post

Opublikowane 17.11.2021 18:24 przez

redakcja

W konsekwencji porażki z Węgrami, znaleźliśmy się wśród drużyn nierozstawionych. Wczorajsze wyniki w innych grupach nam nie pomogły, więc będziemy musieli trzymać kciuki za naszych reprezentantów, gapiąc się w telewizor lub decydując się na wyjazd za granicę. Nici z grania na Stadionie Narodowym, przynajmniej w pierwszej rundzie. Zamiast zastanawiać się, czy zagramy z Ukrainą, czy Macedonią Północną, możemy wpaść na najlepsze europejskie reprezentacje, a na pojedynek z nami czekają największe gwiazdy europejskiej piłki. Postanowiliśmy sprawdzić, jak radzimy sobie z każdym z ewentualnych przeciwników w barażach i w jak to się stało, że akurat te zespoły skończyły eliminacje na drugich miejscach w swoich grupach. 

PORTUGALIA

Z Portugalią reprezentacja Polski rozegrała sporo pamiętnych meczów. To jeden z tych rywali, przy których polski kibic nie zastanawia się zbyt długo, by odpowiedzieć sobie na pytanie – „kiedy my z nimi ostatni raz graliśmy”? Najświeższym takim wspomnieniem są oczywiście boje w Lidze Narodów trzy sezony temu, nie ma co się jednak nad nimi dłużej rozwodzić, bo wtedy w żadnym ze spotkań nie zagrał Cristiano Ronaldo. Ba, w jednym nie zagrał też Robert Lewandowski. Jeżeli trafimy na Portugalczyków w pierwszej rundzie barażu, taka sytuacja na pewno nie będzie mieć miejsca, a media z całego świata będą zapowiadać to starcie jako pojedynek właśnie Ronaldo z Lewandowskim.

Jeżeli cofniemy się dalej, to naturalnie przypomina nam się prawdopodobnie najważniejszy mecz reprezentacji Polski w XXI wieku, ćwierćfinał wielkiej piłkarskiej imprezy, Euro 2016. Wówczas obie reprezentacje grały na maksymalnych obrotach, a my potrafiliśmy dotrzymać kroku znacznie lepszym technicznie rywalom. Wszystko skończyło się po karnych, które być może wreszcie będą mogły zostać powtórzone! Jeżeli zagralibyśmy z Portugalczykami, tak jak tamtego lata, to wstydu na pewno by nie było. Co ciekawe, akurat z tym konkretnym przeciwnikiem potrafiliśmy się atrakcyjnie prezentować. Pamiętamy przecież zwycięstwo w Chorzowie po golach Euzebiusza Smolarka, czy wywalczony remis na wyjeździe po strzale Jacka Krzynówka.

Mimo wszystko historia pojedynków z Portugalią wcale się do nas nie uśmiecha:

 • 3 zwycięstwa Polski,
 • 5 remisów,
 • 5 zwycięstw Portugalii,
 • bilans bramek 13:18.

Zesłanie do baraży to dla nich powód do wstydu, zwłaszcza, że decydujący cios od Serbów nadszedł w Portugalii, na swoim terenie. Kilka dni wcześniej z kolei bezbramkowy remis ugrali z Portugalią Irlandczycy. To pokazuje więc, że z tym mocniejszym na papierze rywalem śmiało można powalczyć.

SZKOCJA

Zdecydowanie łatwiejszym przeciwnikiem dla Polski powinna być w barażu Szkocja. W ostatnich latach graliśmy z nimi trzykrotnie. Pierwszy przypadek wielokrotnie przewinął się w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą porażki z Węgrami na Stadionie Narodowym, która była pierwszą porażką reprezentacji Polski na tym obiekcie właśnie od starcia ze Szkocją w marcu 2014 roku. Na boisku w tamtym dniu mogliśmy zobaczyć w akcji kilku niespodziewanych bohaterów.

Adam Nawałka wyciągnął wtedy legendarne wnioski i pół roku później, gdy graliśmy z tym samym rywalem już w eliminacjach do Euro, zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej. Co prawda straciliśmy dwie bramki, ale udało się zremisować, a zwycięstwo zabrał nam słupek po strzale Kamila Grosickiego w ostatnich minutach spotkania. Nasza reprezentacja była wtedy na fali, wszystko miało miejsce trzy dni po legendarnym zwycięstwie nad Niemcami. Remisem zakończył się także rewanż na Hampden Park. Wówczas heroicznym wślizgiem na linii bramkowej w 94. minucie uratował go dla nas Robert Lewandowski.

Na tym kończy się lista bojów ze Szkocją w ostatnich latach. Większość pozostałych to mecze z lat 60. i 80. Ostatecznie bilans wskazuje na naszą korzyść, ale pokazuje też, że obie nacje zawsze grały na zbliżonym poziomie:

 • 3 zwycięstwa Polski,
 • 5 remisów,
 • 2 zwycięstwa Szkocji,
 • bilans bramek 14:13.

Jak wygląda obecna forma Szkotów? Z naszego punktu widzenia – niezbyt optymistycznie. Wyspiarze są po serii sześciu wygranych w eliminacjach, w tym tej ostatniej, nad reprezentacją Danii, która wcześniej nie straciła żadnego oczka. Mimo słabego występu na Euro, w meczach eliminacyjnych ponieśli tylko jedną porażkę. Czy chcielibyśmy wjeżdżać pod ten rozpędzony pociąg? Na pewno łatwiej liczyć na pokonanie Szkotów, niż Portugalczyków, czy Włochów, ale łatwo na pewno nie będzie.

WŁOCHY

Cóż, świeżo upieczeni mistrzowie Europy. Czy trzeba coś więcej dodawać? Z drugiej strony, jakoś się znaleźli w tych barażach, więc na pewno nie są niezwyciężeni. Reprezentacja Polski zawsze miała jednak problem z tym przeciwnikiem. Poza dwoma meczami towarzyskimi w 2003 i 2011 roku, jedyne pojedynki z Italią w XXI wieku przypadają na rozgrywki Ligi Narodów. Pierwsza edycja z sezonu 2018/19 kojarzy nam się zdecydowanie lepiej. W debiucie Jerzego Brzęczka Polacy zaprezentowali się bardzo solidnie i byli blisko niespodziewanego zwycięstwa. Ostatecznie na drodze stanął spowodowany przez Kubę Błaszczykowskiego rzut karny i skończyło się podziałem punktów.

Gdy jednak wróciliśmy na Półwysep Apeniński dwa lata później, podopieczni Roberto Manciniego dali nam lekcje futbolu. To właśnie tamten mecz pokazał nam, jak bardzo stoimy w miejscu pod wodzą Brzęczka, a jak pod wodzą wspomnianego Manciniego rozwinęli się nasi rywale. Biało-czerwonym ciężko było w ogóle przekroczyć środkową linię boiska. Takiego scenariusza wiosną zdecydowanie chcielibyśmy uniknąć.

Wcześniej z Włochami zdarzało nam się wygrywać, nawet na wielkich imprezach, ale nigdy nie uczyniliśmy tego na włoskiej ziemi. A mamy przecież pewność, że w ewentualnym spotkaniu pierwszej rundy barażu, zagramy na wyjeździe. Bilans wszystkich starć prezentuje się tak:

 • 3 zwycięstwa Polski,
 • 8 remisów,
 • 7 zwycięstw Włoch,
 • bilans bramek: 10:23.

Otuchy może nam dodać obecna dyspozycja Włochów. Na Euro zagrali wybitnie. Rozkochali w sobie mnóstwo kibiców jak Europa długa i szeroka, ale po turnieju coś pękło. W pięciu jesiennych meczach eliminacyjnych zanotowali aż cztery remisy. Dwa ze Szwajcarią, więc można je uznać za naturalne, ale pozostałe dwa z Irlandią Północną i Bułgarią. Tutaj możemy już mówić o sporym rozczarowaniu formą mistrzów Europy. Pytanie tylko, czy ten kryzys będzie trwał aż do wiosny. Musimy też pamiętać, co wydarzyło się w eliminacjach do mundialu w 2018 roku. Włosi na niego nie pojechali, bo przegrali baraże ze Szwecją. To daje im cenne doświadczenie w tego typu pojedynkach, które na pewno postarają się wykorzystać. Będą też podwójnie zmotywowani, by nie odpaść w barażach drugi raz z rzędu.

ROSJA

Sądząc po tym, co Rosja zaprezentowała na Euro, można sądzić, że byłby to jeden z najłatwiejszych rywali w walce o drugą rundę barażu. W ostatnich latach brakowało raczej spotkań naszej kadry ze Sborną. Było oczywiście spotkanie towarzyskie w czerwcu tego roku, ale nie można go traktować jako oddające siłę obu zespołów. Wystarczy wspomnieć, że po naszej stronie nie zagrali w nim Wojciech Szczęsny, Kamil Glik, oraz Robert Lewandowski, a to przecież filary drużyny Paulo Sousy. Był to po prostu przegląd wojsk przed wielkim turniejem, podczas którego mogło zabłysnąć kilku nieoczywistych zawodników. Ostatecznie skończyło się na remisie 1:1.

Taki sam wynik miał miejsce podczas najbardziej spektakularnego boju z Rosjanami w ostatnich latach. Niech nie nazywa się kibicem reprezentacji Polski ten, kto nie pamięta trafienia Kuby Błaszczykowskiego w drugim meczu reprezentacji Polski podczas Euro 2012. Było to jedyne starcie o punkty przeciwko Rosji. Pozostałe cztery pojedynki to mecze towarzyskie.

Inaczej ma nie sytuacja w rywalizacji z ZSRR, którą trzeba przypomnieć, jeśli wspominamy o historii pojedynków z Rosjanami. Mimo czołowej reprezentacji na świecie w latach 70. i 80. ten rywal zawsze sprawiał nam problem i nie notowaliśmy przeciwko niemu dobrych wyników. To jednak oczywiście jedynie ciekawostka, która nie ma wiele wspólnego z teraźniejszością. Mimo wszystko wyniki osiągane wtedy przez obie reprezentacje mamy w obowiązku dorzucić do ogólnego bilansu:

 • 3 zwycięstwa Polski,
 • 6 remisów,
 • 7 zwycięstw ZSRR/Rosji,
 • bilans bramek: 15:30.

W reprezentacji Rosji od czasu naszego ostatniego spotkania zaszły spore zmiany, mimo że było ono przecież całkiem niedawno. Z posadą selekcjonera po Euro 2020 pożegnał się Stanisław Czerczesow, a drużynę objął Witalij Karpin. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą po przejęciu szatni jest odsunięcie od niej Artioma Dziuby. Obaj panowie nie mają ze sobą po drodze, co mogło wydawać się problemem. Ostatecznie brak byłego kapitana nie przeszkodził w odniesieniu serii zwycięstw w eliminacjach. Rosjanie w ostatnim meczu o pierwsze miejsce w grupie zmierzyli się z Chorwacją, która okazała się dla nich zbyt silnym przeciwnikiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mogli zamieszać w barażach.

SZWECJA

Z piłkarzami Trzech Koron graliśmy bardzo często i bardzo… dawno. Jedynym wyjątkiem jest oczywiście pamiętny pojedynek w trakcie Euro 2020. Graliśmy wtedy na neutralnym terenie, dla obu zespołów był to piekielnie ważny mecz, a ostatecznie polegliśmy. Robert Lewandowski ciągnął nas za uszy, ale człapanie w obronie innych reprezentantów sprawiło, że wtopiliśmy. Nie wróży to więc nic dobrego przed ewentualnym starciem ze Szwedami w ich ojczyźnie, zwłaszcza, że w obu kadrach niewiele się zmieniło.

Historia rywalizacji obu narodów jest bardzo długa i sięga roku 1922. Tylko przed II wojną światową zdążyliśmy zagrać razem w dziesięciu spotkaniach, co będzie oczywiście wliczone w historię pojedynków, a nijak się ma do obecnych wydarzeń. Te świeższe spotkania to przede wszystkim eliminacje do mistrzostw Europy 2000 i 2004. Niestety, Polacy dostali bęcki we wszystkich czterech meczach, i u siebie, i na wyjeździe. Mało tego, nie strzeliliśmy wtedy Skandynawom ani jednej bramki.

Jedyne zwycięstwo w meczu o punkty odnieśliśmy z tym przeciwnikiem na mistrzostwach świata w 1974. Łączny bilans wszystkich starć prezentuje się tak:

 • 8 zwycięstw Polski,
 • 4 remisy,
 • 15 zwycięstw Szwecji,
 • bilans bramek: 39:59.

Eliminacje w wykonaniu Szwedów ciężko jednoznacznie ocenić. Z jednej strony odnieśli pięć przekonujących zwycięstw, w tym z faworyzowaną Hiszpanią. Z drugiej jednak aż trzy razy się potknęli. W zasadzie należałoby napisać, że spektakularnie się wyrżnęli, bo mówimy o porażkach z Grecją i Gruzją. W dodatku ta druga pojawiła się w trakcie ostatniego zgrupowania, gdy wciąż walczyli o pierwsze miejsce w grupie. Jest tylko jeden problem. Wszystkie pomyłki następowały na wyjazdach. U siebie byli nieomylni, komplet zwycięstw i jedna stracona bramka. A wiemy, że przecież jeżeli już trafimy na nich w pierwszej rundzie barażu, to na pewno zagramy na ich terenie.

WALIA

Walijczycy jawią się jako najbardziej tajemniczy i egzotyczny rywal, bo Polacy mierzyli się z nimi zaledwie ośmiokrotnie w całej historii. Ostatnie takie spotkanie to mecz towarzyski w 2009 roku. Wygraliśmy wówczas na wyjeździe 1:0 po bramce Rogera Guerreiro. Jedynym kadrowiczem po stronie biało-czerwonych, który pamięta tamto spotkanie, jest Robert Lewandowski. Po drugiej stronie biegał z kolei Gareth Bale, więc liderzy obu ekip już wtedy nabijali sobie reprezentacyjne występy. Dla obu przyszłoroczny mundial może być ostatnim w karierze. W razie trafienia na siebie, jeden z nich pożegna się z marzeniami już po pierwszej rundzie barażu.

Historia pojedynków obu drużyn jest bardzo krótko, ale korzystna dla Polaków. Na początku XXI wieku cztery razy mierzyliśmy się z Walią w eliminacjach do mundialu. Osiągnęliśmy wtedy trzy zwycięstwa i jeden remis. Statystyki mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby udało nam się w ćwierćfinale Euro 2016 pokonać Portugalię. Wtedy w półfinale czekałby nas bój właśnie z przemęczonymi Walijczykami… Ostatecznie liczby prezentują się tak:

 • 5 zwycięstw Polski,
 • 2 remisy,
 • 1 zwycięstwo Walii,
 • bilans bramek: 10:5.

Eliminacje w wykonaniu Wyspiarzy wcale nie zrobiły wielkiego wrażenia. Remis z Estonią u siebie, zaledwie jednobramkowe zwycięstwo na wyjeździe, a do tego wyciągnięte w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo na Białorusi 3:2. Walijczycy nawet nie zbliżyli się do Belgów, którzy wygrali grupę E. Spokojnie możemy umieszczać ich w gronie drużyn, które są w naszym zasięgu i których nie musimy się bać.

Czytaj także:

Fot. Newspix

Ekstraklasa
05.12.2021

Koniec tego dobrego, Legia wróciła do przegrywania

Udało się wymęczyć 1:0 z beznadziejną Jagiellonią. Udało się przejść Motor Lublin w Pucharze Polski. No i wystarczy tego szaleństwa. Legia Warszawa wróciła do tego, co w ostatnim czasie zna najlepiej, czyli zbierania batów. Porażka z Cracovią jest już jej jedenastym niepowodzeniem w tym sezonie Ekstraklasy (na 15 meczów). „Wojskowi” nadal znajdują się w strefie […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Koniec tego dobrego, Legia wróciła do przegrywania

Udało się wymęczyć 1:0 z beznadziejną Jagiellonią. Udało się przejść Motor Lublin w Pucharze Polski. No i wystarczy tego szaleństwa. Legia Warszawa wróciła do tego, co w ostatnim czasie zna najlepiej, czyli zbierania batów. Porażka z Cracovią jest już jej jedenastym niepowodzeniem w tym sezonie Ekstraklasy (na 15 meczów). „Wojskowi” nadal znajdują się w strefie […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Wieczór psikusów na północy Francji

Ostatnia akcja meczu. Leo Messi podchodzi do rzutu wolnego na dwudziestym metrze od bramki Lens. Jego kępka murawy, idealna pozycja na dokręcenie piłki lewą nogą i utrafienie okienka. Wszystkie oczy zwrócone na świeżo upieczonego zdobywcę Złotej Piłki. Przed nim: po lewej stronie – mur ustawiony przez piłkarzy PSG, po prawej stronie – mur ustawiony przez […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Prawdziwy klasyk

Pulsują nam skronie, pobolewa nas głowa, pląsają oczy, niespokojnie chodzą nogi. Cóż to był za mecz, cóż to było za szaleństwo. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego. Cudowne trafienie Erlinga Haalanda. Dezerterujący Mats Hummels. Parodystyczny Dayot Upamecano. Zwroty akcji, perypetie, dziwaczne scenariusze. Pogonie, pościgi, wybuchy. Szalona intensywność. Momentami nie nadążaliśmy z notowaniem biegu wydarzeń. Jeśli ktoś wątpił, […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Grosicki zaczyna się w Ekstraklasie bawić

Pogoń Szczecin przez cały poprzedni sezon tylko w dwóch meczach ligowych strzeliła przynajmniej trzy gole. Jasne, punkty ekipie Kosty Runjaicia i tak się długo wtedy zgadzały, ale chyba nie ma co się kłócić z tym, że ten minimalizm w poczynaniach ofensywnych bywał kulą u nogi zarówno w walce o mistrzostwo Polski, jak i później, gdy […]
04.12.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bezimienny
Bezimienny
18 dni temu

Dla nas w Europie prawie wszyscy to trudni rywale.

Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Macedonia, Słowenia – była Jugosławia, wiadomo Bałkany ciężkie wyjazdy, typowi Jugole, mocne charaktery, zahartowani wojną

Anglia, Irlandie, Szkocja, Walia – uuu wyspiarze, twardy fizyczny futbol, faule, ciężko, ciężko…

Hiszpania, Włochy, Portugalia, Grecja – południowcy nam nie leżą, polot, finezja, inny temperament xD

Szwecja, Dania, Norwegia, Islandia – Duński Dynamit, Potop Szwedzki, Skandynawowie 🙁

Niemcy, Francja – potęgi, Mistrzowie Świata, 99% meczy wpierdol, uchowaj Boże

Rosja, Ukraina, Białoruś – byłe kraje demokracji ludowej, nigdy się z nimi dobrze nie grało, cechuje je duża nieobliczalność xD

Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Węgry – powracające flashbacki z wpierdoli w przeszłości bliższej lub dalszej

Kazachstan, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja – daleko w chuj, ciężko dolecieć, chłopacy zmęczeni po podróży, ciepło, no ciężko no

Austria, Szwajcaria – Niemcy w wersji demo, prawie wszyscy grają w Bundeslidze a wiadomo Bundesliga > kupa > ekstralipa

Zołza
Zołza
18 dni temu
Reply to  Bezimienny

Haha przegląd komentarzy mejwenów w pigułce. Brakuje tylko „zawsze groźna Albania” i reszty potęg z czwartego koszyka.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
18 dni temu
Reply to  Bezimienny

Zajebiste podsumowanie. Tylko Bułgaria dobrze mi się kojarzy. Dodam jeszcze, że z Estonią czy Wyspami Owczymi nie mieliśmy problemów, ale pewnie byłyby komentarze w stylu „nikt nie będzie wiecznie przegrywać”, „każdy zespół się rozwija, wcześniej mieli 2 pkt, teraz już 4″, ” na pewno będą bardzo zdeterminowani” itd.

Marstenna
Marstenna
18 dni temu
Reply to  Bezimienny

)) Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

dudu
dudu
18 dni temu

Te najważniejsze mecze z Portugalią czy Walią graliśmy, zanim stażysta z Weszło się urodził, więc w artykule nie ma o nich wzmianki. Jest za to o meczu towarzyskim, którego nie pamiętają nawet jego uczestnicy.

Pilkarski_kibic
Pilkarski_kibic(@pilkarski_kibic)
18 dni temu
Reply to  dudu

Dokładnie,
Eliminacje do MS74 z Walią, eliminacje do MS78 oraz euro 84, czy wreszcie MS86 z Portugalią.

Antyjożinowy nalot bombowy
Antyjożinowy nalot bombowy
18 dni temu

„Te bardziej świeższe spotkania”? Redaktorze, serio?

Oraz komentujący – serio, żaden z Was jeszcze tego nie zauważył? 😉

janek kos
janek kos
18 dni temu

Kiedy Kazimierz Gorski znalazl sie w grupie eliminacyjnej do MS 1974 razem z Anglia i Walia nikt nie dawal mu wielkich szans , a grupe wygral.
Potem , juz na MS , nikt nie dawal mu wielkich szans , bo byl w grupie z Wlochami i Argentyna , a grupe wygral.
Dopoki pilka w grze – wszystko jest mozliwe , nawet awans Polski do Kataru

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
18 dni temu

Może trochę uczciwsze zestawienie gry polskiej repry z tymi krajami od lat 90-tych, kiedy to nasza piłka przestała się liczyć?
Portugalia
1 wygrana, 4 remisy (w tym jeden w plecy, po karnych na Euro, czyli w meczu o coś), 2 porażki
7:12 w bramkach (-5)

Szkocja
0 wygranych (BRAWO!), 4 remisy, 1 porażka
6:7 (-1)

Włochy
2 wygrane (w tym jednak na IO która nie jest traktowana jako oficjalny mecz…), 3 remisy, 4 porażki
7:10 (-3)

Rosja
1 wygrana, 3 remisy, 1 porażka
7:7 (+0)

Szwecja
1 wygrana, 1 remis, 7 porażek
7:21 (-14)

Walia
4 wygrane, 2 remisy, 0 porażek (JEEEEEST!)
7:3 (+4)

Tak to wygląda, o ile się gdzieś nie pomyliłem, za portalem hppn peel.
43 spotkania na różnych szczeblach rozgrywek.
21% wygranych
Łączny bilans bramkowy !!!-19!!!
Wygląda to tak jak wygląda, nawet ratując tyłki z Walią, która wyszła z grupy z Włochami, Turcją i Szwajcarią na drugim miejscu i dostała czwórkę od Duńczyków.

Trzeba sobie powiedzieć w końcu uczciwie: polska repra jest chujowa, bo reprezentuje chujową polską piłkę. Po co więc, pytam kolejny raz, szarpać się o te baraże, jechać na kolejny turniej, po kolejną kompromitację? Po co?

Przyfarcimy Walię, wygramy 2:1 w dogrywce na rozpaczy, znowu nadzieja się zatli, mejweni oszaleją, a potem bankowo nie Włosi, nie Portosi, ale Szwecja, z klasycznym potopem i mejlem do gatek, że nadciąga rzadka kupa.

I skończy się jak zawsze.
Po co?

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
18 dni temu

Dla mojego pokolenia wylosowanie Szwecji będzie traumatycznym wydarzeniem. Ekipa która spuszczała nam brutalne lanie. Z Włochami nie mamy najmniejszych szans. Tu już przed meczem można wywiesić białą flagę. Minimalne szanse mamy z Portugalią. Najchętniej to widziałbym Walijczyków i Szkotów, a dalej Rosję. Znając życie pojedziemy do Lizbony.

JP202
JP202
17 dni temu

No i chuj, będzie Katar, chyba przy przeziębieniu…

Kris
Kris
17 dni temu

Nasi piłkarze chyba wiedzą co ich czeka i ile mają czasu żeby się przygotować do tego fizycznie jak zagrają pressingiem to kto wie co się wydarzy ale życzę im powodzenia

KamiL
KamiL
17 dni temu
Reply to  Kris

niski pressing od początku i jakoś będzie

Er.
Er.
17 dni temu

I tak moim zdaniem nie mamy szans na awans. Co za różnica, czy dostaniemy oklep od Włochów czy innej Szwecji w I czy II rundzie baraży?

panie.co.pan
panie.co.pan
17 dni temu

Liczba zawodników z danego kraju w aktualnej LM:
Portugalia – 53
Włochy – 39
Szwecja – 19
Rosja – 17
Szkocja – 4
Walia – 2

POLSKA – 4 xD

aaa
aaa
17 dni temu
Reply to  panie.co.pan

I co to ma do rzeczy? Rosjan jest sporo bo grają w Zenicie. Uważasz, że Polacy grający w Southampton, , Marsylii, Sampdorii czy innym Brighton zamieniliby te kluby na Zenit po to by grać w LM?

panie.co.pan
panie.co.pan
17 dni temu
Reply to  aaa

Jak policzyłem na Transfermarkt, Rosjan w Zenicie jest 14 – więc poza nadal 5. No i taki Puchacz to by się pewnie z Dejanem Lovrenem np. na kariery chętnie zamienił…

panie.co.pan
panie.co.pan
17 dni temu
Reply to  panie.co.pan

Sorry, 3, źle spojrzałem. Może byśmy mieli klub na poziomie LM, gdybyśmy mieli w kraju jednak lepszych piłkarzy i z czego wybierać? Skoro w Zenicie ponad połowa to jednak Rosjanie?

aaa
aaa
17 dni temu
Reply to  panie.co.pan

Mowa jest o reprezentacji. Z polskiej ligi Ci lepsi wyjeżdżają, z rosyjskiej- nie.. i to cała różnica. Serio uważasz że przykładowy Zieliński zamieniłby Napoli na Zenit? Zobacz sobie na wspomnianym transfermarkcie na ile jest wyceniana reprezentacja Polski a na ile Rosji 😉

olo
olo
17 dni temu

Nie trzeba czytać, żeby wiedzieć,że nie szło i nie pójdzie.

Filip Wolny
Filip Wolny
16 dni temu

Panie Redaktorze – selekcjonerem Rosji jest Walerij a nie Witalij Karpin.
Były znakomity piłkarz, w Hiszpanii grał, Stano powinien kojarzyć. Nie jest to jakiś nołnejm, żeby tak mylić.

Kokoszko
Kokoszko
16 dni temu

Problem tej reprezentacji polega na tym, że nie licząc zespołów złożonych z kelnerów i bankowych ekspedientów, może dostać baty od każdego. Myślę, że większość kibiców bez większego problemu może sobie wyobrazić porażkę z Walią, Rosją czy Szkocją i nie być tym szczególnie zaskoczonym

Suche Info
06.12.2021

Gołębiewski: Przegraliśmy bardzo ważny mecz

Legia Warszawa po raz kolejny przegrała w Ekstraklasie. Mecz z Cracovią na konferencji podsumował trener Marek Gołębiewski. Zauważył przede wszystkim, że Legia od bardzo dawna nie potrafi wygrać na wyjeździe.  – Przegraliśmy bardzo ważny mecz, kolejny na wyjeździe. Od sierpnia nie udało nam się osiągnąć korzystnego rezultatu na terenie rywala, i ta passa trwa. Straciliśmy bramkę […]
06.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Papszun: Do końca roku dam odpowiedź w sprawie mojej przyszłości

Gościem dzisiejszej Ligi+ Extra na antenie Canal+ był trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun. Szkoleniowiec odniósł się do wielu plotek łączących go z potencjalnym przejściem do Legii Warszawa. Oto co miał do powiedzenia: – Powstało dużo zamieszania i szumu medialnego w związku z moją osobą. Z jednej strony to miłe, że człowiek jest doceniony, a z […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Koniec tego dobrego, Legia wróciła do przegrywania

Udało się wymęczyć 1:0 z beznadziejną Jagiellonią. Udało się przejść Motor Lublin w Pucharze Polski. No i wystarczy tego szaleństwa. Legia Warszawa wróciła do tego, co w ostatnim czasie zna najlepiej, czyli zbierania batów. Porażka z Cracovią jest już jej jedenastym niepowodzeniem w tym sezonie Ekstraklasy (na 15 meczów). „Wojskowi” nadal znajdują się w strefie […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Udany dzień Polaków w Grecji

Damian Szymański nie jest typem piłkarza, który seryjnie trafia do siatki, ale jak już to robi, to w wyjątkowych meczach. Po tym jak strzelił gola dla reprezentacji Polski w meczu z Anglią, tym razem zapewnił zwycięstwo AEK-owi w prestiżowych derbach Aten z Panathinaikosem.  Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców już w 2. minucie spotkania. […]
05.12.2021
Brama dnia
05.12.2021

Mahrez czy Lukaku? | BRAMA DNIA

Dziś w „Bramie dnia” coś specjalnego dla fanów angielskiego futbolu – bardzo fajny gol Mahreza jeszcze w barwach Leicester oraz piękna asysta Pogby i klasowe wykończenie Lukaku w ekipie „Czerwonych Diabłów”. To oczywiście głosowanie pod szyldem firmy Gatigo, na które serdecznie zapraszamy. Riyad Mahrez vs Leicester (3:0 w sezonie Premier League 2015/2016) Pamiętacie tamto Leicester […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Gol Cuadrado bezpośrednio z rzutu rożnego [WIDEO]

W tej kolejce Serie A padają nie tylko spektakularne wyniki, ale też wyjątkowe gole. Dopiero co wczoraj Hakan Calhanoglu pokonywał bramkarza Romy bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, a już dzisiaj jego wyczyn powtórzył Juan Cuadrado! Kolumbijczyk zaskoczył w ten sposób bramkarza Genoi już w 9. minucie spotkania. Między słupkami nie stał pierwszy lepszy z łapanki, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Co tam się działo! Hamilton wygrał szalony wyścig i zrównał się z Verstappenem

To był wyścig, który przejdzie do historii. Taki, który przyniesie niezliczone ilości materiału do późniejszych analiz i taki, który trudno jest opisać w kilku zdaniach. Lewis Hamilton i Mercedes mieli wszystko po swojej stronie. Po olbrzymim zamieszaniu, dwóch czerwonych flagach i świetnym restarcie w wykonaniu Maxa Verstappena, siedmiokrotny mistrz świata znalazł się jednak w sytuacji, […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Liga Minus – upadek Zagłębia i nie tylko

Liga Minus, czyli najlepszy program ligowy na świecie. KOWAL ROKI BIAŁEK PACZUL Start o 22:00.
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niecodzienny wynik w Bundeslidze [WIDEO]

SC Freiburg pokonał Borussie Moenchengladbach na jej boisku aż 6:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a końcowy rezultat widniał na tablicy wyników już w 37. minucie.  Jeszcze nieco ponad miesiąc temu Borussia potrafiła pokonać Bayern Monachium 5:0 w Pucharze Niemiec, a dzisiaj sama zanotowała upokarzającą porażkę. Gospodarze musieli odrabiać dwubramkową stratę już od 5. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Krychowiak z kolejną czerwoną kartką [WIDEO]

Krasnodar pokonał na wyjeździe Soczi 2:1, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej i wyprzedził tym samym dzisiejszych rywali. Meczu do udanych nie zaliczy Grzegorz Krychowiak, który w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką.  Obie bramki dla gości zdobył Viktor Claesson. Polski pomocnik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za atak na nogi Joaozinho. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stawski: Jako trenerowi jest mi bardzo wstyd

W ostatniej tegorocznej kolejce 1. ligi Arka Gdynia pokonała Stomil Olsztyn aż 6:0. Gospodarze prowadzili do przerwy tylko jedną bramką, a trener gości wypowiedział się w mocnych słowach o dyspozycji swojego zespołu w drugiej połowie.  – Gratulacje dla Arki za świetny mecz, my natomiast nie możemy tego o sobie powiedzieć. Jest mi, jako trenerowi, bardzo, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Suarez: Messi cierpi, gdy gra na zimnie

Leo Messi z Luisem Suarezem przyjaźni się od wielu lat. Urugwajczyk wręczał mu nawet Złotą Piłkę podczas ostatniej gali. Panowie znają się przede wszystkim z kilkuletniej gry dla FC Barcelony. Mimo że żaden z nich nie gra już w Katalonii, wciąż utrzymują ze sobą kontakt, a Suarez wyznał ostatnio co przeszkadza Messiemu w odnalezieniu formy […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niesamowita remontada w Serie A. Verona wygrywa z Dawidowiczem w składzie

W meczach Serie A w tym sezonie śmiało można próbować grać zakłady na bramki strzelone przez obie drużyny. Co kolejkę obserwujemy wysokie wyniki na włoskich boiskach, a  tym razem w jedno z takich spotkań zamieszany był Paweł Dawidowicz.  Jego Verona grała na wyjeździe z Venezią. Sensacyjnie to gospodarze już po 28. minutach mieli przewagę trzech bramek, […]
05.12.2021
Live
05.12.2021

LIVE: Derby Dariusza Żurawia! Czy Zagłębie postawi się Lechowi?

Dziś tylko dwa spotkania w ramach rozgrywek Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się interesująco. Dariusz Żuraw spróbuje urwać punkty swojemu byłemu pracodawcy. Jego zespół nie wygrał w lidze od wrześniowego meczu z Wartą Poznań, więc faworytem dzisiejszego starcia będą piłkarze Macieja Skorży. W drugim spotkaniu Cracovia podejmie na własnym boisku Legię, która postara się przedłużyć serię […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021