Warszawa, co kolejkę zaskakuje swoimi wynikami. Tym razem Spartak Moskwa dość niespodziewanie pokonał Napoli 2:1 i objął prowadzenie w grupie. Legia zagra jutro na wyjeździe z Leicester City.

Rosyjski zespół objął prowadzenie już w 3. minucie, gdy rzut karny wykorzystał napastnik Aleksandr Sobolew. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0. Napoli zdołało odpowiedzieć jedynie bramką Elifa Elmasa w 64. minucie. W barwach włoskiej drużyny całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński.

Po dzisiejszym spotkaniu sytuacja w grupie C znacznie się skomplikowała. Prowadzi Spartak, który aż 6 ze swoich 7 punktów ugrał na Napoli. Legia w zależności od osiągniętego jutro wyniku, może kończyć 5. kolejkę zarówno na pierwszym, jak i na ostatnim miejscu w grupie. W ostatniej serii spotkań warszawski zespół zagra na Łazienkowskiej ze Spartakiem, a Napoli podejmie u siebie Leicester. Każda z drużyn wciąż liczy się w walce o awans.