Ajax dominuje, Inter przybliża się do fazy pucharowej

24 listopada 2021, 20:55 • 1 min czytania 5 komentarzy

Ajax Amsterdam pokonał Besiktas 2:1 i ma na swoim koncie komplet pięciu zwycięstw w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W drugim wcześniej rozgrywanym spotkaniu Inter Mediolan pokonał Szachtar 2:0.

Holendrzy byli pewni awansu do kolejnej rundy jeszcze przed tą kolejką, więc trener Erik ten Hag zdecydował się wysłać na boisko nieco eksperymentalną jedenastkę. Nie przyniosło to dobrych skutków, bo do przerwy to Besiktas prowadził 1:0. Tuż po przerwie na murawie zameldował się Sebastian Haller. Iworyjczyk trafił dwa razy do siatki i zapewnił swojej drużynie kolejne trzy punkty. Zrównał się również z Robertem Lewandowskim na prowadzeniu klasyfikacji najlepszych strzelców tej edycji Champions League. Obaj mają na swoim koncie po dziewięć bramek.

Inter z kolei przełamał passę trzech bezbramkowych remisów z rzędu w pojedynkach z Szachtarem. Oba zespoły mierzyły się również w poprzedniej edycji rozgrywek i od tamtego momentu w żadnym ze spotkań nie padła ani jedna bramka. Do przerwy obaj bramkarze wciąż zachowywali czyste konto, ale w 61. i 67. minucie swoje bramki zdobył Edin Dzeko, czym znacznie przybliżył zespół z Mediolanu do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce Inter zmierzy się z Realem Madryt na Santiago Bernabeu. Szachtar jest już pewny ostatniego miejsca w grupie.