Malarz: Nie wystarczy mówić „Legia to wielki klub”. Trzeba godnie reprezentować barwy

Opublikowane 04.11.2021 13:02 przez

redakcja

– Dla mnie każdy piłkarz, który przychodzi do Legii, powinien sobie zdawać sprawę, gdzie trafił. Nie tylko mówić: „Legia to wielki klub”, ale funkcjonować tak jak przystało na zawodnika tego klubu. Godnie reprezentować barwy. Kiedy jest czas i wolne, można wyjść ze znajomymi. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Ale też trzeba znać granice: kiedy można, a kiedy nie. Jak jest praca, to jest praca – mówi Arkadiusz Malarz przed meczem z Napoli. Zapraszamy.

Na początek – co u ciebie? Niedawno zakończyłeś karierę.

Zakończyłem… Blefowałem! Nie no, wszystko w porządku, zdrówko dopisuje. Otworzyłem szkółkę bramkarską w mojej akademii, która ma już pięć lat. Jestem tam od rana do wieczora i trenuję. Cieszę się, że jest duże zainteresowanie. Bramkarzy przybywa. Czyli idę w dobrym kierunku, treningi się podobają i dzieci słuchają trenera Arka.

Śledzisz mecze Legii?

Tak. Jestem na spotkaniach, czasem udzielam się na murawie z mikrofonem w ręku, jedno spotkanie komentowałem. Tak więc jestem zaniepokojony obecną sytuacją, ale wierzę, że chłopaki się ogarną i pójdą do góry.

W Legii bywało różnie, sam to wiesz, ale bilans ośmiu porażek w 11 meczach nie przystoi żadnemu klubowi, a co dopiero Wojskowym.

Zgadzam się. Nie pamiętam, kiedy taka sytuacja ostatnio miała miejsce – gdzieś przeczytałem, że 20-25 lat temu podobnie słabo to wyglądało. Nie przystoi. Wychodzę z założenia, że gorzej być nie może i tego się trzymajmy, że musi być lepiej. Ale Legia musi kreować więcej sytuacji i gdy one przyjdą, tak jak z Pogonią, nie może brakować wykończenia. To jest największa bolączka i trzeba na to zwrócić uwagę. Brakuje mi też zawziętości, piłkarskiej złości czy wręcz: wściekłości. Żeby ruszyć, bo jak przegrywamy 0:1, to tego nie widzę. Widzę smutne twarze, spuszczone głowy. A po 0:2 z Pogonią jakby wszyscy się pogodzili, że nie uda się wygrać.

Trudno się dziwić reakcji trybun – przypominasz sobie taki mecz, by kibice aż tak reagowali negatywnie?

Nie przypominam sobie i to nie jest miłe, ale z drugiej strony rozumiem rozgoryczenie kibiców. Legia jest najlepszym klubem w Polsce, nie tylko z nazwy, to do czegoś zobowiązuje. Wszyscy zawodnicy powinni sobie zdawać sprawę, w jakim klubie są, jaką koszulkę noszą. Tutaj, jeśli nie zdobędziesz mistrzostwa, to sezon jest przegrany. Piłkarze muszą jak najszybciej zmienić swoje podejście i myślenie, wziąć się za robotę. To jest ostatni dzwonek. Trzeba wziąć się w garść. Jak grałem w Legii, to też mieliśmy słabsze momenty, na przykład, gdy walczyliśmy o Ligę Mistrzów. Wtedy przegrywaliśmy w Ekstraklasie, ale się ogarnęliśmy i wygraliśmy mistrzostwo. Teraz jest duża strata punktów, natomiast wszystko jest możliwe. Ktoś powie: „Malarz głupi, dalej wierzy”. Jednak dopóki jest ta matematyczna szansa, trzeba wierzyć. Ale trzeba zacząć grać i inaczej podchodzić do wykonywania swoich obowiązków.

Tylko trzech Polaków wyszło na Pogoń w wyjściowym składzie. Chyba zgubiono w Legii pewien balans?

Tak, jest za dużo obcokrajowców w składzie. Z Polaków mamy Arturów Boruca i Jędrzejczyka, Mateusza Wieteskę. To są trzy osoby, które mają własne zdanie w szatni, bo nie wymieniam młodszych, którzy wchodzą do zespołu i dużej piłki. A trzech takich piłkarzy to za mało. No, ale ktoś tak układał ten skład, miał wizję… My możemy tylko stać z boku i komentować. I moim zdaniem powinno być 50/50. W naszej Legii tak mieliśmy. Dzięki czemu jak były słabsze momenty, to byliśmy drużyną. Jeden szedł za drugiego w ogień, to było widać na boisku. To nas charakteryzowało i może też przez to szybko się podnosiliśmy. Wierzę, że ci, którzy są teraz w klubie, zrobią to samo. Nie przystoi, żeby taka drużyna jak Legia, zajmowała tak odległe miejsce w Ekstraklasie.

Podpisałbyś się pod stwierdzeniem, że to nie trener Michniewicz sobie nie poradził, ale cały klub w ostatnim czasie?

Moje zdanie jest takie, że powinno być trochę więcej zaufania. Jeżeli trener dostaje szansę, to powinien móc popracować dłużej. Spójrzmy na Pogoń – trener Runjaić jest tam bodaj czwarty rok. W Pogoni podjęto decyzję: co by się nie działo, stawiamy na trenera. Nawet jeżeli nie zajmiemy wyższego miejsca, nic się nie dzieje, pracujemy dalej, stawiamy na młodych z akademii. I to funkcjonuje. Spokój jest ważny i wpływa na wyniki drużyny. Zespół zachowuje się też inaczej, gdy wie, że szkoleniowiec ma czas. Tego mi brakuje w Legii, bo co roku jest zmiana trenera. Brakuje cierpliwości, decyzje są pochopne. Jeżeli drużyna wpada w kryzys, niech szkoleniowiec ma czas. Chciałbym stabilności w Legii.

Co myślisz, gdy czytasz o grupie bankietowej w Legii?

Jestem ostrożny w tym temacie. Ludzie dużo powiedzą, dopowiedzą…

SUKCESY I PORAŻKI MICHNIEWICZA W LEGII

Faktem jest, że coś się musiało wydarzyć, skoro trener Michniewicz nie zabrał kilku zawodników.

Na pewno coś było, ale też nie wiemy, co dokładnie. Możemy się domyślać. Dla mnie każdy piłkarz, który przychodzi do Legii, powinien sobie zdawać sprawę, gdzie trafił. Nie tylko mówić: „Legia to wielki klub”, ale funkcjonować tak jak przystało na zawodnika tego klubu. Godnie reprezentować barwy. Kiedy jest czas i wolne, można wyjść ze znajomymi. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Ale też trzeba znać granice: kiedy można, a kiedy nie. Jak jest praca, to jest praca. Ja zawsze tak podchodziłem i wychodziło mi to na dobre. Bo dla mnie piłka nożna to nie zabawa, tylko ciężka praca. Chciałem być w Legii jak najdłużej i prezentować się jak najlepiej. Mam nadzieję, że chłopcy z Legii będą tak samo do tego podchodzić i szybko wyjdą z kryzysu.

Klucz do przełamania leży w mentalności czy problem jest też fizyczny?

W ostatnim meczu miałem wrażenie, że piłkarze Legii są wolniejsi niż rywale. Był pressing, ale nie na 100 procent. Trochę go markowali, byli spóźnieni, jeżeli chodzi o doskok. Widać było ciężkie nogi. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Na początku to dobrze wyglądało, nie wiem, czy im dłużej w sezon, tym bardziej te mecze im doskwierają? Ale przecież to jest coś fajnego grać co trzy dni, chyba najlepsze dla piłkarza jest granie spotkania za spotkaniem. Szczególnie z takimi markami w Lidze Europy. Kadra jest szeroka, okej, jest trochę kontuzji, ale to nie powinno mieć aż takiego wpływu. Z Pogonią brakowało sprintów, doskoku, pomysłu. Było dojście do szesnastego metra i zero zastanawiania się, co dalej. Wrzutki Mladenovicia nie dochodziły celu, nie było ludzi w polu karnym.

Wierzysz, że Legia jest w stanie zyskać stabilność przy zmianach na samej górze? Nie tylko przy zmianie trenera. Bo trudno myśleć, że trener Gołębiewski zostanie na długo.

Mam nadzieję, że to się w końcu ustabilizuje. Trenera Marka znam bardzo dobrze, graliśmy razem w Gwardii i w Świcie, nawet z Legią przegraliśmy 1:3, on wtedy strzelił bramkę. To jest młody trener, ambitny. Nie ma nic do stracenia. Może tylko zyskać. Tym, że podjął się ciężkiego zadania, bo nie jest łatwo kierować szatnią mistrza Polski. Ale trzeba mu zaufać, bo tego brakuje. Niech trener, jakikolwiek, pracuje mimo tego, że jest kryzys. Niech ma też wpływ na transfery, by dobierał swoich ludzi – na boisko i do sztabu.

MAREK GOŁĘBIEWSKI – KIM JEST NOWY TRENER LEGII?

Jak Papszun w Rakowie.

Tak. Dajmy sobie na wstrzymanie, dajmy sobie cierpliwość i myślę, że to zaowocuje. Jeżeli nie, to wtedy szukajmy innego trenera. Zresztą, tak nie jest tylko w Legii. Ostatni przykład: Warta Poznań. Trener zrobił coś fajnego w jednym roku, w drugim drużyna nie zaskoczyła, to zaraz: dawać następnego! Cierpliwość to klucz. Przecież dajemy ją piłkarzom. Przyjdzie ktoś zza granicy, to mówi się, że on nie zna ligi, że za dwa miesiące się wkomponuje. A jaki to ma w tym wypadku sens? Grałeś w innym klubie, wchodzisz do nowego, też grasz w piłkę. Inna szatnia? Jaka inna szatnia? Że w innym języku mówią? To zrób wszystko, żeby się dostosować, naucz się języka polskiego. Ja pojechałem do Grecji i po siedmiu miesiącach udzieliłem pierwszego wywiadu po grecku. Pobierałem pieniądze i chciałem się odwdzięczyć. Chciałbym, żeby zawodnicy, którzy tu przyjeżdżają, dawali coś od siebie. A nie tylko poznać starówkę. W wolnej chwili, zamiast grać na Playstation, to można się uczyć. Ale jeśli ktoś chce!

Na koniec – czego spodziewasz się po meczu z Napoli?

Cała drużyna musi wiele udowodnić. Ekstraklasa a Liga Europy to dwie Legie. Wiem, że nie trzeba się mobilizować na takie mecze jak z Realem, Borussią czy Napoli. Potem się wracało do Ekstraklasy, gdy powalczyliśmy z Realem 3:3 i myślało: to co, teraz nie ogramy – nikomu nic nie ujmując – Górnika Łęczna? Idziesz z automatu, a odbijasz się od ściany. Nic za darmo się nie dostanie. Bo Górnik się mobilizował tak, jak my na Real. Wierzę, że dziś Legia nie będzie spięta i zagra dobry mecz. Podejrzewam, że kibice będą z piłkarzami. Niech Legia akurat dziś zostawi to, co jest w Ekstraklasie. Dziś jest Napoli, potem Stal. Jak złapią rytm, to pójdę do góry. Ale muszą zmienić podejście. Wiedzieć, w jakim klubie są i jakie barwy reprezentują.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyk

Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

OFICJALNIE: Sorescu w Rakowie. Rekordowy transfer

Zakończyła się saga transferowa z rumuńskim skrzydłowym Deianem Sorescu. Raków i Dinamo Bukareszt osiągnęły porozumienie. Umowa transferowa między klubami została podpisana. 24-latek został najdroższym piłkarzem w historii częstochowskiego zespołu. Znamy szczegóły porozumienia. O negocjacjach w sprawie tego transferu można napisać książkę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Działo się to głównie za sprawą rumuńskiej strony. […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

QUIZ. Kadrowicze Adama Nawałki

Adam Nawałka być może niedługo ponownie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. A w oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości zapraszamy was na quiz, w którym chodzi o to, by wymienić 80 piłkarzy, którzy wystąpili w kadrze w trakcie poprzedniej kadencji tego trenera. Dla ułatwienia podaliśmy bilans poszczególnych piłkarzy w reprezentacji Nawałki, a także ich obecne kluby, […]
19.01.2022
Liczba komentarzy: 56
Subscribe
Powiadom o
guest
56 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
2 miesięcy temu

W ostatnim meczu miałem wrażenie, że piłkarze Legii są wolniejsi niż rywale. Był pressing, ale nie na 100 procent. Trochę go markowali, byli spóźnieni, jeżeli chodzi o doskok. Widać było ciężkie nogi. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Na początku to dobrze wyglądało, nie wiem, czy im dłużej w sezon, tym bardziej te mecze im doskwierają? Ale przecież to jest coś fajnego grać co trzy dni, chyba najlepsze dla piłkarza jest granie spotkania za spotkaniem. Szczególnie z takimi markami w Lidze Europy. Kadra jest szeroka, okej, jest trochę kontuzji, ale to nie powinno mieć aż takiego wpływu. Z Pogonią brakowało sprintów, doskoku, pomysłu.”

Aż dziwne, że coś takiego poszło do publikacji… Wszak to nic innego, jak sugestia, że drużyna jest niedobrze przygotowana fizycznie i nie ma pomysłu na grę. Przepraszam, kolega pyta, kto jest odpowiedzialny za te elementy? No chyba, że gdzieś nie doczytałem, że w Legii, to Mioduski.

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Przecież sam też dodał, że nie wie czym to jest spowodowane. Więc to takie pierdolenie, które może głosić każdy.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
2 miesięcy temu
Reply to  Michał

Nie wiem czym jest spowodowane, ale wskazał pewne fakty, takie jak słabe przygotowanie fizyczne i taktyczne. Czyja to może być wina? Greenkeapera?

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Nie wskazał żadnych faktów, to tylko jego opinia, którą wygłasza nie mając pojęcia o tym co dzieje się w środku drużyny. Ja mogę sobie też tak gadać i tyle samo będzie to warte.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
2 miesięcy temu
Reply to  Michał

W takim razie ja się z jego opinią zgadzam.

N.
N.(@n)
2 miesięcy temu

Spójrz proszę, ilu zawodników miał trener w czerwcu na obozie przygotowawczym- a dwóch z tego skladu jeszcze odpadło( Juranović i Kapustka)

PabLo
PabLo
2 miesięcy temu
Reply to  N.

Nie zmienia to faktu, że non st9p dawał im wolne. Są fatalnie przygotowani do sezonu. Taki Kastrati przyszedł z Dinama i grał. Im dłużej trenował w Legii tym gorzej

Pumpkin
Pumpkin(@pumpkin)
2 miesięcy temu

Rzygać się chce na to pierdolenie o przygotowaniu fizycznym. W żadnym innym kraju nie ma dyskusji na ten temat, tylko w Polsce eksperci i kibice od siedmiu boleści jak drużynie nie idzie, to zaczynają pierdolić, że trener zjebał przygotowanie fizyczne, że nogi nie chodzą, że drużyna jest ociężała i podobne bzdury.
Równie miarodajna jest moja opinia, w której stwierdzam, że Legia miała przewagę zarówno nad Piastem, jak i Pogonią (na co wskazują statystyki, w których w obu meczach Legia wyraźnie dominowała, więc mam twarde dowody na poparcie mojej tezy), a przegrała tylko i wyłącznie przez brak szczęścia i słupki Emrelego.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
2 miesięcy temu
Reply to  Pumpkin

Może i nie mieli szczęścia z Piastem i Pogonią, może…
Ale ligowy bilans 3-0-8 i 9 punktów w 11 meczach, to coś więcej niż brak szczęścia.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
2 miesięcy temu

No i trzecia od końca liczba strzelonych goli akurat idealnie wpasowuje się w miejsce w tabeli.

Złota Przepychaczka Do Kibla
Złota Przepychaczka Do Kibla
2 miesięcy temu

Wieki klub? Chyba wielka kupa. Zwykłe zgliszcza.

Abc
Abc
2 miesięcy temu

Który klub w Polsce jest bardziej utytułowany?

hmm
hmm
2 miesięcy temu
Reply to  Abc

gdyby odjąć MP kupione albo z czasów kiedy Legia sobie zabierała najlepszych zawodników z innych klubów za darmo, to by się okazało że macie może 2 zdobyte uczciwie mistrzostwa.

Jurek
Jurek
2 miesięcy temu
Reply to  hmm

Argument z dupy wzięty.
weź się lepiej za odrabianie lekcji.
w czasach gdy powoływano zawodników do wojska Legia zdobyła 2 MP.

kuras
kuras(@kuras)
2 miesięcy temu
Reply to  Jurek

A potem pojawili sie Gil, Marciniak i paru innych „Stefanskich” i zaczely sie bramki po metrowym podaniu zza linii (Wisla), metrowy spalony (Lech), slynny karny (Jagiellonia) i duzo innych sytuacji. Byc moze w tych sezonach Legia i tak by wygrala ale fakty sa takie ze przez kilka sezonow sedziowie mocno dbali zevy nie dzialo sie nic zlego.

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek
2 miesięcy temu
Reply to  Abc

twoja stara

Rafa(L)
Rafa(L)
2 miesięcy temu

nie ma wiekszego klubu w Polsce i dobrze to wiesz szczylu

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek
2 miesięcy temu
Reply to  Rafa(L)

7egła to komunistyczny klubik

Legła to hańba
Legła to hańba
2 miesięcy temu
Reply to  Rafa(L)

legła to syf i korupcja
pupilek pzpn-u

WiesławWojnar
WiesławWojnar
2 miesięcy temu

Odróżniasz pojęcia „klub” i „drużyna”? Który klub jest większy – Widzew Łódź, czy Termalica?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
2 miesięcy temu

Następny idiota kreujący jakąś alternatywną rzeczywistość.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
2 miesięcy temu

Pierdolisz synek.

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Pamiętam blamarz z Borussią 8-4, Real Madrit 5-1 nie wiem skąd ten remis się wziął 3-3 ;d jakiś fart był chyba bo Real zlekceważył. A tak poważnie to całkiem wtedy nieźle grali ale tez nie zachwycali.

Miodek
Miodek
2 miesięcy temu
Reply to  Adam

Ja pierdole kurwa … „blamarz” … oczy mi pękły psi pędzlu 🙁

PostukajWKlawiaturePipko
PostukajWKlawiaturePipko
2 miesięcy temu
Reply to  Miodek

To powiedz księdzu zwby płycej ladował 🙂

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
2 miesięcy temu

A co się będzie prosił? Żeby ci ulżyć ministrancie?

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Miodek

Oj tam literowka

Jurek
Jurek
2 miesięcy temu
Reply to  Adam

Był wprawdzie blamaż ale o blamarzu nic mi nie wiadomo

Zenek
Zenek
2 miesięcy temu
Reply to  Adam

Ale na bramce stał wtedy Cierzniak

Juras
Juras
2 miesięcy temu

Trenera można zostawić na dłużej, nawet przy słabszych wynikach, gdy jest to Trener. A w Legii dotychczas były eksperymenty: Wukowicz, Pinto, Klafuricz, Jozak, Hasi…

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Juras

A czemu w takim razie Leśny nie zostawiał dłużej o co chodziło ?

Adam
Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Adam

Np Stanisław, Berg? tylko

PabLo
PabLo
2 miesięcy temu
Reply to  Adam

Jak to dlaczego. Staszek chciał transferów. I przestał być trenerem

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu
Reply to  Juras

Vukovic to akurat osiągnął z Legią całkiem to samo co Czesiulek, czyli mistrza Polski (duet Klaufuric i Jozak zresztą też). Na dodatek dwa razy, bo pierwszy tytuł dokończył po Sa Pinto. Natomiast Czesiulek ma wyjątkową zasługę w postaci zaprowadzenia Legii do strefy spadkowej, tego się faktycznie nikomu z powyższej listy nie udało zdziałać.

Rafa(L)
Rafa(L)
2 miesięcy temu

 gdzieś przeczytałem, że 20-25 lat temu podobnie słabo to wyglądało – Arek 25 lat temu to gralismy w LM (95) a 20 lat temu zmierzalismy po MP Polski (2002) takze takiej hujni nie bylo

Sancho
Sancho
2 miesięcy temu
Reply to  Rafa(L)

30, sezon 91/92. Przed Daewoo.

Szcz
Szcz
2 miesięcy temu
Reply to  Sancho

W 92 gdyby nie fartowne zwycięstwo na koniec z Motorem, to Legia spadła by z hukiem.

Sancho
Sancho
2 miesięcy temu
Reply to  Szcz

Fartownie, ale nie mógł w Motorze zagrać wypożyczony z Legii Leszek Pisz 🙂 To była przedostatnia kolejka

Mejk
Mejk
2 miesięcy temu

Wyobraźmy sobie, że jakiś Łotysz komentuje transfer polskiego pierwszoligowego pomocnika oraz napastnika z Kazachstanu do Skonto Ryga: „Każdy piłkarz, który przychodzi do Skonto, powinien sobie zdawać sprawę, gdzie trafił…”

Sancho
Sancho
2 miesięcy temu
Reply to  Mejk

A jednak na pewnym zgrupowaniu reprezentacji Zimbabwe padł taki dialog: Gdzie grasz? W Legii. -TEJ Legii?

wiesław
wiesław
2 miesięcy temu

Jedyny ratunek to sprawdzony sędzia – Daniel Stefański – warszawiak wg PZPN…. z Bydgoszczy !
Najlepiej z Sokolnickim na linii.

Kolejorz z Poznania
Kolejorz z Poznania
2 miesięcy temu

Od kiedy tani, przydrozny burdel dla autochtonicznej niedoedukowanej tluszczy nalezy godnie reprezentowac? Wystarczy kilka ksiezniczek, ktore daja sporo I czesto, a interes bedzie sie krecil

Pumpkin
Pumpkin(@pumpkin)
2 miesięcy temu

Mówisz o swojej norze, szumnie zwanej domem?

Gruby Ziut
Gruby Ziut
2 miesięcy temu

Debil

Żona_Krzysia
Żona_Krzysia
2 miesięcy temu

Fajny wywiad z facetem, który po meczu z Borussia w LM otrzymał ksywkę „ręcznik”.
Krótką ma pamięć pan Malarz..

Podobno małżonka jest zla na Arka bo w łóżku gdy dochodzi krzyczy „Legiaaaaa”.

Zenek
Zenek
2 miesięcy temu
Reply to  Żona_Krzysia

Po meczu w którym 8 bramek puścił Cierzniak??

Żona_Krzysia
Żona_Krzysia
2 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Sprawdź to synek, sprawdź kto bronił w meczu w Wwie i przyjął szósteczkę bez jęknięcia..

Nemo2
Nemo2
2 miesięcy temu

To jest Legia Warszawa k…rwa,powiedzial tytan intelektu Arkadiusz Malarz były zawodnik Lecha Poznan, pamietacie?

Ojtam
Ojtam
2 miesięcy temu

DNA Legii to duszenie nastolatków. Pamiętamy.

waldemar
waldemar
2 miesięcy temu
Reply to  Ojtam

Godnie reprezentować barwy.” 🙂 

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek
2 miesięcy temu

7egła to stara ku*wa

Anty7egia
Anty7egia
2 miesięcy temu

7egła to stara kurtyzana

Maciej
Maciej
2 miesięcy temu

A ktoś jeszcze pamięta jak Malarz po przegranym meczu ligowym mówił „Kurwa, obudźmy się!”

Maciej
Maciej
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Dla przypomnienia powiem, że Daria przeprowadzała z nim ten wywiad.

Perfum
Perfum
2 miesięcy temu
Reply to  Maciej

Przypomnę również, że partnerem Ekstraklasy było NC+, a Malarz był w czarnej koszulce

Walter White
Walter White
2 miesięcy temu

Prawie każdy warszawiak bądź były legionista w kółko powtarzają „Legia to wielki klub ” itp. Problem w tym że w Polsce nie ma żadnego wielkiego klubu . Dla europy jesteśmy tak wielcy jak dla nas Karabach

Suche Info
20.01.2022

Daily Star: Paul Pogba chce odejść do Realu Madryt

Nie jest tajemnicą, iż Manchester United chciałby zatrzymać w swoich szeregach francuskiego pomocnika. Jakiś czas temu „Czerwone Diabły” przedstawiły Paulowi Pogbie propozycję nowej umowy. Jednak reprezentant Francji na razie nie przedłużył kontraktu z angielskim klubem i wielce prawdopodobne, że w ogóle tego nie zrobi. Francuski zawodnik kończy kontrakt z Manchesterem United w czerwcu, więc wzbudza […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

The Telegraph: Everton zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Wcześniej mówiło się o tym, że Everton chciał, by Martinez objął pogrążoną w kryzysie drużynę, nie rezygnując tym samym z posady selekcjonera. Miałby więc łączyć obie fuchy. Nie było […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

AFE upomina Barcelonę w sprawie Dembele

Dochodzi coraz więcej informacji na temat przedłużającej się sagi z francuskim skrzydłowym. W sprawę wmieszał się związek zawodowych piłkarzy w Hiszpanii (AFE). Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Radomiak zatrzyma lidera zespołu. Wkrótce przedłużenie umowy

Zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie trwa. Jak udało nam się ustalić, w najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję co do przyszłości obrońcy Radomiaka Radom, Mateusza Cichockiego. Kontrakt jednego z liderów beniaminka ligi wygasa wraz z końcem sezonu. W tureckim Belek toczyły się rozmowy w sprawie tego, gdzie Cichocki zagra w przyszłym sezonie. Radomiak Radom od dawna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kadra coraz droższa. PZPN podwyższył ceny biletów

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będą Szwedzi lub Czesi, ale kluczowym pytaniem pozostaje to, o jaką stawkę będzie toczyć się rywalizacji. Jeśli kilka dni wcześniej przegramy z Rosją, drugi marcowy mecz będzie tylko starciem towarzyskim. Jeśli wygramy, powalczymy o wyjazd do Kataru. PZPN podał informacje dotyczące biletów na […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Vagner Love wyląduje w Danii

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kolejny przystanek, który na trasie swojej kariery zaliczy Vagner Love. Brazylijczyk, mimo że w czerwcu skończy 38 lat, wciąż budzi zainteresowanie niezłych klubów. Tym razem trafić ma do FC Midtjylland.  Według Fabrizio Romano ruch zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych godzin. Vagner Love ma pomóc zespołowi z Herning w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii

Zapadła kolejna decyzja personalna w Jagiellonii Białystok. Piątym piłkarzem, który opuścił klub z Podlasia, jest Bartosz Kwiecień.  Wcześniej z Jagi odszedł Dani Quintana, a Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn) i Eryk Matus (Wigry Suwałki) udali się na wypożyczenia (tak jak Luka Gugeszaszwili, ale Gruzin stale przebywa na tej zasadzie w innych zespołach). […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Rangnick o ściągnięciu z boiska Ronaldo: – Być może kiedyś sam będzie w takiej w sytuacji

Manchester United poradził sobie wczoraj z Brentford, wygrywając 3-1, ale w mediach po tym zwycięstwie sporo mówi się też o zachowaniu Cristiano Ronaldo, który nie krył irytacji po tym, gdy został ściągnięty z boiska.  Do zmiany doszło w 71. minucie przy stanie 2-0 dla Czerwonych Diabłów. Portugalczyka decyzją Ralfa Rangnicka zastąpił Harry Maguire, a przy […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022